„Barcelona“ sušaudė „Roma“ šešiais įvarčiais

2015 11 25 0:30

Antradienio vakarą sužaisti dar šeši UEFA Čempionų lygos grupių etapo penktojo turo susitikimai. Skambią pergalę namuose iškovojo „Barcelona“ klubas, kuris namuose pervažiavo „Roma“ futbolininkus 6–1.

Rungtynes „Barcelona“ pradėjo iš karto spausdami varžovus. Jau 4 minutę pirmą progą pasižymėti turėjo Lionelis Messi, kuris po beveik dviejų mėnesių startavo startinėje sudėtyje. Argentinietis susikūrė vietos smūgiui šalia baudos aikštelės, bet jo smūgiuotą kamuolį į viršutinį kampą atrėmė vartininkas Wojciechas Szszesny.

9 minutę „blaugranos“ atakų lyderis vėl turėjo gerą progą pasižymėti. Sergio Busquetsas gražiai iškišo kamuolį L.Messi į priekį, kur pastarasis paspruko, bet iš kairiojo krašto smūgiavo šalia dešiniojo virpsto.

„Barcelona“ atakuojantis žaidimas atnešė vaisių 15 minutę. Neymaras fantastišku perdavimu iš aikštės vidurio įžvelgė dešiniajame krašte buvusį Dani Alvesą, kuriam beliko atiduoti kamuolį vienam prieš vartus iššokusiam Luisui Suarezui. Urugvajietis nesunkiai susitvarkė su šia situacija ir įmušė įvartį.

Po kelių minučių „Barca“ padvigubino rezultatą. Šeimininkai dar kartą greitais perdavimais sudraskė oponentų gynybą, o D.Alvesas virš varžovų galvų „pakabino“ kamuolį į baudos aikštelę įkirtusiam L.Messi, kuris techniškai permetė kamuolį per vartininką ir pelnė sugrįžimo įvartį.

Po antrojo įvarčio „Barcelona“ užtikrintai kontroliavo kamuolį, bet sumažino savo tempą plote arčiau vartų. Žaidimas dažnai vyko aplink aikštės vidurį, bet „Roma“ sunkiai sekėsi surasti spragą „blaugranos“ gynyboje. 41 minutę pirmą rimtesnį išbandymą turėjo Marcas-Andre Ter Stegenas.

„Roma“ išpuolyje Alessandro Florenzi surado vietos smūgiui, tačiau vartininkas atmušė į apatinį vartų kampą skriejusį kamuolį. Tuo tarpu Gerardas Pique užsidirbo geltoną kortelę už grubų žaidimą prieš buvusį komandos draugą Seydou Keitą.

Prieš kėlinio pertrauką Luiso Enrique auklėtiniai įmušė trečią įvartį. Neymaras atliko perdavimą į baudos aikštelę, kur nuo S.Keitos kamuolys nukrito dešinėje buvusiam L.Suarezui po kojomis. Urugvajietis nestabdydamas kamuolio atliko neatremiamą smūgį į kairį vartų kampą, o W.Sczczesny į tai nesugebėjo niekuo atsakyti.

Antrojo kėlinio pradžioje šeimininkai vėl nevengė spausti Italijos komandos. 49 minutę po įžaisto kampinio katalonai sėkmingai atliko trumpų perdavimų seriją, po kurios tarp varžovų prasmukęs L.Messi smūgiavo tiesiai į vartų sargą. Po dviejų minučių pastarasis atmušė pavojingą Neymaro smūgį.

54 minutę bene realiausią progą pasižymėti turėjo Iago Falque. „Roma“ saugas po gražiai sužaistos „sienelės“ kombinacijos smūgiavo nieko netrukdomas iš artimo atstumo, bet M.Ter Stegenas meistriškai sustabdė oponento šūvį.

Tačiau ši neišnaudota proga iš karto atsirūgo karčiai – „Barca“ iš karto surengė du pavojingus išpuolius, o antrajame visiškai paniekino svečių gynėją. Po kelių perdavimų L.Messi iš dešiniojo krašto atidavė perdavimą prieš vartus atsidūrusiam Gerardui Pique, o gynėjas nesunkiai pelnė įvartį į tuščius vartus.

60 minutę „Barcelona“ pavertė rezultatą nepadoriu. Neymaras iš dešinio krašto perdavė kamuolį prie baudos aikštelės prieigų buvusiam L.Suarezui, pastarasis vienu lietimu jį atidavė priekyje laukusiam L.Messi, kuris užbaigė ataką dar vienu įvarčiu iš arti.

71 minutę „blaugrana“ dar kartą davė pamokas oponentų gynybai, kai L.Suarezas ir Neymaras sužaidė tarpusavyje, bet į baudos aikštelę įsiveržęs brazilas smūgiavo iš arti šalia dešiniojo virpsto.

76 minutę buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys į „Roma“ vartus. Neymaras buvo pargriautas baudos aikštelėje, tačiau pats stojęs realizuoti baudinio, jis neįveikė vartininko. Visgi prie kamuolio pirmasis suskubo Adriano, kuris galingu smūgiu pelnė įvartį.

82 minutę vienuolikos metrų baudinys buvo skirtas kitoje aikštės pusėje, kai neleistinai buvo sustabdytas Edinas Džeko. Tačiau ir šioje situacijoje vartininkas sugebėjo laimėti akistatą vienas-prieš-vieną ir atspėjo bosnio smūgio kryptį. Tiesa, šį kartą niekas nespėjo suskubti prie atšokusio kamuolio.

Per pridėtą laiką E.Džeko sugebėjo sušvelninti rezultatą, kai kontratakoje pasinaudojo proga iššokdamas aukštai ir nuginkluodamas vartininką galva. Visgi tai nepakeitė rungtynių baigties – „Barca“ sutriuškino varžovus 6–1 ir užsitikrino ne tik kelialapį į aštuntfinalį, bet ir pirmą vietą grupėje.

Katalonai su 13 taškų jau yra nepavejami. „Roma“ prieš paskutinį turą turi surinkusi 5 taškus – tiek pat, kiek ir trečioje vietoje žengianti Lėverkuzeno „Bayer“ komanda. F grupėje Miuncheno „Bayern“ klubas (12 tšk.) taip pat užsitikrino pirmą vietą grupėje, kai 4–0 sutriuškino Pirėjo „Olympiakos“ (9 tšk.) komandą. Tai yra geros žinios Londono „Arsenal“ (6 tšk.) vienuolikei, siekiančiai aplenkti graikus.

Arsene“o Wengero auklėtiniai susitvarkė su Zagrebo „Dinamo“ klubu 3–0 ir dabar bandys patekti į kitą etapą dvikovoje Graikijoje. G grupėje – atkakli kova. Kijevo „Dynamo“ klubas (8 tšk.) svečiuose 2–0 sugebėjo nugalėti „Porto“ komandą (10 tšk.), o Londono „Chelsea“ (10 tšk.) susitvarkė 4–0 su „Maccabi“ klubu (0 tšk.) ir padidino galimybes žengti į kitą etapą. Du grupės lyderiai susitiks po dviejų savaičių dvikovoje Londone.