Ar iš skambaus kaltinimo neliks šnipštas?

Greta ČIŽINAUSKAITĖ 2013-03-21 20:24

Greta ČIŽINAUSKAITĖ

2013-03-21 20:24
Taikytis nesutikęs ir savo kaltės nepripažįstantis Z.Birštonas tikino tą atmintiną dieną gėręs tik vaistus nuo širdies negalavimo. Erlendo Bartulio nuotraukos
Per­žiū­rė­jus teis­me dėl po­lin­kio by­li­nė­tis Bet­me­nu pra­min­to vil­nie­čio Re­na­to Ka­či­naus­ko pa­teik­tą jį įžei­du­sio tei­sė­jo Ze­no­no Birš­to­no kal­tę ne­va įro­dan­tį įra­šą, pa­aiš­kė­jo, kad šis nau­din­ges­nis tei­sia­ma­jam.

Taip pat skaitykite: Betmenas įsižeidė pavadintas asilu

Tiesa, tai buvo visas iš sostinės trečiojo policijos komisariato gautas dvejų metų senumo įvykių, kainavusių Z.Birštonui teisėjo karjerą, įrašas, o ne jo santrauka, patekusi į viešumą.

Kauno apygardos teismas ketvirtadienį išnagrinėjo, kaip paaiškėjo, nei rašyti, nei skaityti nemokančio R.Kačinausko skundą, kuriuo šis prašo patraukti prieš dvejus metus jo apeliacinį skundą nagrinėjusį buvusį Vilniaus apygardos teismo teisėją Z.Birštoną dėl viešo įžeidimo užgauliai pažeminant. Baudžiamasis kodeksas už tai numato laisvės atėmimą iki vienų metų.

Prašė procesą nutraukti

Posėdis prasidėjo nuo to, kad du Z.Biršoną ginantys advokatai bandė įtikinti teismą, kad jų ginamasis jau yra nubaustas už R.Kačinausko skunde minimus įvykius. Turėtas galvoje Z.Birštonui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas už nedidelį chuliganizmą, už ką jam buvo skirta 100 litų bauda.

Tačiau R.Kačinausko advokatui pavyko įtikinti teismą, kad minimu atveju Z.Birštonas nubaustas tik už plūdimąsi rusiškais necenzūriniais žodžiais Pamėnkalnio gatvėje, o R.Kačinausko skunde kalbama apie įvykius tą pačią 2011-ųjų kovo 23-ąją nutikusius Z.Birštono tarnybiniame kabinete ir greta Vilniaus apygardos teismo pastato esančiame Gedimino prospekte. Tuo remiantis, Z.Birštono advokatų prašymas procesą nutraukti, nes asmuo negali būti du kartus baudžiamas už tą patį prasižengimą, atmestas.

Pavedė nemokėjimas skaityti

Kadangi Z.Birštonas sutiko duoti parodymus tik po R.Kačinausko pateikto vaizdo įrašo peržiūros, skundo nagrinėjimas prasidėjo nuo jo autoriaus apklausos, kuris, skirtingai nuo kaltinamojo statusą turinčio Z.Birštono, turėjo prisiekti, kad nemeluos.

R.Kačinausko, kuris, duodamas parodymus, vis labiau audrinosi, pasakojime netrūko pikantiškų detalių. Jis pasakojo tą dieną turėjęs dalyvauti net dviejų bylų svarstyme – į Vilniaus apygardos teismą tada atskubėjo iš vieno sostinės apylinkės teismų. Tačiau 10 valandą – kuomet buvo numatytas apeliacinis jo bylos nagrinėjimas, niekas nepasirodė.

Kaip vėliau savo baigiamojoje kalboje akcentus sudėjo R.Kačinausko advokatas, nemokėdamas skaityti, jo ginamasis nesuprato ant durų kabėjusio paaiškinimo, kodėl posėdžio nebus. Ir nuėjo aiškintis pas bylą turėjusį nagrinėti Z.Birštoną į kabinetą.

Į klausimą atsakė keiksmažodžiu

Anot R.Kačinausko, į teisėjų tarnybines patalpas, į kurias pašaliniams patekti sunku, jį įleido posėdžių sekretorė. Pasibeldus ir įėjus į jos nurodytą Z.Birštono kabinetą, teisėjas rastas su mantija sėdintis prie stalo, ant kurio buvo krūva bylų.

