„Barcelona“ triumfavo FIFA pasaulio klubų taurėje

2015 12 20 14:31
Reuters/Scanpix nuotrauka

Ispanijos ir Europos futbolo čempionė „Barcelona“ sekmadienį trečią kartą istorijoje triumfavo FIFA pasaulio klubų taurės finale. Trenerio Luiso Enrique auklėtiniai Japonijoje rezultatu 3–0 pranoko Pietų Amerikos čempionę „River Plate“ ekipą iš Argentinos.

Argentinos ekipa žaidė labai kietą futbolą. Kartą stipriai per kojas gavo „Barcelona“ komandos saugas Andresas Iniesta. Dešimtą minutę pirmą geltoną kortelę užsidirbo Matiasas Kranevitteras, neleistinai sustabdęs Lionelį Messį. 11 minutę pirmą realią progą įvarčiui pelnyti turėjo L.Messi. Argentinietis po Andreso Iniestos perdavimo susistabdė kamuolį varžovų baudos aikštelėje ir nieko nelaukęs jį smūgiavo į vartus. „River Plate“ nuo praleisto įvarčio išgelbėjo puikią reakciją pademonstravęs ir smūgį atrėmęs vartininkas Marcelo Barovero. 16 minutę geltoną kortelę užsidirbo ir „Barcos“ gynėjas Jordi Alba, kuris pavojingai sužaidė prieš Carlosą Sanchezą. Įpusėjus pirmajam kėliniui pavojingai į argentiniečių komandos vartus smūgiavo Dani Alvesas. Brazilas po ekipos draugo perdavimo baudos aikštelėje smūgiavo kamuolį į vartus vienu lietimu, bet ir vėl pavojų neutralizavo vartininkas. Komandoms rungtynėse sužaidus pusvalandį, pirmą smūgį į „Barcelona“ komandos vartus atliko Lucasas Alario. Argentinietis iš už baudos aikštelės ribų smūgiavo kamuolį į artimąjį vartų kampą, bet Claudio Bravo buvo pasiruošęs ir kamuolį sugavo. „River Plate“ ekipa gynyboje subyrėjo 36 minutę. Po aukšto Dani Alveso perdavimo Neymaras asistavo L.Messi, o šis iš artimos distancijos nukreipė kamuolį į varžovų vartų tinklą.

Argentinos komanda po praleisto įvarčio bandė puolime žaisti aktyviau, bet tai darė nesėkmingai. Ispanijos klubas sėkmingai gynėsi nuo visų varžovų atakų. Antrą rungtynių kėlinį aktyviai pradėjo „River Plate“ klubas, bet jis pamiršo apie savo gynybą. 49 minutę greitą kontrataką surengusi „Barcelona“ savo persvarą padvigubino. Sergio Busquetsas puikiai perdavė kamuolį Luisui Suarezui, kuris išbėgo vienas prieš vartininką M.Barovero ir jį nuginklavo. Po urugvajiečio smūgio kamuolys praskriejo argentiniečiui tarp kojų.

53 minutę dar labiau „Barcelona“ komandos persvarą padidinti galėjo L.Messi, bet po Neymaro perdavimo baudos aikštelėje argentinietis kamuolį į vartus smūgiavo per silpnai. Po praleisto antrojo įvarčio Argentinos klubas visiškai sutriko ir katalonų ekipa aikštėje darė ką norėjo. Tačiau „Barca“ švaistė progas ir savo persvaros nedidino. „River Plate“ klubas toliau neišsižadėjo šiurkštaus žaidimo ir kas keletą minučių spardė varžovams per kojas. Arbitras iš Irano Alireza Faghani bandė situaciją kontroliuoti, bet fiksavo ne visas pražangas ir įtampa aikštėje tik didėjo. 68 minutę „Barcelona“ įmušė nuostabų įvartį. Po Neymaro perdavimo kamuolys kirto visą „River Plate“ gynybos liniją, todėl perdavimą priėmęs L.Suarezas tiksliu smūgiu galva į savo sąskaitą įsirašė dublį. Tai buvo jau penktasis urugvajiečio įvartis šiame turnyre.

Rungtynių pabaigoje vos įvarčio į „Barcelona“ komandos vartus neįmušė Gonzalo Martinezas. Po argentiniečio smūgio kamuolį lietęs C.Bravo nukreipė jį į virpstą. Pergalę iškovojusi „Barca“ laimėjo penktą trofėjų šiais metais. Anksčiau katalonai iškovojo Ispanijos čempionų titulą, „Karaliaus“ taurę, Čempionų lygos trofėjų ir UEFA supertaurę.

„River Plate“ 0 – 3 „Barcelona“

36“ [0 – 1] Lionel Messi

49“ [0 – 2] Luis Suarez

68“ [0 – 3] Luis Suarez