Ar iš skambaus kaltinimo neliks šnipštas?

Greta ČIŽINAUSKAITĖ 2013-03-21 20:24

Greta ČIŽINAUSKAITĖ

2013-03-21 20:24
Taikytis nesutikęs ir savo kaltės nepripažįstantis Z.Birštonas tikino tą atmintiną dieną gėręs tik vaistus nuo širdies negalavimo. Erlendo Bartulio nuotraukos
Per­žiū­rė­jus teis­me dėl po­lin­kio by­li­nė­tis Bet­me­nu pra­min­to vil­nie­čio Re­na­to Ka­či­naus­ko pa­teik­tą jį įžei­du­sio tei­sė­jo Ze­no­no Birš­to­no kal­tę ne­va įro­dan­tį įra­šą, pa­aiš­kė­jo, kad šis nau­din­ges­nis tei­sia­ma­jam.

Taip pat skaitykite: Betmenas įsižeidė pavadintas asilu

Tiesa, tai buvo visas iš sostinės trečiojo policijos komisariato gautas dvejų metų senumo įvykių, kainavusių Z.Birštonui teisėjo karjerą, įrašas, o ne jo santrauka, patekusi į viešumą.

Kauno apygardos teismas ketvirtadienį išnagrinėjo, kaip paaiškėjo, nei rašyti, nei skaityti nemokančio R.Kačinausko skundą, kuriuo šis prašo patraukti prieš dvejus metus jo apeliacinį skundą nagrinėjusį buvusį Vilniaus apygardos teismo teisėją Z.Birštoną dėl viešo įžeidimo užgauliai pažeminant. Baudžiamasis kodeksas už tai numato laisvės atėmimą iki vienų metų.

Prašė procesą nutraukti

Posėdis prasidėjo nuo to, kad du Z.Biršoną ginantys advokatai bandė įtikinti teismą, kad jų ginamasis jau yra nubaustas už R.Kačinausko skunde minimus įvykius. Turėtas galvoje Z.Birštonui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas už nedidelį chuliganizmą, už ką jam buvo skirta 100 litų bauda.

Tačiau R.Kačinausko advokatui pavyko įtikinti teismą, kad minimu atveju Z.Birštonas nubaustas tik už plūdimąsi rusiškais necenzūriniais žodžiais Pamėnkalnio gatvėje, o R.Kačinausko skunde kalbama apie įvykius tą pačią 2011-ųjų kovo 23-ąją nutikusius Z.Birštono tarnybiniame kabinete ir greta Vilniaus apygardos teismo pastato esančiame Gedimino prospekte. Tuo remiantis, Z.Birštono advokatų prašymas procesą nutraukti, nes asmuo negali būti du kartus baudžiamas už tą patį prasižengimą, atmestas.

Pavedė nemokėjimas skaityti

Kadangi Z.Birštonas sutiko duoti parodymus tik po R.Kačinausko pateikto vaizdo įrašo peržiūros, skundo nagrinėjimas prasidėjo nuo jo autoriaus apklausos, kuris, skirtingai nuo kaltinamojo statusą turinčio Z.Birštono, turėjo prisiekti, kad nemeluos.

R.Kačinausko, kuris, duodamas parodymus, vis labiau audrinosi, pasakojime netrūko pikantiškų detalių. Jis pasakojo tą dieną turėjęs dalyvauti net dviejų bylų svarstyme – į Vilniaus apygardos teismą tada atskubėjo iš vieno sostinės apylinkės teismų. Tačiau 10 valandą – kuomet buvo numatytas apeliacinis jo bylos nagrinėjimas, niekas nepasirodė.

Kaip vėliau savo baigiamojoje kalboje akcentus sudėjo R.Kačinausko advokatas, nemokėdamas skaityti, jo ginamasis nesuprato ant durų kabėjusio paaiškinimo, kodėl posėdžio nebus. Ir nuėjo aiškintis pas bylą turėjusį nagrinėti Z.Birštoną į kabinetą.