Paklausus, kodėl nevyksta posėdis, kabineto šeimininkas jam atsakęs: “Eik tu n...!” Tada jis atkreipęs dėmesį ir ant stalo stovintį stikliuką bei kabinete tvyrantį alkoholio kvapą.

R.Kačinausko teigimu, matęs jis tada Z.Birštono kabinete ir degtinės butelį, kuris vėliau, pasirodžius Z.Birštono kolegoms, kažkur dingo. Pastarieji atskubėjo, kai jis atidarė duris į koridorių, kurias parėmė kilimu – kad visi girdėtų neblaivaus Z.Birštono gražbylystes.

Bandė papirkti?

Anot R.Kačinausko, pirmajam asmeniui, kuris atskubėjo išgirdęs triukšmą ir pradėjo jį raminti, jis liepęs prisistatyti. Tas parodęs jam teisėjo pažymėjimą.

Vėliau R.Kačinauskas išsiaiškino, kad tai buvo šio teismo baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas. “Jis pakvietė mane į savo kabinetą kavos, bet aš jam atsakiau, kad esu nepaperkamas!”, – pasakojo R.Kačinauskas.

”Kai atėjo dar vienas asmuo, ir jie užsidarę su Z.Birštonu kabinete ėmė šį raginti kuo greičiau nusivilkti mantiją ir dingti iš teismo pastato, aš paskambinau pažįstamiems žurnalistams. O aniems pareiškiau, kad Z.Birštonas pasišalins iš įvykio vietos tik per mano lavoną!”, – vis labiau audrinosi R.Kačinauskas.

Galų gale pasirodė ir kviesti žurnalistai, kuriems jis teigė pareiškęs: “Pasiimkite prekę!”

Buvo provokuojamas

Kas buvo toliau, paaiškėjo peržiūrėjus žurnalistų nufilmuotą medžiagą.

Z.Birštonas jų buvo provokuojamas padaryti ką nors skandalingo. Tuo tikslu jis filmuotas ne tik beskubantis palikti teismo pastatą, bet ir ilgai sekiotas su kamera bei diktofonu gatvėje, užduodantt provokuojančius klausimus.

“Per Z.Birštoną tapau garsus žmogus – buvau pakviestas net pas prezidentę, kur taip pat buvau girtas už pilietiškumą ir drąsą”, – teisme gyrėsi R.Kačinauskas.

Teisybės dėlei reikia pripažinti, kad Z.Birštonui į juos atsakinėti sekėsi gana nerišliai. Galiausiai jį pavyko išprovokuoti pradėti rusiškai keiktis. Tačiau tai, kaip matyti iš įrašo, buvo skirta ne kurį laiką per pakankamai saugų atstumą paskui jį ėjusiam R.Kačinauskui, o viską filmavusiam operatoriui.

Gerai įsižiūrėjus, paaiškėja ir naujos aplinkybės dėl skandalingo Z.Birštono skrydžio nuo teismo laiptų. Aiškiai matyti, kaip prieš šią griūtį jis atsisuko į įkyriai kažko klausinėjančią žurnalistę , kad jai atsakytų, ir eidamas atbulas nepataikė pastatyti kojos ant laiptų pakopos.

Svarbiausia vieta nenufilmuota

Nėra šiame įraše ir jokio R.Kačinausko skunde minimo jo įžeidimo rusiškais keiksmažodžiais, Z.Birštonui išėjus į Gedimino prospektą ir stabtelėjus prie pagrindinio įėjimo į teismo pastatą. Z.Birštonas ne tik ten nestabtelėjo, bet ir praėjo šią ir kur kas ilgesnė atkarpą tylėdamas ir nieko neatsakydamas į paskui sekusios žurnalistės klausimus.

Anot R.Kačinausko, operatorius tuo metu tiesiog nespėjo paskui Z.Birštoną, dėl to, greičiausiai, ir neįamžino jo minimo įžeidimo.

Savo 10 tūkst. litų ieškinį R.Kačinauskas motyvavo šių įvykių poveikiu savo sveikatai. Tiesa, čia pat prisipažino, kad dėl jam diagnozuotos trauminės epilepsijos – tai vaikų namuose patirtos traumos pasekmė – jam iš viso negalima jaudintis, nes bet kuriuo metu gali ištikti priepuolis ar net insultas, kadangi turimą ligą lydi ir aukštas kraujospūdis. R.Kačinausko advokatas per savo baigiamąją kalbą atskleidė, kad jo ginamajam dėl turimos psichinės negalios nustatytas ir neįgalumas.

