"Olympiakos" kyla į olimpą

2014 02 27 6:00
R.van Persie (kairėje) per rungtynes su "Olympiakos" retai prisiliesdavo prie kamuolio. Reuters/Scanpix nuotrauka

UEFA Čempionų lygos aštuntfinalio pirmuosius mačus namie žaidusioms komandoms patyrus penkis pralaimėjimus iš eilės, šeimininkų prestižą gelbėjo Pirėjo "Olympiakos". Graikijos čempionai namie 2:0 įveikė tituluotą Anglijos klubą "Manchester United".

Tiesa, šis rezultatas gal būtų šokiravęs prieš metus. Šiandien, kai "United" su sunkiai pritampančiu treneriu Davidu Moyesu ritasi į dugną, tai - dėsninga rungtynių baigtis.

Blaškėsi aikštėje

Iki antradienio vakaro "Olympiakos" nebuvo nugalėjęs Mančesterio klubo. Atrodė, palankesnė proga gali nebepasitaikyti. Anglijos čempionai šį sezoną šalies čempionate blaškosi tarp 6-7 vietų ir nė iš tolo neprimena darnios praėjusių metų komandos.

D.Moyesas Mančesterio komandai vadovavo 41 rungtynėse, per pusmetį "United" nepradėjo dvejų rungtynių iš eilės tos pačios sudėties. Škotų specialistas desperatiškai bando atrasti sėkmingos komandos receptą.

Dabartinis "Olympiakos" vartininkas iš Šiaurės Airijos Roy Carrollas, atstovavęs "United" 2001-2005 metais, prieš rungtynes kalbėjo: "Mančesterio komanda žaidžia nervingai. Per kiekvienas rungtynes atrodo, kad ji bet kurią akimirką praleis įvartį. Nė iš tolo neprimena galingojo "United" kolektyvo. Turime pasinaudoti šiuo šansu."

R.Carrollas užvakar nežaidė. Vietą vartuose užėmė ispanas Roberto Gago, jam teko tik kartą krūptelti. Rungtynių pabaigoje šeimininkams pirmaujant 2:0, puikią progą turėjo Robinas van Persie. Bet "United" puolėjas šovė virš vartų. Visas rungtynes Anglijos čempionai žaidė blankiai. Statistikai apskaičiavo, kad R.van Persie atliko vos 13 perdavimų. "Buvo sunku atrasti savo vietą aikštėje, nes dažnai mano pozicijoje atsidurdavo komandos draugai. Turėdavau bėgti kita trajektorija, o ten manęs laukdavo gynėjai", - R.van Persie puikiai apibūdino bedantį "United" žaidimą.

Tuo metu "Olympiakos" savo progas išnaudojo. 38 minutę po Giannio Maniačio smūgio argentinietis Alejandro Dominguezas kyštelėjo koją ir sėkmingai nukreipė kamuolį į vartus. 55 minutę kostarikietis Joelis Campbellas įspūdingu tolimu smūgiu padvigubino rezultatą.

"Tai - prasčiausios mūsų rungtynės Europoje. Esu nustebęs ir nusivylęs", - kalbėjo D.Moyesas.

Pavyzdžiai rodo, kad rezultatu 2:0 laimėtos pirmosios atkrintamųjų varžybų rungtynės dažniausiai atveria duris į kitą etapą. Čempionų lygos ketvirtfinalyje "Olympiakos" pirmą ir vienintelį kartą žaidė 1999 metais, kai dar nebūdavo aštuntfinalio etapo.

"Įveikti "United" yra kažkas ypatinga, todėl negaliu nuslėpti džiaugsmo, - šypsojosi "Olympiakos" treneris iš Ispanijos Michelis. - Kad ir kaip būtų linksma, anksti galvoti apie ketvirtfinalį. Mačas tik įpusėjo."

"Zenit" dovanos

Per kitas antradienio rungtynes Rusijos klubas Sankt Peterburgo "Zenit" namie neatsilaikė prieš vokiečių Dortmundo "Borussią" - 2:4.

Nors Sankt Peterburge išskirtinai šilta žiemos pabaiga, stadione "Zenit" atstovai per tūkstantį vokiečių sirgalių sutiko nemokama arbata ir pyragaičiais. Dar didesnį svetingumą pademonstravo "Zenit" futbolininkai, per pirmąsias 5 minutes praleidę 2 įvarčius.

"Borussios" futbolininkai užtikrintai dominavo rungtynėse. Antrame kėlinyje situaciją kontroliavo jų puolėjas iš Lenkijos Robertas Lewandowskis. Vos šeimininkai sušvelnindavo rezultatą, R.Lewandowskis tuoj grąžindavo savo komandai dviejų įvarčių persvarą - "Borussia" nugalėjo 4:2.

Dortmundo komanda Sankt Peterburge jautėsi puikiai. Dėl rasistinių išpuolių ir neramumų per ankstesnes rungtynes su Vienos "Austria" UEFA uždarė ketvirtadalį "Petrovsky" stadiono tribūnų ir "Zenit" ultras paliko už durų. Tad Rusijoje "Borussios" žaidėjai gerai girdėjo savo gerbėjų dainas.

"Darėme juokingų klaidų. Kai žaidi su "Borussia", privalai brangiai už tai sumokėti", - pažymėjo "Zenit" treneris iš Italijos Luciano Spalletti. Dėl žiemos pertraukos Rusijos čempionate jo komanda oficialių rungtynių nežaidė du mėnesius.

Per atsakomąsias rungtynes Dortmunde kovo 19 dieną Rusijos komandai būtina pergalė 3 įvarčių skirtumu. "Zenit" gynėjas iš Belgijos Axelis Witselis pareiškė, kad tai prilygtų stebuklui.

STATISTIKA

"Zenit" - "Borussia" 2:4 (0:2). Sankt Peterburgas, 15 099 žiūrovai. Teisėjas - W.Collumas (Škotija). Įvarčiai - O.Šatovas (58), Hulkas (69); H.Mchitarijanas (4), M.Reusas (5), R.Lewandowskis (61 ir 71).

"Olympiakos" - "Manchester United" 2:0 (1:0). Pirėjas, 29 815 žiūrovų. Teisėjas - G.Rocchi (Italija). Įvarčiai - A.Dominguezas (38), J.Campbellas (55).