LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATATRASA
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIA

Biatlonininkams – keturi olimpiniai bilietai

2017 03 21 6:00
Tomas Kaukėnas pelnė taškų trijuose pasaulio taurės etapuose. Alinos Ožič nuotrauka

Kitų metų Pjongčango (Pietų Korėja) žiemos olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovaus net keturi biatlono rinktinės nariai. Tai bus gausiausia lietuvių biatlonininkų olimpinė delegacija per visą istoriją.

Džiugią naujieną Lietuvos biatlono federacija (LBF) sužinojo pasibaigus 2016–2017 metų pasaulio taurės varžyboms. Po devynių etapų Tautų taurės įskaitoje vyrų ir moterų komandos užėmė 22-ąsias vietas, o tai suteikia galimybę pelnyti po du olimpinius kelialapius.

„Pasiektas rezultatas, atsižvelgiant į mūsų galimybes ir perspektyvas, gana neblogas, o iškovoti keturi kelialapiai atspindi realų pajėgumą. Turėsime dvigubai daugiau dalyvių nei ankstesnėse olimpinėse žaidynėse. Tai tvirtas žingsnis į priekį“, – pažymėjo LBF prezidentas Arūnas Daugirdas.

Vyrų rinktinė visą sezoną laikėsi 21–22 pozicijoje, o moterų komandai pakilti aukščiau pavyko tik per paskutinį pasaulio taurės varžybų etapą Osle. Ten mūsiškės aplenkė estes vos 45 taškais (2737:2692), bet tikslą padėjo pasiekti Natalijos Kočerginos užimta 43-ioji vieta sprinto lenktynėse.

Tiesa, asmeninėje įskaitoje Lietuvos biatlonininkams sekėsi prasčiau. Vienintelis Tomas Kaukėnas šį sezoną pelnė įskaitinių taškų. Sprinto rungtyje Suomijoje jis užėmė 28 vietą, Austrijoje – 31-ąją, Vokietijoje – 32-ąją. Iš viso T. Kaukėnas surinko 32 taškus ir bendroje įskaitoje liko 73-ias tarp 106 klasifikuotų sportininkų.

„Dar anksti kalbėti, kurie biatlonininkai vyks į olimpiadą, bet akivaizdu, kad važiuos tie, kurie bus geriausios formos kitą sezoną. Laikysimės sportinio principo“, – tvirtino A. Daugirdas.

Šio sezono biatlono taurės varžybų nugalėtojais tapo ir prestižinius krištolinius gaublius iškovojo prancūzas Martinas Fourcade'as bei vokietė Laura Dahlmeier. Šeštą sezoną iš eilės lygių neturintis M. Fourcade'as užsitikrino titulą dar nesibaigus varžyboms. Paskutines bendro starto lenktynes Osle laimėjęs ir sezoną pergalingai baigęs M. Fourcade'as iš viso surinko 1322 taškus. Jam už nugaros liko rusas Antonas Šipulinas (918 tšk.) ir norvegas Johannesas Thingnes Boe (812 tšk.).

Moterų įskaitoje vyravo atkaklesnė kova. Net penkis aukso medalius pasaulio čempionate iškovojusi L. Dahlmeier pelnė 1211 taškų ir aplenkė praėjusio sezono nugalėtoją čekę Gabrielą Koukalovą (1089 tšk.). Trečiąją vietą užėmė suomė Kaisa Makarainen (971 tšk.).