"Chelsea" turi specialią užduotį

2013 04 27 7:36
Pergalę britams lėmė brazilo D.Luizo įvartis per ketvirtą teisėjo pridėto laiko minutę. Reuters/Scanpix nuotrauka

Londono "Chelsea" žingsnis po žingsnio artėja prie tikslo įstoti į didmeistrių klubą - tapti ketvirtąja komanda Europoje, laimėjusia net tris skirtingus žemyno klubų futbolo turnyrus.

Iki šiol tai pavyko padaryti tik Amsterdamo "Ajax", Turino "Juventus" ir Miuncheno "Bayern" ekipoms. "Chelsea" laimėjo jau nebeegzistuojantį Taurių laimėtojų taurės turnyrą 1971 ir 1988 metais, pernai triumfavo Čempionų lygoje, o šiemet nusitaikė į UEFA Europos lygos taurę.

Kai šio sezono viduryje Londono komanda iškrito iš Čempionų lygos grupės varžybų etapo, jai buvo iškeltas tikslas laimėti antrą pagal rangą turnyrą - Europos lygą. Ir ispano Rafaelio Benitezo treniruojamas anglų klubas kryptingai to siekia. Pirmose pusfinalio rungtynėse "Chelsea" Šveicarijoje užvakar 2:1 palaužė "Basel" ekipą. Pergalę britams lėmė legionieriaus iš Brazilijos Davido Luizo įvartis baudos smūgiu jau 4-ą teisėjo pridėto laiko minutę.

"Laimėti rungtynes paskutiniu smūgiu ir netrukus išgirsti finalinį arbitro švilpuką yra nuostabu, - džiaugėsi D.Luizas. - Tačiau turime išlikti šalto proto, nes mūsų laukia dar vienos sunkios rungtynės su "Basel" Londone."

"Negalime atsipalaiduoti ir manyti, kad jau esame finale. Šveicarai įrodė galintys būti pavojingi. Laimėjus nuotaika visuomet yra gera. Turime išlaikyti pergalingą aurą ir mąstyti pozityviai", - kalbėjo R.Benitezas.

Bazelio komanda šį sezoną Europoje atlaikė tikrą varžybų maratoną. Šveicarai dar 2012-ųjų liepą startavo Čempionų lygos atrankos turnyre, o po nesėkmės ten persikėlė į Europos lygos turnyrą ir sėkmingai atkeliavo iki pusfinalio. Iš viso "Basel" Europoje šį sezoną sužaidė net 19 rungtynių.

Per kitas pusfinalio rungtynes ketvirtadienį turkų Stambulo "Fenerbahce" namie 1:0 palaužė Lisabonos "Benficą" iš Portugalijos. Pačioje pirmo kėlinio pabaigoje "Fenerbahce" saugas iš Brazilijos Cristianas Baroni nesugebėjo realizuoti 11 m baudinio (pataikė į virpstą). Bet turkų ekipai pergalę lėmė tikslus Egemeno Korkmazo smūgis galva 72 minutę. "Mes, o ne kas nors kitas laimėsime Europos lygos taurę", - iš karto po rungtynių pareiškė "Fenerbahce" vartininkas Volkanas Demirelis.

Atsakomieji pusfinalio susitikimai bus žaidžiami gegužės 2 dieną. UEFA Europos lygos finalas vyks gegužės 15-ąją Olandijos sostinėje Amsterdame.

STATISTIKA

"Basel" - Londono "Chelsea" 1:2 (0:1). Bazelis, 36 000 žiūrovų. Teisėjas - Pavelas Kralovecas (Čekija). Įvarčiai - Fabianas Scharas (87 iš 11 m); Victoras Mosesas (12), Davidas Luizas (90+4).

Stambulo "Fenerbahce" - Lisabonos "Benfica" 1:0 (0:0). Stambulas, 51 000 žiūrovų. Teisėjas - Miloradas Mažičius (Serbija). Įvartis - Egemenas Korkmazas (72).