„Liverpool“ ir „Zenit“ baigė kelionę Čempionų lygoje

2014 12 09 23:54
"Liverpool" futbolininkams (raudona apranga) po dvikovos su "Basel" teko palikti Čempionų lygą. AFP/Scanpix nuotrauka

Po ketverių metų pertraukos UEFA Čempionų lygoje žaidęs „Liverpool“ klubas į kitą turnyro etapą nepateko. Antradienio vakarą trenerio Brendano Rodgerso auklėtiniai namuose lygiosiomis 1-1 sužaidė su Šveicarijos „Basel“ komanda ir B grupėje liko treti.

„Raudonieji“ pirmavo pagal kamuolio kontrolę, bet tai jiems didesnio pranašumo nesuteikė. 25 minutę pirmi įvartį pelnė svečiai, todėl šeimininkai atsidūrė atsiliekančių rolėje. Šveicarų gretose pasižymėjo Fabianas Frei.

Po praleisto įvarčio „Liverpool“ bandė reabilituotis, bet nesėkmingai. 60 minutę raudoną kortelę prieš save išvydo Lazaras Markovičius ir šeimininkų aikštėje liko tik dešimt.

Kiekybinę persvarą įgiję „Basel“ futbolininkai galėjo jaustis ramiau. Tačiau intrigą poroje grąžino Stevenas Gerrardas. Anglas įmušė įvartį 81 minutę ir rezultatas tapo lygus.

Anglijos vicečempionai iš paskutinių jėgų stengėsi rezultatą persverti savo naudai, bet svečiai lengvai pasiduoti neketino. Galų gale jie atsilaikė ir išsaugojo lygų rezultatą. Jis leidžia „Basel“ keliauti į turnyro aštuntfinalį. „Liverpool“ kitąmet sezoną tęs Europos lygos turnyre.

Netikėtumas užfiksuotas Monake. Ten vietos „Monaco“ sugebėjo rezultatu 2-0 įveikti Sankt Peterburgo „Zenit“. Turtingasis Rusijos klubas pralaimėjo ir C grupėje liko trečias. Rusai sezoną tęs Europos lygos turnyre. Tuo metu „Monaco“ pasinaudojo Lėverkuzeno „Bayer“ ir Lisabonos „Benfica“ lygiosiomis bei grupėje užėmė pirmą vietą.