„Trakai“ atsitiesė ir iškovojo pergalę prieš Estijos ekipą

2016 06 30 21:04
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Nesėkmingai pradėję rungtynes, „Trakų“ futbolininkai pergalingai startavo 2016–2017 metų UEFA Europos lygos kvalifikacijoje. Pirmose rungtynėse Lietuvos sostinėje „Trakai“ 2:1 nugalėjo Talino „Nomme Kalju“ klubą, su kuriuo atsakomąsias rungtynes žais po savaitės Estijoje.

„Trakai“. Valdas Urbonas šiose rungtynėse neturėjo keturių ginklų. Jei be Pavelo Kruko, Jurijaus Mamajevo ir Martyno Dapkaus komanda žaisti jau įpratusi, tai Arūno Klimavičiaus netektis suvaidino labai ryškų vaidmenį. Į gynybą atitrauktas Aleksandras Byčenokas gynybos gal ir nesusilpnino, tačiau šio futbolininko idėjų aikštės viduryje aiškiai pritrūko.

Įtampa. „Trakai“ turi labai rimtų problemų, kai pirmi praleidžia įvartį. Šįsyk estų realizuotas 11 metrų baudinys visam kėliniui išmušė komandą iš ritmo. Pirmasis kėlinys riteriams buvo vienas prasčiausių per visą šį sezoną.

Po pertraukos. Nuo pirmųjų antrojo kėlinio akimirkų „Trakai“ perėmė iniciatyvą, o visiškai žaidimo kontrolę perėmė tada, kai Nerijus Valskis išlygino rezultatą. V.Urbono auklėtiniai žaidė užtikrintai ir agresyviai.

Įvarčiai. „Nomme Kalju“ pasisekė. Pirmoji jų visiškai nepavojinga ataka baigėsi vienuolikos metrų baudiniu į „Trakų“ vartus. Nors Marius Rapalis atspėjo kamuolio skriejimo kryptį, tačiau pasiekti kamuolio nesugebėjo. Riteriai rezultatą išlygino ataką pradėję dešiniuoju kraštu. Itin aktyviai žaidęs Deividas Česnauskis perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kurioje po sumaišties Nerijus Valskis išlygino rezultatą. Įpusėjus antrajam kėliniui, eilinė „Trakų“ ataka baigėsi perdavimu Davidui Aršakianui, kuris technišku smūgiu išvedė išvedė „Trakų“ komandą į priekį.

Pabaiga. Po šio įvarčio „Trakai“ ir toliau valdė situaciją bei buvo arčiau trečiojo įvarčio. V.Urbonas į aikštę mesti Lukas Kochanauskas ir Titas Vitukynas pagyvino žaidimą, deja, pelnyti dar vieno įvarčio nepavyko. Tiesa, pridėtinio laiko metu puikų šansą turėjo ir estai, tačiau nuo vartų linijos įmušti kamuolio nesugebėjo.

Česnauskis. „Trakų“ kapitonas po rungtynių buvo pasveikintas komandos draugų su gimtadieniu. 35 – erių gimtadienį vienas geriausių visų laikų Lietuvos futbolininkų pasitiko su šypsena veide. Pergalė šį vakarą tapo puikia dovana.

„Trakai“ – Talino „Nomme Kalju“ 2:1 (0:1)

LFF Stadionas, Teisėjas – V.Vnuk (Slovakija)