„Barcelona“ svečiuose žengė žingsnį pusfinalio link

2015 04 16 8:00
Reuters/Scanpix nuotrauka

Trečiadienio vakarą UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalio varžybose tvirtą žingsnį pusfinalio link žengė „Barcelona“ klubas. Jis svečiuose nutraukė ilgą nepralaimėtų Paryžiaus „Saint-Germain“ komandos rungtynių seriją ir šventė pergalę 3-1.

„Barcelona“ aktyviai pradėjo rungtynes. 5 minutę Jordi Alba reikalavo arbitro pražangos baudos aikštelėje, kai jis kovėsi su Thiago Silva, tačiau arbitras į ispano prašymus numojo ranka.

8 minutę pavojingą išpuolį atliko ir PSG futbolininkai. Blaise Matuidi krašte susitvarkė su oponentais ir atliko perdavimą į baudos aikštelę, kur su kamuoliu nesugebėjo susitvarkyti Javieras Pastore, o pavojus netrukus buvo neutralizuotas.

14 minutę Lionelis Messi buvo arti pirmojo rungtynių įvarčio. Po perdavimo iš krašto argentinietis puikiai susitvarkė su kamuoliu ir smūgiu nuo baudos aikštelės linijos pataikė į kairįjį virpstą.

Katalonai savo dominavimą aikštėje sugebėjo išnaudoti – 18 minutę L.Messi kontratakoje prasiveržė aikštės viduriu, pamatė kairėje pusėje į baudos aikštelę įbėgantį Neymarą, o pastarasis atsidūręs vienas prieš vartininką savo šanso nepraleido ir smūgiu pažeme pelnė įvartį.

26 minutę dar vieną galimybę pasižymėti turėjo Neymaras. Jis atsidūręs baudos aikštelėje smūgiavo kiek per silpnai ir nesudarė didelių problemų vartininkui Salvatorei Sirigu.

Vėliau tikslumo kitoje aikštės pusėje pritrūko šeimininkams. Maxwellas greitoje atakoje perdavė kamuolį arti vartų buvusiam Edinsonui Cavani, bet urugvajiečiui smūgiuoti buvo sudėtinga ir jo smūgį sulaikė Marcas-Andre Ter Stegenas.

43 minutę kamuolį prie savo baudos aikštelės prarado Davidas Luizas, kai pralaimėjo kovą L.Suarezui. Puolėjas susitvarkė su oponentais, bet jo smūgis iš patogios pozicijos buvo netikslus. Į tai jau kėlinio pabaigoje E.Cavani atsakė akrobatišku smūgiu per save, bet tai pasibaigė nesėkme.

Antroji rungtynių dalis prasidėjo didžiuliu PSG spaudimu. 49 minutę J.Pastore iš kairiojo krašto paleido galingą smūgį, tačiau gerą poziciją užsiemęs M.Ter Stegenas susitvarkė su atskriejusiu kamuoliu. Vėliau Adrienas Rabiotas smūgiu pažeme taip pat pataikė į vartininką.

Komandos vėliau keitėsi atakomis prie abiejų vartų, tačiau svečiai dažniau kėlė kampinius ir sukosi aplink varžovų baudos aikštelę. Paryžiečiams sunkiai sekėsi rasti kelių „Barcelona“ vartų link – viskas dažniausiai baigdavosi kamuolio praradimu prie baudos aikštelės prieigų ir smūgiu ne į vartų plotą.

Tuo tarpu „Barca“ sugebėjo padvigubinti rezultatą. 67 minutę L.Suarezas puikiai išmaudė kelis varžovus kairiajame krašte, išvengė gynėjo bandymo atimti kamuolį ir smūgiu iš arti nuginklavo vartininką.

Netrukus PSG bandė greitai atsakyti. E.Cavani smūgiu iš eigos privertė sekundei sulaikyti kvapą „Parc des Princes“ stadioną, bet M.Ter Stegenas fantastiškai sustabdė ambicingą puolėjo bandymą.

„Blaugrana“ padėjo tašką rungtynėse 79 minutę L.Suarezas dar kartą pademonstravo aukštos klasės žaidimą, kai per klyną „išmaudė“ Davidą Luizą, prasiskynė kelią vartininko link ir tada jį „sušaudė“ mirtinu smūgiu į viršutinį vartų kampą.

Į tai PSG šį kartą sugebėjo atsakyti produktyvia ataka, kuri pasibaigė įvarčiu. Gregory van der Wielis smūgiavo į vartus iš dešinės baudos aikštelės pusės, tačiau Jeremy Mathieu nesėkmingai pabandė sustabdyti greitai skriejusį kamuolį ir šis rikošetu įskriejo į vartus.

PSG dar pabandė paspausti svečius – greitoje atakoje E.Lavezzi buvo nugriautas baudos aikštelėje, o netrukus E.Cavani nepavyko nuginkluoti vartininko stipriu smūgiu. Sumaištis pasibaigė tuo, jog „Barca“ išmušė kamuolį iš pavojingos zonos.

Mače daugiau reikšmingų įvykių neužfiksuota ir jis pasibaigė „Barcelona“ pergale 3-1. Taip nutrūko PSG komandos ilga, 33 nepralaimėtų rungtynių serija Europos turnyruose.

PSG 1 – 3 „Barcelona“

18‘ [0 – 1] Neymar

67‘ [0 – 2] Luis Suarez

79‘ [0 – 3] Luis Suarez

82‘ [1 – 3] Jeremy Mathieu (į savus vartus)