„Atletico“ klubas tik po 11 m baudinių serijos nukovė „Bayer“

2015 03 18 8:18
Reuters/Scanpix nuotrauka

Madrido „Atletico“ klubas antradienio vakarą spėjo įšokti į UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalio traukinį. Turnyro vicečempionai namuose po pratęsimo ir vienuolikos metrų baudinių serijos (3-2) įveikė rimtą iššūkį metusį Lėverkuzeno „Bayer“.

„Atletico“ aktyviai pradėjo rungtynes, bet „Bayer“ per pirmas minutes atlaikė varžovų spaudimą ir ankstyvo įvarčio nepraleido. 10 minutę „Bayer“ gretose pasižymėti bandė Karimas Bellarabi, bet vokietis smūgiavo šalia virpsto ir uždirbo kampinį.

Tačiau nei „Bayer“, nei „Atletico“ kito kampinio metu, didelio pavojaus nesukėlė. „Bayer“ klubas kiek vėliau surengė dar kelias pavojingas kontratakas, bet tikslaus smūgio nebuvo. 22 mačo minutę „Atletico“ turėjo atlikti priverstinį keitimą – pagrindinis komandos vartininkas Miguelis Moya patyrė traumą ir jį aikštėje buvo priverstas pakeisti Janas Oblakas.

27 minutę „Atletico“ pelnė įvartį ir išlygino bendrą poros rezultatą. Užsitęsusi „Atletico“ ataka pasibaigė Mario Suarezo smūgiu, o kamuolys į vartus įlėkė po nedidelio rikošeto, kuomet kamuolį palietė „Bayer“ gynėjas Omeras Toprakas.

31 mačo minutę Mario Mandžukičius galėjo padidinti „Atletico“ persvarą. Puolėjas buvo išbėgęs prieš vartus, tačiau uždelsė ir jį sustabdė krašto gynėjas Wendellas. Po šio epizodo „Atletico“ toliau kėlė grėsmė varžovų vartams, bet „Bayer“ sunkiu darbu sugebėdavo apsiginti.

Svečiai taip pat bandydavo kontratakuoti, bet Madrido komanda gynyboje irgi žaidė patikimai. Kėlinio pabaigoje „Bayer“ galėjo išlyginti rezultatą, bet Hakanas Calhanoglu iš arti smūgiavo į varžovų vartininką, todėl po pirmo kėlinio „Atletico“ pirmavo 1-0.

Iškart po pertraukos Diego Simeone atliko keitimą ir Raulis Garcia žengė į aikštę vietoje Cani. „Atletico“ antrąjį kėlinį pradėjo entuziastingai, bet „Bayer“ apsigynė nuo pirmų atakų. „Atletico“ klubui toliau priklausė iniciatyva, bet „Bayer“ gynybos jiems antrą kartą pralaužti nepavyko.

Svečiai gynėsi gausiomis pastangomis ir taip rungtynės artėjo link pratęsimo. „Atletico“ pratęsimo nenorėjo ir stengėsi laimėti per pagrindinį mačo laiką. Pavojingą šansą „Atletico“ turėjo 75 minutę, bet „Bayer“ gynėjai vėl susitvarkė su Antoine Griezmannu.

80 minutę smūgį į vartus atliko Arda Turanas, tačiau Berndas Leno į jį sureagavo ir atmušė kamuolį. 83 minutę D.Simeone atliko paskutinį savo keitimą – vietoje M.Mandžukičiaus į aikštelę išbėgo puolėjas Fernando Torresas. Ispanas aktyviai įsiliejo į komandos žaidimą, tačiau daugiau įvarčių per pagrindinį mačo laiką nebuvo, todėl komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsime „Atletico“ galėjo padėti tašką, bet sėkmė nuo šeimininkų nusisuko. Ištiksėjus pratęsimo laikui teisėjas paskelbė apie 11 metrų baudinių seriją. Baudinius tiksliau realizavo Madrido komanda. „Bayer“ futbolininkai nerealizavo trijų baudinių ir leido į kitą turnyro etapą keliauti „Atletico“.

„Atletico Madrid“ 1 – 0 „Bayer Leverkusen“ (po pratęsimo) (pirmas mačas 0-1, bendras rezultatas 1-1) 27‘ [1 – 0] Mario Suarez