Į klausimą atsakė keiksmažodžiu

Anot R.Kačinausko, į teisėjų tarnybines patalpas, į kurias pašaliniams patekti sunku, jį įleido posėdžių sekretorė. Pasibeldus ir įėjus į jos nurodytą Z.Birštono kabinetą, teisėjas rastas su mantija sėdintis prie stalo, ant kurio buvo krūva bylų.

Paklausus, kodėl nevyksta posėdis, kabineto šeimininkas jam atsakęs: “Eik tu n...!” Tada jis atkreipęs dėmesį ir ant stalo stovintį stikliuką bei kabinete tvyrantį alkoholio kvapą.

R.Kačinausko teigimu, matęs jis tada Z.Birštono kabinete ir degtinės butelį, kuris vėliau, pasirodžius Z.Birštono kolegoms, kažkur dingo. Pastarieji atskubėjo, kai jis atidarė duris į koridorių, kurias parėmė kilimu – kad visi girdėtų neblaivaus Z.Birštono gražbylystes.

Bandė papirkti?

Anot R.Kačinausko, pirmajam asmeniui, kuris atskubėjo išgirdęs triukšmą ir pradėjo jį raminti, jis liepęs prisistatyti. Tas parodęs jam teisėjo pažymėjimą.

Vėliau R.Kačinauskas išsiaiškino, kad tai buvo šio teismo baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas. “Jis pakvietė mane į savo kabinetą kavos, bet aš jam atsakiau, kad esu nepaperkamas!”, – pasakojo R.Kačinauskas.

”Kai atėjo dar vienas asmuo, ir jie užsidarę su Z.Birštonu kabinete ėmė šį raginti kuo greičiau nusivilkti mantiją ir dingti iš teismo pastato, aš paskambinau pažįstamiems žurnalistams. O aniems pareiškiau, kad Z.Birštonas pasišalins iš įvykio vietos tik per mano lavoną!”, – vis labiau audrinosi R.Kačinauskas.

Galų gale pasirodė ir kviesti žurnalistai, kuriems jis teigė pareiškęs: “Pasiimkite prekę!”

Buvo provokuojamas

Kas buvo toliau, paaiškėjo peržiūrėjus žurnalistų nufilmuotą medžiagą.

Z.Birštonas jų buvo provokuojamas padaryti ką nors skandalingo. Tuo tikslu jis filmuotas ne tik beskubantis palikti teismo pastatą, bet ir ilgai sekiotas su kamera bei diktofonu gatvėje, užduodantt provokuojančius klausimus.

“Per Z.Birštoną tapau garsus žmogus – buvau pakviestas net pas prezidentę, kur taip pat buvau girtas už pilietiškumą ir drąsą”, – teisme gyrėsi R.Kačinauskas.

Teisybės dėlei reikia pripažinti, kad Z.Birštonui į juos atsakinėti sekėsi gana nerišliai. Galiausiai jį pavyko išprovokuoti pradėti rusiškai keiktis. Tačiau tai, kaip matyti iš įrašo, buvo skirta ne kurį laiką per pakankamai saugų atstumą paskui jį ėjusiam R.Kačinauskui, o viską filmavusiam operatoriui.

Gerai įsižiūrėjus, paaiškėja ir naujos aplinkybės dėl skandalingo Z.Birštono skrydžio nuo teismo laiptų. Aiškiai matyti, kaip prieš šią griūtį jis atsisuko į įkyriai kažko klausinėjančią žurnalistę , kad jai atsakytų, ir eidamas atbulas nepataikė pastatyti kojos ant laiptų pakopos.

Svarbiausia vieta nenufilmuota

Nėra šiame įraše ir jokio R.Kačinausko skunde minimo jo įžeidimo rusiškais keiksmažodžiais, Z.Birštonui išėjus į Gedimino prospektą ir stabtelėjus prie pagrindinio įėjimo į teismo pastatą. Z.Birštonas ne tik ten nestabtelėjo, bet ir praėjo šią ir kur kas ilgesnė atkarpą tylėdamas ir nieko neatsakydamas į paskui sekusios žurnalistės klausimus.

