„Basel“ klubas namuose neatlaikė „Porto“ spaudimo

2015 02 19 8:25

UEFA Čempionų lygos aštuntfinalyje trečiadienį buvo sužaistas dar vienas mačas. „Basel“ klubas nesugebėjo išlaikyti įvarčio persvaros ir lygiosiomis 1-1 sužaidė su „Porto“ komanda.

Mačo pradžia buvo pakankamai rami. Abi komandos rungtynes pradėjo nuo akylos žvalgybos, tačiau „Porto“ kontroliavo kamuolį daugiau laiko. Visgi šeimininkai išlaukė savo šanso ir užklupo varžovus nepasiruošusius. 11 minutę po nuostabaus Fabiano Frei perdavimo į priekį, Derlisas Gonzalezas susitvarkė su kamuoliu ir iš sunkios padėties nuginklavo varžovų vartininką Fabiano smūgiu į artimąjį kampą.

Portugalijos čempionai bandė atsigauti po praleisto įvarčio – jie sustiprino savo pajėgas prie varžovų baudos aikštelės, o vartininkas Tomašas Vaclikas sulaikė pirmąjį Casemiro smūgį galva. 20 minutę dar ambicingesnį smūgį atliko Danilo. Šį kartą ir vėl savo vietoje buvo šveicarų vartų sargas. „Basel“ ekipa kėliniui kirtus pusiaukelę neteko savo vienintelio įvarčio autoriaus. Po kontakto su oponentu D.Gonzalezas nebegalėjo tęsti rungtynių ir jį pakeitė Davide‘as Calla.

Tuo tarpu „Porto“ treneris, aiškiai nepatenkintas ekipos atakuojančių žaidėjų žaidimu išsiuntė apšilti kojas Ricardo Quaresmą. „Drakonai“ toliau ieškojo laimės prie varžovų vartų. Po Cristiano Tello pakelto kampinio Casemiro vienu prisilietimu atliko perdavimą Jacksoną Martinezą, tačiau „Basel“ sugebėjo išnešti sveiką kailį. Netrukus Walteris Samuelis sustabdė Danilo bandymą.

W.Samuelis ir toliau „juodai“ dirbo gynybos širdyje. 38 minutę jis blokavo keletą varžovų perdavimų į baudos aikštelę, tačiau jis nedavė ramybės J.Martinezui, kuris nesugebėdavo surasti erdvės patogiam smūgiui. Kėlinio pabaigoje T.Vaclikas sustabdė dar vieną smūgį, šį kartą Y.Brahimi bandymą išlyginti rezultatą.

Antrojo kėlinio pradžioje „Porto“ vos neišlygino rezultato. 48 minutę vartininkas atrėmė Maicono smūgį galva, tačiau kamuolys nukrito Casemiro, o Madrido „Real“ klubui priklausantis saugas savo šanso nepraleido ir surado kamuoliui vietą tinkle, bet vartininkas neįskaitė įvarčio dėl nuošalės. 59 minutę T.Valcikas atlaikė dar vieną smūgį. Oliveris Torresas atliko analogišką perdavimą, kokį atliko F.Frei „Basel“ įvarčio autoriui, tačiau C.Tello nesugebėjo tinkamai nukreipti kamuolio į vartus, smūgiuodamas į vartininką prie artimojo virpsto.

Visas rungtynes akylai prižiūrėtas J.Martinezas rimtesnę progą pasižymėti turėjo 65 minutę. Po O.Torreso perdavimo, jis pabandė permesti kamuolį per vartininką, bet kamuolys atsidūrė ant vartų tinklo. 78 minutę buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys į „Basel“ vartus. Šeimininkų gynėjas W.Samuelis sužaidė ranka baudos aikštelėje ir tai kainavo labai daug šeimininkų komandai. Danilo stojo realizuoti baudinio ir tai padarė sėkmingai. Daugiau rungtynėse rimtesnių įvykių neįvyko ir komandos išsiskyrė taikiai – nuskambėjus švilpukui švieslentėje degė skaičiai 1-1.

„Basel“ 1 – 1 „Porto“ 11‘ [1 – 0] Derlis Gonzalez 79‘ [1 – 1] Danilo