„Bayern“ pakuteno trenerio nervus

2016 03 18 6:00
Josepo Guardiolos džiaugsmas išsikapsčius iš keblios situacijos. Reuters/Scanpix nuotrauka

Dramatiška Miuncheno „Bayern“ futbolininkų pergalė prieš Turino „Juventus“ UEFA Čempionų lygos aštuntfinalyje privertė gerokai pasinervinti ir jų trenerį Josepą Guardiolą, ir klubo prezidentą Karlą-Heinzą Rummenigge.

Neviltis, nervinga drama ir saldus triumfas susipynė tarpusavyje per dvi kovos valandas Miunchene.

„Bayern“ klubas po lygiųjų Turine (2:2) namie per pirmą pusvalandį praleido du „Juventus“ įvarčius ir atsiliko 0:2. Vokiečiams pavyko išlyginti rezultatą ir išplėšti pratęsimą, o jo metu Thiago Alcantaros ir Kingsley Comano įvarčiai šeimininkams dovanojo įspūdingą pergalę 4:2

„Tokios rungtynės mano amžiaus žmogui neigiamai veikia širdies ritmą“, – tvirtino 60 metų K. H. Rummenigge.

Pralaimėjęs liktų nesuprastas

Prieš „Bayern“ ir „Juventus“ susirėmimą beveik niekas neabejojo, kad į ketvirtfinalį iškops vokiečiai. Net ir po lygiųjų Turine buvę Vokietijos rinktinės žaidėjai tvirtai tikėjo stipriausiu savo šalies klubu.

„Šiemet regiu tris Čempionų lygos favoritus. Tai „Bayern“, „Barcelona“ ir Paryžiaus PSG“, – dar atsakomųjų rungtynių išvakarėse pareiškė Lotharas Matthausas.

„Pagrindinis „Bayern“ tikslas – laimėti Čempionų lygą. Todėl jie tikrai įveiks „Juventus“, – antrino Oliveris Bierhoffas.

Per pastaruosius du sezonus Bavarijos komanda namie buvo laimėjusi visas 9 rungtynes Čempionų lygoje, įmušusi 36 įvarčius.

Bet „Juventus“ neįbaugino šis faktas, ir italai surengė puikų pasirodymą. Šeimininkai išsigelbėjo tik paskutinėmis minutėmis, ir pratęsimo pabaigoje „Bayern“ treneris J. Guardiola pratrūko džiaugsmingomis emocijomis. Tai paskutinis ispano sezonas Miunchene, todėl jis nenorėjo visko baigti taip.

„Puikiai suprantu, ką man būtų tekę patirti pralaimėjus. Nuo nelaimės skyrė tik 1 minutė. Šios komandos vieta yra pusfinalyje, todėl prastesnio rezultato niekas nesuprastų“, – kalbėjo J. Guardiola.

Įspūdinga rungtynių atomazga virto dramatiška „Juventus“ nesėkme. Italijos čempionai žaidė pagirtinai, bet paskutinę rungtynių minutę Thomasas Mulleris įmušė galva ir pasiuntė komandas į pratęsimą. O jo metu „Bayern“ jau čiupo varžovus už gerklės ir nepaleido.

„Apmaudu, bet po tokių rungtynių namo grįžtame aukštai pakeltomis galvomis“, – sakė „Juventus“ veteranas 38 metų vartininkas Gianluigi Buffonas.

Žavėjosi varžovais

Kitame vakaro mače „Barcelona“ dar kartą įrodė esanti aiškiai stipresnė už Londono „Arsenal“. Jau pirmosios rungtynės Londone numalšino intrigą, kai „Barca“ nugalėjo 2:0. Puikiai suvokdamas varžovų galingumą, „Arsenal“ treneris Arsene'as Wengeras Barselonoje savo komandos galimybes laimėti įvertino vos 5 procentais.

Namie katalonai nugalėjo 3:1, o įvarčius pelnė Lionelis Messi, Luisas Suarezas ir Neymaras, dar vadinami magiškuoju MSN puolėjų trejetu.

„Jie turi tris žaidėjus, kurie paprastą futbolą paverčia menu. L. Messi prisilietimai prie kamuolio magiški. Mums jo žaidimas yra kančia, bet visam pasauliui – stebuklas“, – žavėjosi A. Wengeras.

Kai kurie „Arsenal“ aistruoliai jau linkę išprašyti A. Wengerą lauk. Prancūzas Londono klube darbuojasi nuo 1996-ųjų. Sirgaliai įsitikinę, kad per du dešimtmečius A. Wengero idėjos bei schemos paseno ir yra neefektyvios. Paskutinį kartą Anglijos čempionatą „Arsenal“ laimėjo prieš 12 metų, o Čempionų lygoje pastaruosius šešis sezonus pralaimi jau aštuntfinalyje.

Nepaisydamas to, A. Wengeras pasiryžęs likti savo poste: „Žmonės dažnai klausia apie mano atsidavimą klubui. Jis aukščiausio lygio. Mano motyvacija netgi didesnė nei pirmąją darbo dieną. Sirgaliai neturėtų jaudintis.“

Tad ko trūksta Londono klubui?

Savo atsakymą pateikė buvęs Anglijos rinktinės gynėjas Danny Millsas: „Jiems reikia tik dviejų žaidėjų, kad būtų tarp futbolo elito. Puikaus puolėjo, galinčio realizuoti sukuriamas progas ir per sezoną įmušti 25 įvarčius, bei patikimo pasaulinės klasės vidurio gynėjo. Saugų A. Wengerui per akis. Savo sąskaitoje „Arsenal“ turi 150–200 mln. svarų (186–248 mln. eurų – red.) ir tiek pakanka įpirkti du gerus futbolininkus.“

„Bayern“ (Vokietija) – „Juventus“ (Italija) 4:2 (0:2) po pratęsimo. Miunchenas, 70 000 žiūrovų. Teisėjas – J. Erikssonas (Švedija). Įvarčiai – R. Lewandowskis (73), Th. Mulleris (90), T. Alcantara (108), K. Comanas (110); P. Pogba (5), J. Cuadrado (28). I rungtynės – 2:2.

„Barcelona“ (Ispanija) – „Arsenal“ (Anglija) 3:1 (1:0). Barselona, 76 092 žiūrovai. Teisėjas – S. Karasiovas (Rusija). Įvarčiai – Neymaras (18), L. Suarezas (65), L. Messi (88); M. Elneny (51). I rungtynės – 2:0.

Ketvirtfinalio dalyviai: „Barcelona“, „Atletico“, „Real“ (Ispanija), „Bayern“, „Wolfsburg“ (Vokietija), „Man City“ (Anglija), PSG (Prancūzija), „Benfica“ (Portugalija).