"Banga" varžovų vartų neatrakino

2014 07 03 20:48
Aurelijus Staponka (oranžinė apranga) ir kiti "Bangos" futbolininkai nepasinaudojo turėtomis progomis įmušti. Valdo Knyzelio (LFF.lt) nuotrauka

UEFA Europos lygos I atrankos etapo pirmosios rungtynės tarp Gargždų "Bangos" ir "Sligo Rovers" (Airija) komandų baigėsi be įvarčių, 0:0.

Gargžduose vykusioje dvikovoje šeimininkai sukūrė ne vieną progą pasižymėti, tačiau kamuolį dažniausiai siųsdavo virš varžovų vartų. "Bangos" futbolininkams atakose trūko šaltakraujiškumo ir racionalesnių sprendimų.

Rungtynių pradžioje dominavo Airijos futbolininkai, bet vėliau suaktyvėjo ir "Banga". Kėlinio viduryje gargždiškiai ėmė atakuoti aštriau ir kurti progas. Po Karolio Urbaičio perdavimo geroje padėtyje buvęs legionierius iš Ukrainos Sergejus Ševčiukas smūgiavo labai netaikliai. Netrukus į vartus nepataikė ir atakos smaigalyje atsidūręs Aurelijus Staponka.

Antrame kėlinyje "Banga" išleido iniciatyvą iš savo rankų ir "Sligo Rovers" turėjo puikią galimybę išsiveržti į priekį. 72 minutę po kampinio Seamusas Conneely iš pradžių smūgiavo į A. Staponką, o antrąjį airio smūgį atrėmė puikią reakciją pademonstravęs vartininkas Šarūnas Jurevičius.

Rungtynių pabaigoje "Bangos" komanda nepasinaudojo dar dviem galimybėmis pasižymėti. 83 minutę kamuolys baudos aikštelėje atšoko Evaldui Grigaičiui, bet puolėjas pasikarščiavo ir smūgiavo aukštai virš vartų. Po kelių minučių ruso Aslanbeko Calagovo spirtas kamuolys pralėkė greta virpsto.

"Buvome suplanavę atsitraukti atgal ir didžiausią dėmesį skirti gynybai, bei pasitaikius progai kontratakuoti. Manau, kad tai mums pavyko. "Sligo Rovers" turėjo iniciatyvą, tačiau sukūrė tik porą galimybių pasižymėti. Tuo metu mes kontratakuodami turėjome net keturias progas. Atlaikę svečių spaudimą, rungtynių pabaigoje galėjome išplėšti pergalę", - po rungtynių kalbėjo "Bangos" treneris Maksimas Tiščenka. Savo komandos galimybes patekti į kitą etapą jis vertino 50 procentų. Pasak trenerio, svarbiausia, kad pavyko nepraleisti įvarčio, todėl "Bangą" atsakomosiose rungtynėse tenkins rezultatyvios lygiosios.

Atsakomosios "Bangos" ir "Sligo Rovers" rungtynės Airijoje, Slaigo mieste vyks liepos 10 dieną. Šios poros nugalėtojai Europos lygos II atrankos etape kovos su Trondheimo "Rosenborg" (Norvegija) ir "Jelgava" (Latvija) dvikovos laimėtojais.

Į kovą Europos lygoje šįvakar stoja dar du Lietuvos klubai. Panevėžio "Ekranas" Šiaurės Airijoje žaidžia su Belfasto "Crusaders", o Klaipėdos "Atlantas" Liuksemburge rungtyniauja su "Differdange 03".