“Lietuviški” štrichai Europoje

2013 09 21 6:00

Ketvirtadienį prasidėjusio antro pagal pajėgumą Senojo žemyno futbolo klubų turnyro – UEFA Europos lygos – naujojo sezono pirmąją dieną rezultatyvumu išsiskyrė Slovėnijoje vykusios D grupės rungtynės, kuriose vietos „Maribor“ 2:5 (1:2) pralaimėjo Kazanės klubui „Rubin“ (Rusija).

Vienas „Rubin“ klubo vartininkų lietuvis Giedrius Arlauskis šią dvikovą stebėjo sėdėdamas ant žaidėjų suolelio. Net ir nebūdamas aikštėje jis galėjo džiaugtis savo kolegos - vartininko Sergejaus Ryžkovo – ir kitų komandos draugų žaidimu. Kazanės futbolininkai jau per pirmąsias 30 minučių įmušė du įvarčius į šeimininkų vartus (2:0): 23 minutę tai padarė Godzenizas Karadenizas, o 27-ąją – Ivanas Marcano. Tiesa, 35 minutę Martinas Milecas sušvelnino skirtumą – 1:2. Pailsėjusios komandos ir toliau žaidė nervų karą: 69 minutę „Rubin“ (Romanas Jeriomenka) padidino rezultatą – 3:1, netrukus 72 minutę „Maribor“ (Nusmiras Fajičius) jį sušvelnino – 2:3, tačiau paskutinėmis rungtynių minutėmis Kazanės futbolininkai Solomonas Rondonas ir Aleksandras Riazancevas padėjo riebų tašką – „Rubin“ šventė pergalę 5:2.

Kitas „lietuviškas“ klubas - Karagandos „Šachtior“ (Kazachstanas) su visas 90 minučių rungtyniavusiu Gediminu Vičiumi nepatyrė džiaugsmo pirmosiose Europos lygos sezono L grupės rungtynėse. Žaisdamas svečiuose su Salonikų PAOK (Graikija) Azijos klubas pralaimėjo 1:2 (0:0). Pirmieji įvartį pelnė svečiai – 50 minutę į PAOK vartus nuo 11 m žymos taikliai smūgiavo Rogeris Canasas, tačiau 75-ąją Stefanos Athanasiadis išlygino rezultatą. 87 minutę “Šachtior” neteko vieno žaidėjo - Andrejui Poryvajevui arbitras parodė raudonąją kortelę, o per teisėjo pridėtą laiką Zvonimiras Vukičius (90+2 min.) sugebėjo išplėšti pergalę Graikijos klubui.

Į atkrintamąsias varžybas pateks po dvi geriausias grupių komandas. Šio sezono Europos lygos nugalėtojas paaiškės 2014 metų gegužės 14-ąją Italijos mieste Turine.

Ketvirtadienio rungtynės

A grupė: „St. Gallen“ – Krasnodaro „Kuban“ 2:0 (0:0); „Valencia“ – „Swansea City“ 0:3 (0:1).

B grupė: Zagrebo „Dinamo“ – Odesos „Černomorec“ 1:2 (1:0); Eindhoveno PSV – Razgrado „Ludogorec“ 0:2 (0:0).

C grupė: „Salzburg“ – „Elfsborg“ 4:0 (2:0); Liežo „Standart“ – „Esbjerg“ 1:2 (0:0).

D grupė: Varegamo „Zulte“ – „Wigan Athletic“ (0:0); „Maribor“ – Kazanės „Rubin“ 2:5 (1:2).

E grupė: Florencijos „Fiorentina“ – „Pacos Ferreira“ 3:0 (1:0); Tirgu Žiu „Pandurii“ – Dnepropetrovsko „Dnipro“ 0:1 (0:1).

F grupė: Tel Avivo „Maccabi“ – Nikosijos APOEL (0:0); Frankfurto „Eintracht“ – „Bordeaux“ 3:0 (2:0).

G grupė: „Thun“ – Vienos „Rapid“ 1:0 (1:0), Kijevo „Dinamo“ – „Genk“ 0:1 (0:0).

H grupė: „Freiburg“ – „Liberec“ 2:2 (2:0); „Estoril“ – „Sevilla“ 1:2 (0:0).

I grupė: Sevilijos „Real Betis“ – „Lyon“ 0:0 (0:0); „Vitoria de Guimaraes“ – „Rijeka“ 4:0 (1:0).

J grupė: Limasolio „Apollon“ – „Trabzonspor“ 1:2 (1:1); Romos „Lazio“ – Varšuvos „Legia“ 1:0 (0:0).

K grupė: „Sheriff“ – Machačkalos „Anži“ 0:0 (0:0); Londono „Tottenham Hotspur“ – „Tromso“ 3:0 (2:0).

L grupė: Salonikų PAOK – Karagandos „Šachtior“ 2:1 (0:0); Haifos „Maccabi“ – Alkmaro AZ 0:1 (0:0).