Nei keikėsi, nei girtavo

Kaip ir žadėjęs, parodymus peržiūrėjus vaizdo įrašą davęs Z.Birštonas dar kartą pakartojo, kad nepripažįsta savo kaltės taip, kaip ją linkęs pateikti R.Kačinauskas. Buvęs Temidės tarnas sutiko tik su tuo, kad galbūt per grubiai liepęs šiam tada išeiti iš savo kabineto.

Z.Birštonas tikino negėręs alkoholio tądien – tik išvakarėse, po geriausio draugo laidotuvių. O kadangi iš ryto dėl to jautėsi prastai, išgėrė nemažai vaistų, kas ir galėjo sukelti nepageidaujamą reakciją.

Nuvežus Z.Birštoną į policiją, jam tada nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 0,59 promilės alkoholio.

Buvęs teisėjas tikino neplūdęs savo kabinete R.Kačinausko necenzūriniais žodžiais. Nedaręs to, kaip matyti iš įrašo, ir gatvėje. O už visa kita jis jau yra nubaustas, todėl prašė teismo jį išteisinti.

Atsigavo tik po poros metų

R.Kačinauskas su savo advokatu teigė, kad tikisi teisingo teismo sprendimo.

Suteikus teisę į paskutinį žodį kaltinamajam, Z.Birštonas, savo ruožtu, pareiškė, kad yra įsitikinęs, kad kažkas naudojasi R.Kačinausku kaip įrankiu, ir tam kažkam reikalingas toks šou. R.Kačinauskas net neslėpė, kad taręsis ir su žurnalistais, ir su teisininkais, ir net su jį gydančia šeimos gydytoja. O į Z.Birštono klausimą, kodėl tik už dviejų metų po įvykio atsirado minėtas skundas, jis atsakė, kad per tiek laiko pagaliau susitvarkė su tada patirtu stresu.

Teismas savo verdiktą skelbs balandžio pradžioje.