Anot R.Kačinausko, operatorius tuo metu tiesiog nespėjo paskui Z.Birštoną, dėl to, greičiausiai, ir neįamžino jo minimo įžeidimo.

Savo 10 tūkst. litų ieškinį R.Kačinauskas motyvavo šių įvykių poveikiu savo sveikatai. Tiesa, čia pat prisipažino, kad dėl jam diagnozuotos trauminės epilepsijos – tai vaikų namuose patirtos traumos pasekmė – jam iš viso negalima jaudintis, nes bet kuriuo metu gali ištikti priepuolis ar net insultas, kadangi turimą ligą lydi ir aukštas kraujospūdis. R.Kačinausko advokatas per savo baigiamąją kalbą atskleidė, kad jo ginamajam dėl turimos psichinės negalios nustatytas ir neįgalumas.

Nei keikėsi, nei girtavo

Kaip ir žadėjęs, parodymus peržiūrėjus vaizdo įrašą davęs Z.Birštonas dar kartą pakartojo, kad nepripažįsta savo kaltės taip, kaip ją linkęs pateikti R.Kačinauskas. Buvęs Temidės tarnas sutiko tik su tuo, kad galbūt per grubiai liepęs šiam tada išeiti iš savo kabineto.

Z.Birštonas tikino negėręs alkoholio tądien – tik išvakarėse, po geriausio draugo laidotuvių. O kadangi iš ryto dėl to jautėsi prastai, išgėrė nemažai vaistų, kas ir galėjo sukelti nepageidaujamą reakciją.

Nuvežus Z.Birštoną į policiją, jam tada nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 0,59 promilės alkoholio.

Buvęs teisėjas tikino neplūdęs savo kabinete R.Kačinausko necenzūriniais žodžiais. Nedaręs to, kaip matyti iš įrašo, ir gatvėje. O už visa kita jis jau yra nubaustas, todėl prašė teismo jį išteisinti.

Atsigavo tik po poros metų

R.Kačinauskas su savo advokatu teigė, kad tikisi teisingo teismo sprendimo.

Suteikus teisę į paskutinį žodį kaltinamajam, Z.Birštonas, savo ruožtu, pareiškė, kad yra įsitikinęs, kad kažkas naudojasi R.Kačinausku kaip įrankiu, ir tam kažkam reikalingas toks šou. R.Kačinauskas net neslėpė, kad taręsis ir su žurnalistais, ir su teisininkais, ir net su jį gydančia šeimos gydytoja. O į Z.Birštono klausimą, kodėl tik už dviejų metų po įvykio atsirado minėtas skundas, jis atsakė, kad per tiek laiko pagaliau susitvarkė su tada patirtu stresu.

Teismas savo verdiktą skelbs balandžio pradžioje.

