"Ekranas" baudžia favoritus

2014 04 17 6:00
"Atlantas" (viduryje - K,Gnedojus) kol kas neprimena pernykštės vicečempioniškos komandos. Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Kai atrodė, kad praėjusio sezono A lygos vicečempionas Klaipėdos "Atlantas" po truputį įgauna pagreitį, šią nuostatą suskubo paneigti jauna ir ambicinga Panevėžio "Ekrano" komanda.

Vakar Lietuvos čempionato 8 turo rungtynėse "Atlantas" savo aikštėje su "Ekranu" sužaidė rezultatyviomis lygiosiomis 2:2. 13 taškų surinkę klaipėdiečiai liko trečioje vietoje, 9-ąjį tašką pelnę panevėžiečiai - septinti.

Pamėgo lygiąsias

Nos uostamiestyje švietė saulė, rungtynės prasidėjo įvarčių lietumi. 7 minutę "Ekrano" gynėjai neapdariai sužaidė prie savų vartų ir klaipėdietis Edgaras Žarskis iš arti įstūmė kamuolį į vartus. Pusiausvyra rungtynėse buvo atstatyta netrukus - 11 minutę tolimu smūgiu rezultatą išlygino brazilas Elivelto. Tuomet atėjo eilė įmušti šeimininkams - 17 minutę rezultatą persvėrė Tadas Eliošius.

Vėliau aikštėje dominavo "Atlanto" futbolininkai, bet jų atakos nepasižymėjo aštrumu. "Ekranas" pasirinko sau įprastą taktiką - kantri gynyba ir kontratakos menkiausiai progai pasitaikius. Antro kėlinio viduryje, 66 minutę svečiai išlygino rezultatą, o dėl praleisto įvarčio šeimininkai gali kaltinti nerangiai sužaidusį vartininką Mindaugą Malinauską. Po tolimo Tomo Dapkaus smūgio kamuolys išsprūdo M.Malinauskui iš rankų ir įriedėjo į vartus - 2:2.

Praleistas įvartis išbalansavo darnų "Atlanto" žaidimą. Klaipėdiečiai ėmė karštligiškai atakuoti, tačiau visos pastangos buvo bevaisės. Tuo metu "Ekrano" ekipa aštriomis kontratakomis galėjo išplėšti sensacingą pergalę, bet M.Malinauskas dar vienos dovanos varžovams nesuteikė.

Šį sezoną "Ekranas" atėmė taškų iš visų keturių pirmaujančių lygos komandų - "Žalgirio", Gargždų "Bangos", "Atlanto" ir "Trakų". Tačiau panevėžiečiai baigia pamiršti pergalės skonį. Paskutinį kartą pergale "Ekranas" mėgavosi kovo 16 dieną, kai 3:0 nugalėjo Alytaus "Dainavą". Po to net šešiose dvikovos buvo užfiksuotos lygiosiomis. Paskutiniai mačai su Marijampolės "Sūduva", "Trakais" ir "Atlantu" baigėsi identiškais rezultatais 2:2.

"Žalgirio" problema

Tarp A lygos lyderių Vilniaus "Žalgirio" ir "Bangos" po 8 turo kovų vėl liko tik vieno taško skirtumas.

"Banga" (17 tšk.) išvykoje 2:1 nugalėjo "Šiaulių" (7 tšk.) komandą. Gargždiškių nesutrikdė netikėta rungtynių pradžia, kai sužaidus vos 33 sekundes kontratakos metu įvartį pelnė šiaulietis Rokas Gedminas. 40 minutę analogišku būdu rezultatą išlygino "Bangos" puolėjas Aurelijus Staponka, o 75 minutę 11 m baudinį realizavo bei pergalingą svečių įvartį pelnė Evaldas Grigaitis.

A lygos lyderis Vilniaus "Žalgiris" (18 tšk.) namie neįveikė "Klaipėdos granito" (10 tšk.) - 1:1. Nors rungtynės prasidėjo gausiomis žalgiriečių atakomis, pirmą įvartį įmušė svečiai. 30 minutę tolimu gražiu smūgiu pasižymėjo Ernestas Veliulis. Po dešimties minučių rezultatą išlygino Jakubas Wilkas. Tai buvo penktasis lenko įvartis čempionate. Jis tapo rezultatyviausiu turnyro žaidėju.

Nepaisant aiškaus pranašumo ir turėtos iniciatyvos, vilniečiai vėl nesugebėjo pralaužti sutankintos varžovų gynybos. "Žalgiriui" akivaizdžiai trūksta pernai komandoje žaidusių vidurio saugų Manto Kuklio ir Pavelo Komolovo, kurie rasdavo būtų prasiveržti pro varžovų gynybą ar atlikti aštrius perdavimus. Užvakar tą stengėsi daryti Deividas Šemberas, o jo partneris aikštės viduryje Andrezinho dažnai užsižaisdavo su kamuoliu, pamiršdamas komandos draugus. Sykį praradęs kantrybę, D.Šemberas apšaukė komandos draugus dėl pasyvumo.

"Žaidėme nervingai, sunkiai rezgėme pozicines atakas. Vėl pasikartojo scenarijus, kai tenka rungtyniauti prieš komandas, pasirenkančias gilios gynybos taktiką. Nėra lengva ją pralaužti. Kol kas mums sunkiai sekasi pulti prieš poziciškai besiginančias komandas", - pripažino "Žalgirio" treneris Marekas Zubas.

Penktadienį "Žalgiris" Gargžduose kovos su "Bangos" komanda, kuri per 8 rungtynes čempionate praleido tik 2 įvarčius.

"Tikiuosi, kad "Banga" nežais taip atsitraukusi. Visada smagiau rungtyniauti prieš komandas, kurios žaidžia atvirą futbolą", - vylėsi M.Zubas.