Susiję straipsniai
Tavo komentaras
Vardas: * El.paštas:
Komentaras: *
Komentarai
sultonas  78.63.244.100 2013-03-22 09:37:06
Iš sudejimo stambus vyras nuo pora promiliu nestovi ant koju, juk policija nustate ta čiut girtuma.Ar neatrodo kad alkotesteris pažysta temidės tarnus ir gina juos.O alkagolikai neturetu dirbt tokioj istaigoj, gal pirma apsivalykit patys o po to teiskit kitus .
2 0  Netinkamas komentaras
Jonas  88.222.23.94 2013-03-22 08:11:44
Griestai nubausti toki , atsiprasant,teiseja turetu buti suinteresuotos visos teisesaugos institucijos,tame tarpe pareigunai kurie ji skyre,rekomendavo ir jo paskyrima tvirtino. Noreciau atkripti demesi i tai , kad paprastai po viena negirtuokliaujama,iseitu kad teismo aplinkoje buvo ir daugiau girtuokliaujanciu Birstono kolegu. Jeigu Birstonas butu girtuokleves darbo vietoje vienas,tai galima butu tekti kad tai paskutines stadijos girtuoklis. Nebereikalo darbo kolegos puole ginti ir dangstyti si girtuokli,nes patys tuo paciu kvapeliu nesa. Girtavimas darbo vietoje-nusikaltimas,tuo labiau tokios institucijos aplinkoje.Kaip zinoma,nusikaltimo ar nusikaltelio slepimas arba nusikaltimo toleravimas-taip pat baudziamas. Teisybes vardan, turetu is buvuios sio girtuoklio aplinkos ne vienas nesti atsakomye ir buti nubausti.
2 0  Netinkamas komentaras
Len­ki­jos prem­je­rė Bea­ta Szyd­lo tre­čia­die­nį pa­sky­rė įta­kin­gą plė­tros mi­nis­trą Ma­teus­zą Mo­ra­wiec­kį Fi­nan­sų mi­nis­te­ri­jos va­do­vu, pert­var­kiu­si sa­vo prieš­ta­rin­gai ver­ti­na­mą dešiniojo spar­no vy­riau­sy­bę.
Iz­rae­lio ly­de­riai ir mi­nios ge­din­čių žmo­nių ket­vir­ta­die­nį su­si­rin­ko aikš­tė­je prie par­la­men­to ati­duo­ti pa­sku­ti­nės pa­gar­bos bu­vu­siam pre­zi­den­tui ir No­be­lio pre­mi­jos laureatui Shi­mo­nui Pe­re­sui.
An­tra­die­nį Anykš­čiuo­se, ant Šei­my­niš­kė­lių pi­lia­kal­nio, pra­de­da­ma sta­ty­ti medinė Vo­ru­tos pi­lis.
1893 me­tų rugp­jū­tį Vil­niu­je įvy­ko IX Ru­si­jos im­pe­ri­jos ar­cheo­lo­gų su­va­žia­vi­mas. Ruo­šian­tis jam rink­ta in­for­ma­ci­ja apie lie­tu­viš­kų gu­ber­ni­jų – Šiau­rės va­ka­rų kraš­to is­to­ri­ją. Tam bu­vo [...]
Spa­lio 1 ir 2 die­no­mis Pa­ne­vė­žio Juo­zo Mil­ti­nio dra­mos tea­tre įvyks iš­skir­ti­nė prem­je­ra – gar­saus len­kų ki­no ir tea­tro re­ži­sie­riaus, sce­na­ris­to, pro­diu­se­rio Krzysz­to­fo Zanussio „Hyb­ris (Pui­ky­bė)“. [...]
Ka­dai­se, so­viet­me­čiu, tai bu­vo mies­te­lio ar kai­mo kul­tū­ros na­mai, ku­riuos sta­tant bu­vo sie­kia­ma už­gož­ti vie­tos baž­ny­čią. Da­bar kai ku­rie jų te­be­vei­kia, ki­ti ap­leis­ti, o kai kurių pa­tal­po­mis nau­do­ja­si [...]
Jau vie­nuo­lik­tus me­tus iš ei­lės ru­duo moks­lei­viams aso­ci­juo­ja­si ne tik su mo­kyk­li­ne ru­ti­na, bet ir su jiems skirtais pra­smin­gais fil­mais.
Nau­jau­sias re­ži­sie­riaus Ig­no Miš­ki­nio dar­bas – tai tre­čia­sis jo pil­no me­tro fil­mas, po sėk­min­gai pa­si­ro­džiu­sių „Di­rin­gas“ ir „Ar­ti­mos švie­sos“.