Susiję straipsniai
Tavo komentaras
Vardas: * El.paštas:
Komentaras: *
Komentarai
sultonas  78.63.244.100 2013-03-22 09:37:06
Iš sudejimo stambus vyras nuo pora promiliu nestovi ant koju, juk policija nustate ta čiut girtuma.Ar neatrodo kad alkotesteris pažysta temidės tarnus ir gina juos.O alkagolikai neturetu dirbt tokioj istaigoj, gal pirma apsivalykit patys o po to teiskit kitus .
2 0  Netinkamas komentaras
Jonas  88.222.23.94 2013-03-22 08:11:44
Griestai nubausti toki , atsiprasant,teiseja turetu buti suinteresuotos visos teisesaugos institucijos,tame tarpe pareigunai kurie ji skyre,rekomendavo ir jo paskyrima tvirtino. Noreciau atkripti demesi i tai , kad paprastai po viena negirtuokliaujama,iseitu kad teismo aplinkoje buvo ir daugiau girtuokliaujanciu Birstono kolegu. Jeigu Birstonas butu girtuokleves darbo vietoje vienas,tai galima butu tekti kad tai paskutines stadijos girtuoklis. Nebereikalo darbo kolegos puole ginti ir dangstyti si girtuokli,nes patys tuo paciu kvapeliu nesa. Girtavimas darbo vietoje-nusikaltimas,tuo labiau tokios institucijos aplinkoje.Kaip zinoma,nusikaltimo ar nusikaltelio slepimas arba nusikaltimo toleravimas-taip pat baudziamas. Teisybes vardan, turetu is buvuios sio girtuoklio aplinkos ne vienas nesti atsakomye ir buti nubausti.
2 0  Netinkamas komentaras
Ru­si­jos spor­ti­nin­kams to­liau už­si­tren­kia du­rys į Rio de Ža­nei­ro olim­pi­nes žai­dy­nes. Tarp­tau­ti­nė irk­la­vi­mo fe­de­ra­ci­ja (FI­SA) pra­ne­šė, kad olim­pia­do­je ne­leis star­tuo­ti net 22 Ru­si­jos irk­luo­to­jams.
Pir­ma­die­nį į Rio de Ža­nei­rą at­vy­ko irk­la­vi­mo rink­ti­nė. Spor­ti­nin­kai jau ap­žiū­rė­jo olim­pi­nį kai­me­lį ir iš­ban­dė prie pa­sta­tų įreng­tus tre­ni­ruok­lius. Di­de­lių ne­pa­to­gu­mų dėl gy­ve­ni­mo są­ly­gų [...]
Me­če­tės im­amas Pra­ncū­zi­jos šiau­ri­nia­me re­gio­ne, ku­ria­me yra te­ro­ris­tų už­pul­ta baž­ny­čia, par­eiš­kė esąs „su­krės­tas“, kad nu­žu­dy­tas jo draugas ka­ta­li­kų ku­ni­gas.
Vie­no­je li­go­ni­nė­je Vo­kie­ti­jos sos­ti­nė­je Ber­ly­ne gink­luo­tas pa­cien­tas nu­šo­vė gy­dy­to­ją ir po to gink­lą nu­krei­pė į sa­ve, pra­ne­šė an­tra­die­nį po­li­ci­ja, bet nu­ro­dė, kad te­ro­ro akto po­žy­mių nė­ra.
Vie­nas pa­čių gra­žiau­sių Tel­šių, šių me­tų Lie­tu­vos kul­tū­ros sos­ti­nės, ren­gi­nių – Dur­bės mū­šio pa­mink­lo ati­den­gi­mas pra­ėju­sį šeš­ta­die­nį. Pa­gerb­da­ma 1260 metais že­mai­čių nu­ga­lė­tas [...]
1941 me­tų lie­pos 19-ąją Lie­tu­vą oku­pa­vę na­ciai Kau­no VII for­te su­šau­dė ko­mu­nis­tuo­jan­tį poe­tą Vy­tau­tą Mont­vi­lą. Prieš ne­prik­lau­so­mą Lie­tu­vą vei­kęs me­ni­nin­kas bu­vo piešiamas itin ro­man­tiš­ko­mis [...]
Nuo va­kar Vil­niu­je ga­li­ma ap­lan­ky­ti sa­vait­ga­lį ati­da­ry­tą ukrai­nie­čių dai­lės ga­le­ri­ją „Ce­chas“ („Tsekh“). Sos­ti­nės Nau­ja­mies­ty­je, Vy­te­nio gat­vė­je, įkur­ta nau­ja me­no erdvė pri­sta­to še­šių [...]
Pro­vo­kuo­jan­čio sa­vo dar­bais ir kar­tu siū­lan­čio mąs­ty­ti Eval­do Jan­so gy­ve­ni­mas ir kū­ry­ba yra ne­at­sie­ja­mi. Taip tei­gia ir pats me­ni­nin­kas, ir tie, ku­rie gi­li­na­si į šio au­to­riaus kūrinius bei iš­raiš­kos [...]
