„Juventus“ iš Čempionų lygos išspyrė „Real“

2015 05 13 23:42
Reuters/Scanpix nuotrauka

UEFA Čempionų lyga turės naują laimėtoją. Trečiadienio vakarą Turino „Juventus“ klubas parodė charakterį ir nukarūnavo čempionus – Madrido „Real“ komandos futbolininkus. Atsakomosios pusfinalio rungtynės Ispanijos sostinėje baigėsi lygiosiomis 1:1, todėl Italijos čempionai į kitą etapą žengė bendru serijos rezultatu 3:2.

Šeimininkai susitikimą pradėjo pirma pavojinga ataka prie svečių vartų. Marcelo po prasiveržimo pamatė baudos aikštelėje varžovų priežiūros išvengusį Garethą Bale‘ą ir jam perdavė kamuolį. Tačiau valo smūgis galva tikslo nepasiekė – kamuolys skriejo virš vartų.

Šeštąją minutę progą turėjo Karimas Benzema. Po traumos į rikiuotę grįžęs prancūzas susikūrė galimybę smūgiui kaire koja, bet puolėjui tinkamai pataikyti į kamuolį nepavyko.

Greitą žaidimo tempą susitikimo pradžioje demonstravęs „Real“ klubas dar vieną pavojų prie „Juventus“ komandos vartų sukūrė 11 minutę. Šį kartą baudos smūgį uždirbęs Cristiano Ronaldo pabandė jį realizuoti pats, bet po rikošeto kamuolys nusileido ant išorinės vartų tinklo dalies. Turino ekipa pirmą kartą pavojingai į Ispanijos sostinės komandos vartus smūgiavo 13 minutę, kai Ikero Casillaso reakciją patikrino Arturo Vidalis.

20 minutę rimtai padirbėti teko vartininkui Gianluigi Buffonui. Garethas Bale‘as po prasiveržimo smūgiavo kamuolį į vartus iš toli, bet italas sugebėjo galingą valo šūvį atremti.

Įpusėjus pirmajam kėliniui „Real“ klubas išsiveržė į priekį. Jamesas Rodriguezas uždirbo vienuolikos metrų baudinį, o jį stipriu smūgiu į vartų vidurį realizavo C.Ronaldo. Vartininkas G.Buffonas kamuolio skriejimo krypties neatspėjo.

Kiek vėliau „Juventus“ komandos aikštės pusėje galvomis susidūrė G.Bale‘as ir Patrice‘as Evra, bet futbolininkai rimčiau nenukentėjo ir galėjo tęsti rungtynes.

Po įmušto įvarčio „Real“ klubas aukšto žaidimo tempo slopinti neketino. Kartą pavojingą kontrataką surengė K.Benzema, kuris sukūrė idealią progą C.Ronaldo pelnyti įvartį. Paskutinę akimirką portugalas nusprendė nesmūgiuoti ir atlikti perdavimą, kuris buvo visiškai nereikalingas. Svečiai kamuolį perėmė.

Ekipoms rungtynėse sužaidus pusvalandį, gerą reakciją pademonstravo vartininkas G.Buffonas. Kamuolys atsidūrė jo rankose po gana pavojingo K.Benzemos smūgio galva.

41 minutę tikslumo pritrūko C.Ronaldo. Portugalas susistabdė kamuolį po gero G.Bale‘o perdavimo ir nieko nelaukęs smūgiavo iš už baudos aikštelės ribų. Kamuolys praskriejo šalia virpsto. Tą pačią minutę pavojingai į vartus smūgiavo K.Benzema. Jo spirtą kamuolį atmušė G.Buffonas.

51 minutę rezultatas galėjo tapti lygus, kai labai pavojingai į šeimininkų vartus smūgiavo Claudio Marchisio. Tačiau italo spirtas kamuolys praskriejo šalia virpsto.

57 minutę intrigą grąžino Alvaro Morata ir jo įvartis. Ispanas pasinaudojo geru Paulio Pogbos perdavimu, įveikė Toni Krooso gynybą ir stipriu smūgiu rezultatą išlygino. Antrojo kėlinio pradžioje akivaizdžiai geresnį žaidimą demonstravo svečiai.

Po penkių minučių Marcelo perdavimu nepasinaudojo G.Bale‘as. Valas nesugebėjo nukreipti kamuolio į vartus iš keleto metrų atstumo.

70 minutę „Real“ klubo padėtį galėjo sukomplikuoti C.Marchisio. Ispanas atsidūrė vienas prieš vartininką I.Casillasą, bet jo pergudrauti nesugebėjo. Jau kitoje atakoje progą turėjo G.Bale‘as. Valo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų.

Vis labiau artėjant susitikimo pabaigos link, „Real“ klubas didino varžovų spaudimą ir stengėsi kurti pavojingas atakas. Tačiau „Juventus“ ekipa lengvai pasiduoti neketino ir drausmingai gynėsi.

88 minutę pasinaudoti „Real“ kubo gynėjų klaida nesugebėjo P.Pogba. Prancūzas netrukdomas smūgiavo į vartus varžovų baudos aikštelėje, bet smūgį atrėmė vartininkas I.Casillasas.

Teisėjas Jonas Erikssonas prie pagrindinio rungtynių laiko pridėjo keturias minutes, bet „Real“ klubas per jas stebuklo nesukūrė. „Juventus“ klubas pasiekė svarbią pergalę ir po 12-os metų pertraukos išsikovojo teisę žaisti Čempionų lygos finale.

Čempionų lygos finalas vyks birželio 6-ąją dieną Berlyne (Vokietija). Jame Turino ekipa susikaus su „Barcelona“.

„Real Madrid“ 1 – 1 „Juventus“

(pirmos rungtynės 1-2, bendras rezultatas 2-3)

23‘ [1 – 0] Cristiano Ronaldo (11 m)

57‘ [1 – 1] Alvaro Morata