Trims Bal­ti­jos ša­lims po il­gų ir su­dė­tin­gų de­ry­bų pa­sie­kus su­si­ta­ri­mą, kad eu­ro­pi­nės ge­le­žin­ke­lio ve­žės pro­jek­to „Rail Bal­ti­ca“ ran­gos kon­kur­sai bū­tų skel­bia­mi ne tik per bend­rą įmo­nę, [...]
„Šian­dien Vil­niu­je pra­de­da­me sta­ty­ti vie­ną di­džiau­sių ener­ge­ti­kos ob­jek­tų ne­prik­lau­so­mos Lie­tu­vos is­to­ri­jo­je – bio­ku­ro ir ko­mu­na­li­nių at­lie­kų ko­ge­ne­ra­ci­nę elek­tri­nę. Ji svar­bi ne tik Vil­niui, [...]
Tau­ra­gės kraš­to mu­zie­jus pri­sta­to so­viet­me­čio pra­džią Lie­tu­vo­je pri­me­nan­čią NKVD būs­ti­nę su au­ten­tiš­ko­mis su­lai­ky­mo, tar­dy­mo ka­me­ro­mis ir kar­ce­riu. Mu­zie­jaus lan­ky­to­jams bus su­tei­kia­ma pro­ga [...]
Baig­tas svar­bus Ve­liuo­nos Švč. Mer­ge­lės Ma­ri­jos Ėmi­mo į dan­gų baž­ny­čios (Jur­bar­ko raj.) tvar­ky­bos dar­bų eta­pas. Jo me­tu res­tau­ruo­ti Vy­tau­ti­ne va­di­na­mos baž­ny­čios pa­ma­tai ir fa­sa­dai. Šie­met [...]
Penk­ta­die­nį ir šeš­ta­die­nį Jo­na­vo­je vyks 22-ą kar­tą ren­gia­mas tarp­tau­ti­nis mo­te­rų tink­li­nio tur­ny­ras „A. Ogo­naus­ko at­mi­ni­mo tau­rė“. Ja­me var­žy­sis po dvi Lie­tu­vos ir Lat­vi­jos ko­man­das.
Žir­gų lenk­ty­nės Lie­tu­vo­je vis po­pu­lia­rė­ja, o šį spor­tą pa­ma­tę žiū­ro­vai lie­ka su­ža­vė­ti – taip tei­gia lenk­ty­nių Lie­tu­vo­je or­ga­ni­za­to­rė Eve­li­na Kol­bas­nik. Pir­mą sezoną lenk­ty­nes ren­gu­si [...]
Shi­mo­nas Pe­re­sas, ku­ris mi­rė tre­čia­die­nį bū­da­mas 93 me­tų, du­kart ėjo prem­je­ro par­ei­gas ir, at­si­sa­kęs sa­vo anks­tes­nių ka­rin­gų pa­žiū­rų, ini­ci­ja­vo pa­stan­gas siek­ti taikos su pa­les­ti­nie­čiais, [...]
Kas­kart į Lie­tu­vą ar­ti­mų­jų, gi­mi­nių ir bi­čiu­lių ap­lan­ky­ti at­vyks­tan­ti ži­no­mo po­li­ti­ko, vi­suo­me­ni­nin­ko, gy­dy­to­jo Ka­zio Bo­be­lio naš­lė Da­lia Bo­be­lie­nė iš­vys­ta ge­rų po­ky­čių. Šįsyk ją itin [...]
Pi­gi ir leng­vai pa­ga­mi­na­ma sin­te­ti­nė kau­lų me­džia­ga, im­plan­tuo­ta žiur­kių stu­bu­ruo­se ir bež­džio­nių kau­ko­lė­se, sti­mu­liuo­ja kau­li­nio au­di­nio vys­ty­mą­si, trečiadienį pra­ne­šė moks­li­nin­kai.
Ty­ri­mų duo­me­ni­mis, be gim­to­sios kal­bos di­džio­ji dau­gu­ma lie­tu­vių mo­ka bent vie­ną už­sie­nio – pa­gal šią sta­tis­ti­ką esa­me vie­na iš pir­mau­jan­čių ša­lių Eu­ro­po­je. Vis dėl­to šiais lai­kais vie­nos [...]
Žvar­bus ūžau­jan­tis vė­jas, snie­go pus­nys, ap­šar­mo­ję lan­gai ir... kak­tu­sai? Ne, tai ne fan­ta­zi­jos, o vi­siš­kai rea­lus vaiz­das: lie­tu­viš­ką žie­mą iš­tve­rian­tys ir lau­ke vi­sus metus ga­lin­tys aug­ti [...]
Pa­si­bai­gus mau­dy­mo­si se­zo­nui ir api­bend­ri­nus mau­dyk­lų van­dens ko­ky­bės ty­ri­mų re­zul­ta­tus, nu­sta­ty­ta, kad šį mau­dy­mo­si se­zo­ną šva­riau­sias van­duo bu­vo Tau­ra­gės ir Tel­šių aps­kri­ty­se.
Pra­si­dė­jo tarp­tau­ti­nė Par­yžiaus (Pra­ncū­zi­ja) au­to­mo­bi­lių par­oda, o be­ne svar­biau­sia jos nau­jie­na – kon­cep­ci­nis elek­tro­mo­bi­lis „Volks­wa­gen I.D. Con­cept“, ku­rio se­ri­ji­nė versija pa­si­ro­dys, de­ja, [...]