Lei­dyk­la „Brie­dis“ pri­sta­to suo­mių au­to­riaus Juk­kos Ris­lak­kio kny­gą „Vor­ku­ta! Su­ki­li­mas la­ge­ry­je“, iš­leis­tą se­ri­jo­je „Komunizmas be gri­mo“.
Gre­go­ry Da­vid Ro­berts (g. 1952 m. Mel­bur­ne, Aus­tra­li­jo­je) – gar­su­sis „Šan­ta­ra­mo“ au­to­rius. 2014 m. pa­si­trau­kęs iš vie­šu­mos, kad ga­lė­tų at­si­dė­ti sa­vo šei­mai ir nau­jiems pro­jek­tams. 
Elek­tros ir du­jų skirs­ty­mo bend­ro­vė „E­ner­gi­jos skirs­ty­mo ope­ra­to­rius“ (ESO) pra­šo gy­ven­to­jų bū­ti ap­dai­riems ir įsi­ti­kin­ti, kad elek­tros ar du­jų skai­tik­lių at­vy­kę ti­krin­ti asmenys nė­ra su­kčiai. 
Lie­tu­vo­je pra­si­dė­jo ja­vap­jū­tė – vis dau­giau kom­bai­nų pa­si­ro­do žie­mi­nių pa­sė­lių lau­kuo­se. Ūki­nin­kai už­siė­mę grū­dų nu­ėmi­mo, trans­por­ta­vi­mo ir sau­go­ji­mo dar­bais. Tuo pat metu ky­la klau­si­mai, [...]
Ni­dos ir Juo­dkran­tės pa­plū­di­miuo­se ap­si­lan­kę žmo­nės ste­bi­si nau­jai pa­sta­ty­tais, iš­skir­ti­nai at­ro­dan­čiais Bal­ti­jos jū­ros žvejams skir­tais ob­jek­tais.
Lie­tu­vo­je vie­nas po ki­to gra­žiau­siuo­se gam­tos kam­pe­liuo­se sta­to­mi tu­ris­tams skir­ti apž­val­gos bokš­tai, bet pa­jū­ry­je to­kio iki šiol ne­bu­vo.
Ko­vą dėl ket­vir­tos „SMScre­dit.lt A ly­gos“ tur­ny­ro len­te­lės vie­tos ne kar­tą dek­la­ra­vę Kau­no „Stumb­ro“ fut­bo­li­nin­kai šiuos pla­nus tu­rė­tų atidėti ki­tiems me­tams.
Da­ni­jo­je vy­ku­sia­me pa­sau­lio ORC bu­ria­vi­mo čem­pio­na­te net dvi lie­tu­vių jach­tos – ka­pi­to­no Ado­mo Ja­nu­lio­nio va­do­vau­ja­ma „Ke­tu­ri vė­jai“ bei Ais­čio Ka­la­na­vi­čiaus „Ex­tre­me“ pateko tarp stip­riau­siais [...]
„Sku­bu ra­šy­ti“, – sa­ko vie­nas po­pu­lia­riau­sių ir gar­siau­sių šiuo­lai­ki­nių Bra­zi­li­jos ra­šy­to­jų Pa­ulo Coel­ho. Jis ti­ki li­ki­mo siun­čia­mais ženk­lais ir džiau­gia­si už­siim­da­mas veik­la, ku­ri jo [...]
No­rė­da­mas at­kreip­ti dė­me­sį į tai, kaip mo­kyk­lo­se jau­čia­si vai­kai, sprau­džia­mi į įsi­se­nė­ju­sius švie­ti­mo sis­te­mos stan­dar­tus, so­cia­li­nės ak­ci­jos „Už lai­min­ges­nius vai­kus!“ su­ma­ny­to­jas Ne­ri­jus [...]
Len­ki­jo­je mu­zie­ju­je po at­vi­ru dan­gu­mi nu­ma­ty­ta eks­po­nuo­ti per du šim­tus eks­po­na­tų – so­vie­ti­nių pa­mink­lų. Šiuo me­tu ren­gia­mas de­ta­lus mo­nu­men­tų per­kė­li­mo ir eks­po­zi­ci­jos pla­nas.
„Le­ni­nag­riū­tis“ Ukrai­no­je ne­sus­tab­do­mai tę­sia­si. Jei anks­čiau so­viet­me­čio re­lik­tai bu­vo griau­na­mi pi­lie­ti­nės vi­suo­me­nės ini­cia­ty­va, da­bar tai nu­ma­ty­ta įsta­ty­mu.
Mi­ni­ma­laus kon­kur­si­nio ba­lo kils­te­lė­ji­mas nuo 1 iki 2 su­vei­kė: to­kio ryš­kaus pir­ma­kur­sių, įsto­ju­sių­jų į mo­ka­mas vie­tas, su­ma­žė­ji­mo ne­bu­vo jau se­niai. Pa­ly­gin­ti su 2015 m., už stu­di­jas pa­si­ruo­šu­sių [...]
Pra­si­de­da pir­ma­sis šių me­tų pri­ėmi­mo į aukštąsias mo­kyk­las eta­pas.
La­ši­šas ir šla­kius nuo šiol bus ga­li­ma žve­jo­ti dar penkiose Lie­tu­vos upė­se.
