"Bayern" - Europos čempionai

2013 05 26 7:48
Reuters/Scanpix nuotrauka

Londono „Wembley“ stadionas išvydo neregėtą šventę, kurios laukė visas pasaulis. Dinamiškame ir atkakliame UEFA Čempionų lygos finale susigrumė dvi Vokietijos ekipos – Miuncheno „Bayern“ ir Dortmundo „Borussia“.Praėjusių metų vicečempionai „Bayern“ futbolininkai padarė tai, ko nepavyko pernai – į viršų kėlė nugalėtojams skirtą taurę. Dvikova pasibaigė rezultatu 2:1 (0:0).

Rungtynes kiek aktyviau pradėjo Dortmundo ekipa. Sužaidus vos 3 minutes jie „uždirbo“ kampinį. Pirmojo kėlinio viduryje „Borussia“ futbolininkai net kelis kartus pavojingai atakavo kitos Vokietijos komandos vartus: progas pelnyti įvartį turėjo Robertas Lewandowskis, Jakubas Blaszczykowskis, Marco Reusas ir Svenas Benderis. 26 minutę pirmą itin pavojingą epizodą sukūrė ir „Bayern“ futbolininkai. Mario Madžukičiaus galva smūgiuotą kamuolį atmušė vartininkas Romanas Weidenfelleris. Nepaisant patrauklaus atakuojančio futbolo komandos ilsėtis išėjo esant rezultatui 0:0.

Antro kėlinio pradžioje kamuolį kiek dažniau kontroliavo Miuncheno futbolininkai, tačiau nei vienai, nei kitai komandai pralaužti oponentų gynybos nepavyko. Pirmojo rungtynių įvarčio autoriumi tapo M.Madžukičius, kuris 60 minutępo Arjeno Robeno perdavimo įmušė kamuolį į nedengiamus vartus. Vis dėlto Bavarijos futbolininkams nepavyko išsaugoti pranašumo ir vos po 8 minučių, 68 varžybų minutę, 11 metrų baudinį sėkmingai realizavo Ilkay‘us Gundoganas ir rezultatas tapo lygus 1:1. Arbitras nedelsdamas baudinį skyrę baudos aikštelėje prasižengus „Bayern“ gynėjui Dante, kuris įspyrė varžovui.

72 minutę Miuncheno ekipa sukūrė dar vieną neįtikėtiną progą. Į pustuščius vartus smūgiuotą Thomo Mullerio kamuolį atrėmė „Borussia“ komandos vartininkas. Rungtynių pabaigoje komandos nebežaidė taip aktyviai tarsi taupydamos jėgas pratęsimui, tačiau 89 minutę po gražaus Francko Ribery perdavimo iš arti antrą „Bayern“ įvartį pelnė A.Robenas. Per likusį laiką Dortmundo ekipai nepavyko išlyginti rezultato ir pergalę 2:1 šventė Miuncheno „Bayern“ futbolininkai.

Miuncheno „Bayern“ – Dortmundo „Borussia“

60' [1 - 0] Mario Mandžukicius

67' [1 - 1] - Ilkay Gundoganas

89' [2 - 1] - Arjenas Robbenas

Kamuolio kontrolė: 57 proc. – 43 proc.

Smūgiai (į vartų plotą): 14 (9) – 12 (8)

Kampiniai: 8 - 6

Nuošalės: 4 - 1

Geltonos kortelės: 2 - 1

Raudonos kortelės: 0 - 0