„Porto“ klubas nepasigailėjo šiurkščiai gynyboje klydusio „Bayern“

2015 04 16 8:00
Reuters/Scanpix nuotrauka

Trečiadienio vakarą Miuncheno „Bayern“ klubas gavo skaudų antausį Portugalijoje. Pirmose UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalio rungtynėse trenerio Josepo Guardiolos auklėtiniai rezultatu 1-3 nusileido puikiai puolime žaidusiai „Porto“ ekipai.

Antrąją minutę šiurkščią klaidą gynyboje padarė Xabi Alonso. Ispanas savo baudos aikštelės prieigose prarado kamuolį ir leido Jacksonui Martinezui atsidurti vienam prieš vartininką Manuelį Neuerį. Kolumbietis vokietį pergudravo ir uždirbo vienuolikos metrų baudinį.

Vartų sargui pasisekė, kad nebuvo išvytas iš aikštės. Teisėjas bavarų nariui parodė geltoną kortelę. J.Martinezo uždirbtą 11 metrų baudinį realizuoti suskubo Ricardo Quaresma. M.Neueris kamuolio skriejimo krypties neatspėjo.

Devintą minutę rezultatą išlyginti galėjo Robertas Lewandowskis. Gero Thomaso Mullerio perdavimo sulaukęs lenkas įsigudrino į vartus nepataikyti iš keleto metrų. Puolėjo smūgiuotas kamuolys nusileido ant išorinės vartų tinklo dalies.

Neįmuši tu – įmuša tau. „Bayern“ klubui nerašytą futbolo taisyklę priminė R.Quaresma. Dante savo aikštės pusėje nesuvaldė kamuolio ir leido varžovui jį perimti. Portugalas atsidūrė vienas prieš vartininką M.Neuerį ir pelnė įvartį smūgiu pažeme.

Po netikėto scenarijaus „Bayern“ klubui atsitiesti psichologiškai lengva nebuvo. Aktyvus ir kibus šeimininkų žaidimas gynyboje vertė svečius klysti. Bavarijos komandos atakos nutrūkdavo po netikslių perdavimų.

28 minutę „Bayern“ klubo padėtį pagerino Thiago Alcantara. Ispanas priešininkų baudos aikštelėje išvengė gynėjų priežiūros ir Jerome‘o Boatengo perdavimą pavertė įvarčiu.

Po šešių minučių į bavarų vartus vos nekrito kuriozinis įvartis. Alexo Sandro perdavimas svečių baudos aikštelės link virto klastingu smūgiu. M.Neueris bandė kamuolį sugauti, bet sužaidė neužtikrintai – kamuolys atsimušė į skersinį.

„Bayern“ klubas šiurkščias klaidas gynyboje darė ir antrojo kėlinio pradžioje. Antrą kartą rungtynėse neleistinai suklydo X.Alonso, bet šeimininkai ispano „dovanėle“ nepasinaudojo.

57 minutę „Bayern“ klubą nuo praleisto įvarčio išgelbėjo nuostabią reakciją pademonstravęs M.Neueris. Iš geros padėties vienu lietimu į bavarų komandos vartus kamuolį smūgiavo Hectoras Herrera. Puikų perdavimą meksikiečiui atliko brazilas Danilo.

65 minutę į „Bayern“ klubo vartus krito trečias įvartis. A.Sandro atliko aukštą perdavimą J.Martinezo link. Bavarų gynėjas J.Boatengas dėl kamuolio kovojo nesėkmingai ir leido „Porto“ kapitonui lengvai pergudrauti M.Neuerį.

Rungtynių pabaigoje „Bayern“ klubas stengėsi dar kartą varžovų persvarą sumažinti, bet „Porto“ futbolininkai gynyboje šiurkščių klaidų nedarė.

„Porto“ komandai pavyko išsaugoti dviejų įvarčių persvarą ir iškovoti sensacingą pergalę. Poros favoritu laikomi bavarai turės galimybę reabilituotis po savaitės Miunchene.

Rezultatas: „Porto“ 3 – 1 „Bayern“

3‘ [1 – 0] Ricardo Quaresma (11 m)

10‘ [2 – 0] Ricardo Quaresma

28‘ [2 – 1] Thiago Alcantara

65‘ [3 – 1] Jackson Martinez