Tuo me­tu, kai dau­ge­lis lie­tu­vių pri­ren­ka pin­ti­nes gry­bų, „Dvi­ra­čio šou“ kū­rė­jas, pro­diu­se­ris, hu­mo­ris­tas Ha­rol­das Mac­ke­vi­čius, at­os­to­gau­da­mas sa­vo so­dy­bo­je Šir­vin­tų ra­jo­ne, ste­bi vie­no [...]
Ban­do­mų­jų trau­ki­nių iš Vo­kie­ti­jos į Ki­ni­ją ir at­gal re­zul­ta­tai kro­vi­nių ve­ži­mo ge­le­žin­ke­liais įmo­nes pra­džiu­gi­no tran­zi­to truk­me – traukinys iš Lie­tu­vos pa­sie­kė Ki­ni­jos [...]
To­li­mų­jų rei­sų vil­ki­kų sa­vi­nin­kams ci­vi­li­nės at­sa­ko­my­bės drau­di­mo įmo­kos pa­sta­rai­siais mė­ne­siais smar­kiai ūg­te­lė­jo, ne­re­tais at­ve­jais – ne­tgi dvi­gu­bai. Dėl to­kios padėties trans­por­to įmo­nės [...]
Jau šie­met Lie­tu­vos poil­siau­to­jai ga­li rink­tis iš dar dau­giau žie­mos kryp­čių. Is­pa­ni­jai pri­klau­san­čią vė­jų nu­gai­rin­tą Fuer­te­ven­tū­ra abe­jin­gų ši Ka­na­rų sa­la ne­pa­lie­ka, tarp jų – ir [...]
Lie­pos 19–21 d. Vals­ty­bi­nis tu­riz­mo de­par­ta­men­tas (VTD) prie Ūkio mi­nis­te­ri­jos kar­tu su ko­le­go­mis iš Lat­vi­jos ir Es­ti­jos sa­vo ša­lių tu­riz­mo ga­li­my­bes pri­sta­tė Ja­po­ni­jo­je. Reginių To­ki­ju­je, Osa­ko­je [...]
Va­sa­rą per karš­čius daž­nai pa­ste­bi­me, kad val­gy­ti no­ri­si ma­žiau arba vi­sai ne­be­si­no­ri.
Kva­pai tu­ri ypa­tin­gų ga­lių: ga­li su­grą­žin­ti į vai­kys­tę, su­ža­din­ti ryš­kius pri­si­mi­ni­mus tų vie­tų, ku­rio­se ge­rai jau­čia­mės. Tad na­muo­se ku­riant jau­kią at­mos­fe­rą nederėtų pa­mirš­ti ete­ri­nių [...]
Lu­lu ne­pap­ras­tai gra­ži il­ges­nio plau­ko ka­ty­tė. Gam­ta iš­mar­gi­no bal­tą Lu­lu kai­liu­ką juo­do­mis dė­mė­mis taip iš­ra­din­gai, kad net ro­ži­nės no­sies vie­ną šnervę nu­spal­vi­no juo­dai.
Svei­kos mi­ty­bos ir svei­ka­tai nau­din­gų pro­duk­tų var­to­ji­mo ten­den­ci­ja JAV ne­ap­len­kia ir na­mi­nių gy­vū­nų: vis daž­niau jų du­be­nė­liuo­se ga­li­ma ras­ti bran­gų mais­tą, ku­rio su­dė­ty­je yra avo­ka­dų, ža­lių­jų [...]
Už­kre­čia­mų­jų li­gų ir AIDS cen­tro (ULAC) me­di­kai in­for­muo­ja, kad pneu­mo­ko­ki­nė in­fek­ci­ja yra vie­na pa­grin­di­nių ser­ga­mu­mo ir mir­tin­gu­mo prie­žas­čių pa­sau­ly­je, ku­rių galima iš­veng­ti skie­pi­jan­tis.
Pa­ste­bė­ta, kad kū­di­kiai čiul­pia pirš­tus dar prieš gim­da­mi. Vy­res­nio am­žiaus vai­kai, nuo­lat čiul­pian­tys nykš­tį ar kram­tan­tys na­gus, va­ro tė­vus į ne­vil­tį, nes bai­mi­na­ma­si vis­ko, kas su­si­ję [...]
Lėk­tu­vas „So­lar Im­pul­se 2“ an­tra­die­nį sėk­min­gai nu­si­lei­do Jung­ti­niuo­se Ara­bų Emy­ra­tuo­se, tap­da­mas pir­muo­ju pa­sau­ly­je sau­lės ener­gi­ja va­ro­mu or­lai­viu, ku­ris aps­kri­do ap­link Žemės ru­tu­lį ne­išeik­vo­da­mas [...]
Jei­gu ieš­ko­te al­ter­na­ty­vos gy­vū­nų odai, ko ge­ro, su­do­mins Car­men Hi­jo­sos iš­ra­di­mas. „Pi­na­tex“ – odą pri­me­nan­ti me­džia­ga, ga­mi­na­ma iš ana­na­sų la­pų.
Komentarai
Dienos klausimas
Ar pastebite, kad Lietuvoje trūksta medikų?
Taip. Vizito pas gydytoją tenka ilgai laukti ar net vykti į kitą rajoną
Trūksta tik tam tikros srities medikų
Ne. Medicinines paslaugas gaunu laiku, jas teikia patyrę specialistai 
Aš nesergu
horoskopai
LIŪTAS

