LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATATRASA
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITROŽIŲ KARAIMULTIMEDIJA

„Juventus“ pralaimėjo Zagrebe

2017 01 11 21:20
basketballcl.com nuotrauka

Antrajame kėlinyje net šešiolikos taškų persvarą turėję, tačiau lemiamame ketvirtyje atkarpą 0:19 pralaimėjo Utenos „Juventus“ (7/5) krepšininkai patyrė nesėkmę FIBA Čempionų lygos rungtynėse. Antano Sireikos komanda D grupės mače svečiuose 72:81 (20:21, 22:14, 18:19, 12:27) neatsilaikė prieš Zagrebo „Cibona“ (5/7) krepšininkus.

Nepaisant šio pralaimėjimo, Utenos ekipa užsitikrino vietą atkrintamosiose varžybose, kadangi pirmajame rate namuose buvo nugalėjusi Kroatijos vicečempionus didesniu skirtumu – 104:82.

Aikštės šeimininkai nuo pirmųjų minučių ėmė pirmauti rungtynėse, tačiau „Juventus“ taip pat atsakydavo tiksliomis atakomis. Tad sužaidus keturias minutes rezultatas buvo lygus (6:6), o netrukus jau uteniškiai buvo priekyje – 9:7. Po Vaido Čepukaičio taškų svečių pranašumas pasiekė trijų taškų ribą (14:11), o netrukus dar labiau išaugo – 16:11. Atkarpą 7:2 laimėję „Cibona“ krepšininkai atstatė pusiausvyrą (18:18), o paskutinėmis ketvirčio sekundėmis įgijo minimalų pranašumą – 21:20.

Antrąjį kėlinį „Juventus“ pradėjo įspūdingu penkių minučių spurtu 17:0 ir po penkių Gyčio Sirutavičiaus taškų iš eilės bei Dovio Bičkauskio ir Dainiaus Šalengos tritaškių svečiai įgijo net šešiolikos taškų persvarą – 37:21. Likus žaisti tris minutes skirtumas sumažėjo iki trylikos taškų (40:27), o netrukus dar labiau aptirpo – 40:32. Po Nebojšos Joksimovičiaus tritaškio prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei komandas jau teskyrė penki taškai (40:35), tačiau du baudų metimus tiksliai realizavęs Valdas Vasylius kiek padidino „Juventus“ pranašumą – 42:35.

Trečiąjį kėlinį tolimu metimu pradėjo Scottie Reynoldas (38:42), tačiau tiksliomis atakomis atsakę Vytautas Šulskis ir G.Sirutavičius sužaidus dvi minutes sugrąžino uteniškiams aštuonių taškų pranašumą – 46:38. Įpusėjus kėliniui G.Sirutavičius tritaškiu metimu dar sykį leido „Juventus“ komandai įgyti dviženklę persvarą (53:43), tačiau V.Čepukaičiui gavus ketvirtąją asmeninę pražangą aikštės šeimininkai surengė spurtą 6:0 ir vėl gerokai priartėjo – 53:49. Baudų metimus tiksliai realizavę V.Vasylius ir Ovidijus Galdikas vėl padėjo A.Sireikos komandai nutolti (59:49), bet, kaip jau tapo įprasta šiame mače, kėlinio pabaigoje „Cibona“ vėl priartėjo – 60:54.

Lemiamą kėlinį jau „Cibona“ pradėjo žaibišku spurtu 6:0 ir Željko Šakičiaus dvitaškis po labai ilgos pertraukos atstatė pusiausvyrą – 60:60. Netrukus aikštės šeimininkai smeigė dar du tritaškius iš eilės, pridėjo baudos metimą ir jau Kroatijos komanda atsidūrė priekyje – 67:60. Penkių minučių atkarpą net 0:19 pralaimėję uteniškiai leido varžovams atitrūkti dviženkliu skirtumu (73:60), o per likusį laiką išsigelbėti jau nesugebėjo. „Juventus“ patyrė nesėkmę rezultatu 72:81.

„Juventus“ komandai 15 taškų pelnė Vytautas Šulskis (dvitaškiai 4/5, 5 atk. kam., 4 rez. perd.), 12 – Jamaras Diggsas (8 rez. perd.), 11 – Gytis Sirutavičius (tritaškiai 2/6), po 10 – Vaidas Čepukaitis (dvitaškiai 5/9, 11 atk. kam.) ir Ovidijus Galdikas (dvitaškiai 3/4), 6 – Valdas Vasylius, 5 – Dainius Šalenga (3 rez. perd.) , 3 – Dovis Bičkauskis.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Željko Šakičius (21 tšk., tritaškiai 4/7, 6 atk. kam.), Scottie Reynoldsas (18 tšk., tritaškiai 4/5, 9 rez. perd.) bei Nikas Slavica (14 tšk., 6 atk. kam.).