Spe­cia­lis­tai ra­gi­na gy­ven­to­jus, nu­spren­du­sius įsi­gy­ti nau­do­tą au­to­mo­bi­lį, ne­pa­si­ra­ši­nė­ti su­tar­čių, ku­rios su­da­ro­mos ne­va su už­sie­nio pi­lie­čiais, nors au­to­mo­bi­lio pre­kei­vis yra vie­ti­nis gy­ven­to­jas.
Ra­mia­ja­me van­de­ny­ne pa­bi­ru­sias Ga­la­pa­gų sa­las bio­lo­gai va­di­na gy­vu evo­liu­ci­jos mu­zie­ju­mi. Ek­va­do­rui pri­klau­san­tį sa­ly­ną, per tūks­tan­tį ki­lo­me­trų nu­to­lu­sį nuo Pie­tų Ame­ri­kos že­my­no, su­da­ro 19 [...]
Lan­ky­to­jai, no­rin­tys pa­ma­ty­ti gar­sią­ją Ro­mos Boc­ca del­la Ve­rità (Tei­sy­bės bur­ną), nuo šiol tu­rės su­si­mo­kė­ti. Už 2 eu­rų mo­kes­tį smal­suo­liai ga­lės iš­vys­ti šį objektą ir nu­si­fo­tog­ra­fuo­ti [...]
Lie­tu­vos ši­lu­mos tie­kė­jų aso­cia­ci­ja dau­gia­bu­čius pri­žiū­rin­čias or­ga­ni­za­ci­jas, ku­rios ne­spė­jo lai­ku par­uoš­ti na­mų vi­daus šil­dy­mo ir karš­to van­dens sis­te­mų ar­tė­jan­čiam šildymo se­zo­nui, par­agi­no [...]
Sti­lin­gi me­di­niai lip­du­kai jū­sų kom­piu­te­riui? Tam­so­je švie­čian­tis bu­me­ran­gas? O gal­būt prie sta­lo prie sta­lo tvir­ti­na­ma ap­lin­kai draugiška šiukš­lių dė­žė? 
Šis mar­gas­pal­vė drau­gu­tė ma­nais į jū­sų mei­lę ar­tė­jant šal­tu­kui ga­li pa­siū­ly­ti sa­vo ši­lu­mą, darbš­čias „ma­sa­žo“ le­te­nė­les bei ra­my­bės su­tei­kian­tį mur­ki­mą. Mėlynakei smul­ku­tei ka­ty­tei [...]
Ki­ni­jos mi­li­jar­die­riaus sū­nus nu­pir­ko sa­vo šu­niui aš­tuo­nis nau­jau­sio modelio „iP­ho­ne“ te­le­fo­nus.
Įtam­pa, stre­sas, prieš­iš­ku­mas, pyk­tis, dep­re­si­ja, ne­ri­mas, pa­vy­das. Ko­kią įta­ką svei­ka­tai da­ro vi­sos šios ne­igia­mos emo­ci­jos? Jos – tar­si kli­jai, la­šas po lašo užk­li­juo­jan­tys  šir­dį [...]
Moks­li­niai ty­ri­mai ro­do, kad net apie treč­da­lis vi­sų nėš­tu­mų bai­gia­si per­si­lei­di­mu, be to, pa­si­tai­ko at­ve­jų, kai jis įvyks­ta taip anks­ti, kad mo­te­ris nė ne­spė­ja su­ži­no­ti, kad lau­kė­si. To­kių [...]
Pe­ru pie­tuo­se pa­upį tvar­kę dar­bi­nin­kai ap­ti­ko da­lį se­no­vės in­kų al­to­riaus, ku­ris bu­vo lai­ko­mas din­gu­siu, tre­čia­die­nį pranešė Kul­tū­ros mi­nis­te­ri­ja.
Aji Cha­ra­pi­ta rū­šies ai­trio­ji pa­pri­ka yra maž­daug žir­nio dy­džio. Kaip skel­bia­ma, ki­log­ra­mas šių prie­sko­nių ga­li kainuoti tūks­tan­čius eu­rų.
Komentarai
Dienos klausimas
Ar išvados dėl numušto Malaizijos keleivinio lėktuvo pakeis Vakarų politiką Rusijos atžvilgiu?
Taip. Vakarai su Rusija elgsis griežčiau
Ne. Toliau bus vykdoma "dialogo ir kompromiso paieškos" politika
Išvados dar labiau išgąsdins Vakarus. Pozicija Maskvos atžvilgiu taps švelnesnė
Man nerūpi
horoskopai
SVARSTYKLĖS

SVARSTYKLĖS

Vi­są sa­vai­tę ka­muos sa­vi­raiš­kos prob­le­mos. Ypač skaus­min­gai rea­guo­si­te į vi­so­kiau­sio plau­ko su­var­žy­mus ir ap­ri­bo­ji­mus. Iš ap­lin­ki­nių ga­li­te ti­kė­tis tik įvai­riau­sių ban­dy­mų kaip nors pa­si­nau­do­ti ju­mis sa­viems tiks­lams. Penk­ta­die­nis - ri­bi­nė die­na. Daug kas baig­sis ir daug kas pra­si­dės.

Daugiau

Komentuojami