LIŪTAS

Sa­­­­­vai­­­­­tės pra­­­­­džio­­­­­je už­­­­­siim­­­­­ki­­­­­te veik­­­­­la, ža­­­­­dan­­­­­čia as­­­­­me­­­­­ni­­­­­nės nau­­­­­dos. Tre­­­­­čia­­­­­die­­­­­nį ir ket­­­­­vir­­­­­ta­­­­­die­­­­­nį ga­­­­­li­­­­­mas leng­­­­­vas ro­­­­­ma­­­­­nas. Ven­­­­­ki­­­­­te ki­­­­­vir­­­­­čų, sten­­­­­ki­­­­­tės bend­­­­­rau­­­­­ti tik su bend­­­­­ra­­­­­min­­­­­čiais. Sa­­­­­vait­­­­­ga­­­­­lio iš­­­­­vy­­­­­ko­­­­­je ar ke­­­­­lio­­­­­nė­­­­­je vei­­­­­kiau­­­­­siai su­­­­­si­­­­­ra­­­­­si­­­­­te nau­­­­­jų drau­­­­­gų. Aps­­­­­kri­­­­­tai, sa­­­­­vai­­­­­tė pra­­­­­eis pui­­­­­kiai, jei tik su­­­­­ge­­­­­bė­­­­­si­­­­­te pa­­­­­si­­­­­rink­­­­­ti tin­­­­­ka­­­­­mą kom­­­­­pa­­­­­ni­­­­­ją.

Daugiau

Komentuojami