„Real“ klubas – stipriausias pasaulyje

2014 12 20 21:10
Reuters/Scanpix nuotrauka

Praėjusį sezoną UEFA Čempionų lygoje triumfavęs Madrido „Real“ stipriausiu tapo ir FIFA pasaulio klubų taurėje. Trenerio Carlo Ancelotti auklėtiniai Maroke vykusiame finale rezultatu 2-0 pranoko stipriausią Pietų Amerikos komandą „San Lorenzo“.

Penktą minutę į argentiniečių vartus buvo atliktas pavojingas smūgis. Jo autoriumi tapo ispanų klubo žvaigždė Cristiano Ronaldo. Kamuolys po rikošeto atsidūrė vartininko rankose. Kiek vėliau Garethas Bale‘as griuvo varžovų baudos aikštelėje ir bandė išprovokuoti vienuolikos metrų baudinį, bet teisėjas valo bandymu sužavėtas neliko.

18 minutę C.Ronaldo turėjo dar vieną galimybę pelnyti įvartį atlikus baudos smūgį. Šį kartą kamuolys į vartų plotą neskriejo. 36 minutę Karimas Benzema suteikė progą pasižymėti C.Ronaldo, bet portugalo padėtis smūgiui buvo labai nepatogi. Vartininkas kamuolį atmušė.

Tačiau po minutės į Argentinos klubo vartus krito įvartis. Po Toni Krooso perdavimo nuo kampinio gairelės smūgiu galva įvartį pelnė Sergio Ramosas. 44 minutę „Real“ privalėjo atlikti keitimą. Dėl šlaunies traumos mačo tęsti nepajėgė Marcelo. Jį pakeitė Fabio Coentrao. 51 minutę „Real“ klubo persvara padvigubėjo.

G.Bale‘as puikiai išvengė varžovų darytos dirbtinės nuošalės ir po Isco perdavimo atliko tikslų smūgį į vartus. Per likusį rungtynių laiką komandos turėjo po dvi puikias progas, bet daugiau įvarčių įmušta nebuvo. Trofėjus atiteko „Real“ futbolininkams. FIFA pasaulio klubų taurėje „Real“ triumfavo pirmą kartą. Anksčiau tokio rango turnyruose Madrido ekipa šventė 1960, 1998 ir 2002 metais.

„Real Madrid“ 2 – 0 „San Lorenzo“

37‘ [1 – 0] Sergio Ramos

51‘ [2 – 0] Gareth Bale