„Barcelona“ žengė į Čempionų lygos ketvirtfinalį

2015 03 19 8:00

UEFA Čempionų lygoje trečiadienį buvo išsidalinti paskutinieji kelialapiai į ketvirtfinalį. „Barcelona“ klubas namuose pademonstravo solidų žaidimą ir įveikė „Manchester City“ ekipą rezultatu 1-0.

6 minutę „Man City“ gynėjas Vincentas Kompany nesugebėjo išmušti kamuolio ir Neymaras vos nepasinaudojo klaida, kai atsidūręs vienas prieš vartininką nesugebėjo pataikyti į vartų plotą – kamuolys atsimušęs nuo virpsto neįkrito į vartus.

11 minutę dar vienas gaisras kilo prie svečių vartų. Kairiajame atakos krašte Andresas Iniesta su Lioneliu Messi puikiai sužaidė „sienele“, o iš karto po to sekusį argentiniečio smūgį atrėmė Joe Hartas. Po kelių minučių sekusioje „miestiečių“ atakoje Yaya Toure atliko pavojingą perdavimą į baudos aikštelės centrą, kur Jamesui Mileriui nepavyko pasiekti kamuolio ir Marcas-Andre Ter Stegenas neutralizavo pavojų. „Barcelona“ žaidė technišką futbolą.

Vienoje atakoje L.Messi „išmaudė“ Fernandinho, kamuolį persivaręs per varžovo klyną, o vėliau tas pats puolėjas atliko labai pavojingą baudos smūgį nuo aikštelės linijos. 31 minutę „blaugrana“ išsiveržė į priekį. L.Messi pademonstravo puikų aikštės matymą, kai atliko įspūdingą perdavimą į baudos aikštelę, kur V.Kompany pavėlavo sustabdyti Ivaną Rakitičių – kroatas techniškai susistabdė kamuolį ir perkėlė jį per vartininką J.Hartą. Šeimininkai toliau mėgavosi savo žaidimu.

40 minutę L.Messi gražiai perkėlė kamuolį per kelis varžovus, o visai netoli vartų atsidūręs Neymaras buvo neutralizuotas gynėjų. Po to sekusioje kampinio situacijoje „City“ sugebėjo apsiginti. Kėlinio pabaigoje L.Suarezas gavęs perdavimą iš aikštės gilumos įveikė J.Hartą, tačiau kamuolys atsimušė nuo virpsto. Į tai Y.Toure atsakė netiksliu tolimu smūgiu.

„Barcelona“ antrąjį kėlinį pradėjo energingai. Iš pradžių, pro varžovus prasiveržęs A.Iniesta smūgiavo tiesiai į vartininką, o vėliau I.Rakitičius ir vėl išbandė J.Harto pirštinių tvirtumą. Vėliau pozityvią atkarpą turėjo ir „City“ futbolininkai. Jie keletą kartų iš eilės siuntė kamuolius į baudos aikštelę, tačiau centro gynėjai Jeremy Mathieu ir Javieras Mascherano su savo užduotimis susitvarkydavo. 64 minutę abi ekipos apsikeitė pavojingais išpuoliais.

Anglai surengė ataką, kurioje kylo sąmyšis baudos aikštelėje, bet „Barca“ sugebėjo „išnešti“ kamuolį iš baudos aikštelės. Tuo tarpu kontratakoje L.Messi nesugebėjo įveikti J.Harto iš arti. Įtemptos minutės tęsėsi.

71 minutę šeimininkai surengė puikią ataką, bet J.Albos įvartis nebuvo įskaitytas dėl užfiksuotos nuošalės. Netrukus sekusioje atakoje prie kitų vartų, Wilfriedas Bony pavojingai smūgiavo perkeldamas kamuolį virš vartininko, bet smūgis buvo kiek netikslus.

77 minutę „Man City“ sužibo viltis – S.Aguero griuvo baudos aikštelėje, o galinės linijos arbitras signalizavo pražangą. Visgi pats puolėjas nesugebėjo pasinaudoti proga – M.Ter Stegenas atspėjo smūgio kryptį ir išsaugojo sausus vartus.

87 minutę kiek savanaudiškai sužaidė L.Suarezas. Jis iš aštraus kampo smūgiavo tiesiai į vartininką, nors galėjo atiduoti perdavimą patogioje pozicijoje buvusiam Neymarui. Visai netrukus katalonai dar kartą bombardavo varžovų vartus, bet J.Hartas sužaidė puikiai atremdamas dar vieną brazilo smūgį. „Barca“ išlaikė pranašumą ir šventė pergalę rezultatu 1-0 bei triumfavo poroje bendru rezultatu 3-1.

„Barcelona“ 1 – 0 „Manchester City“ (pirmas mačas 2-1, bendras rezultatas 3-1) 31‘ [1 – 0] Ivan Rakitič 78‘ Sergio Aguero („Manchester City“) – nerealizuotas 11 m baudinys