„Stumbro“ debiutą vainikavo pergalė prieš „Šiaulius“

2015 02 28 16:18
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Tragiška „Šiaulių“ gynyba paneigė visas išankstines „SMScredit.lt A lygos“ čempionato I-ojo turo prognozes. 2015 m. sezono atidarymo rungtynėse svečių klaidas išnaudojęs debiutantas Kauno „Stumbras“ dar pirmajame kėlinyje įmušė tris įvarčius ir iškovojo puikią pergalę – 3:1 (3:0).

Pirmojo sezono įvarčio žiūrovams laukti teko vos iki 13-osios mačo minutės. Dukart prieš tai standartinių situacijų metu braškėjusi bet problemų išvengusi „Šiaulių“ gynyba subyrėjo po dar vienos pražangos. Pakėlus kamuolį į baudos aikštelę vartus palikęs Povilas Valinčius kumščiu numušė kamuolį be priežiūros paliktam Erikui Skripkinui, kuris smūgiu pažeme pelnė pirmąjį čempionato įvartį.

21-ąją minutę P.Valinčiui teko darsyk išimti kamuolį iš vartų tinklo. Po pražangos ir perdavimo į baudos aikštelę suklydo nesėkmingai bandęs atmušti perdavimą Dovydas Medžiaušis. Kamuolys atiteko šalia atsidūrusiam kauniečių komandos kapitonui Audriui Račkui, kuris savo šansą išnaudojo smūgiu į tolimą vartų kampą.

Artūro Rimkevičiaus reto grožio įvartis puikiu tolimu smūgiu 34-ąją minutę „Šiaulius“ įstūmė į nepavydėtiną padėtį. Po tolimo E.Skripkino perdavimo link vartų puolėjui kamuolį tiesiog atidavė nevykusiai sužaidusi svečių gynybos linija, o A.Rimkevičiaus šūvio vartus palikęs P.Valinčius atremti neturėjo jokių galimybių.

Kėliniui baigiantis po kampinio kamuolys ketvirtą kartą atsidūrė šiauliečių vartuose taikliai galva smūgiavus V.Armanavičiui. Dideliam futbolininko nusivylimui, rungtynių arbitras įvarčio neįskaitė, perdavimo metu kamuolys buvo palikęs aikštę.

Iki pertraukos labai prastai gynyboje žaidę svečiai prie varžovų vartų taip pat. Įmušti galėjo tik Edvinas Jasaitis. Sykį saugas labai pavojingai vienu lietimu smūgiavo į vartus po perdavimo iš krašto, vėliau baudos smūgiu kamuolį pasiuntė visai šalia virpsto.

Per pertrauką „Šiauliams“ teko atlikti priverstinį keitimą, nes rungtynių tęsti nebegalėjo su A.Rimkevičiumi pirmajame kėlinyje susidūręs vartininkas P.Valinčius. Jį pakeitusiam Edgarui Mikšėnui darbo netrūko.

66-ąją minutę jaunasis vartų sargas pademonstravo fenomenalią reakcija, sugebėdamas neįtikėtinu būdu atremti A.Rimkevičiaus smūgį iš poros metrų atstumo. Vėliau E.Mikšėnas puikiu šuoliu atmušė labai pavojingą E.Skripkino bandymą bei neleido atskubėjusiam A.Rimkevičiui pakartoti smūgio, išmušdamas kamuolį iš po puolėjo kojų.

Puikiai suklaidinusio pora varžovų baudos aikštelėje Tado Eliošiaus uždirbtas, o Ramūno Radavičiaus realizuotas baudinys 76-ąją minutę Saulės miesto komandai įkvėpė vilties. Šiauliečių žaidimas pastebimai pagyvėjo.

Svečių legionierius iš Brazilijos Luca Moreasas labai techniškai krūtine susistabdė kamuolį po perdavimo iš aikštės gilumos, išvengė jį prižiūrėjusio gynėjo ir labai stipriu smūgiu sudrebino vartų skersinį 82-ąją dvikovos minutę.

Per likusį laiką čempionato debiutanto „Stumbro“ vartams grėsmės nebekilo.

Kauno „Stumbras“ – Šiaulių „Šiauliai“ 3:1 (3:0).

„Stumbras“: G.Kvedaras, L.Čerkauskas, A.Račkus, R.Sadauskas, T.Snapkauskas, V.Armanavičius (67 min. A.Bareikis), M.Dapkus, N.Mačiulis, E.Skripkinas (89 min. I.Prieskenis), K.Upstas, A.Rimkevičius (90+2 min. M.Varanauskas).

„Šiauliai“: P.Valinčius (46 min. E.Mikšėnas), E, V.Gašpuitis, S.Jurgilas, R.Radavičius, S.Semeniukas, T.Čargeišvilis, E.Jasaitis, D.Petrauskas, L. da Silva Moraesas, T.Eliošius, D.Medžiaušis (58 min. R.Leščius).

Įvarčiai: E.Skripkinas (13), A.Račkus (21), A.Rimkevičius (34); R.Radavičius (77).

Geltonos kortelės: M.Dapkus (59), N.Mačiulis (70), A.Račkus (90+4); R.Radavičius (5), S.Jurgilas (83).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Kauno "Stumbras" 1 1 0 0 3:1 3

2. Klaipėdos "Atlantas" 0 0 0 0 0:0 0

3. "Klaipėdos granitas" 0 0 0 0 0:0 0

4. Pakruojo "Kruoja" 0 0 0 0 0:0 0

5. Kauno "Spyris" 0 0 0 0 0:0 0

6. Marijampolės "Sūduva" 0 0 0 0 0:0 0

7. Trakų "Trakai" 0 0 0 0 0:0 0

8. Utenos "Utenis" 0 0 0 0 0:0 0