„Trakai“ sutriuškino „Torshavn“ ir žengė į kitą Europos lygos etapą

2015 07 10 7:55
Augusto Četkausko/fkt.lt nuotrauka

Ketvirtadienį UEFA Europos lygoje buvo išsidalinti paskutiniai kelialapiai į antrąjį atrankos etapą. Pirmą kartą turnyre žaidžiantis „Trakų“ klubas svečiuose sutriuškino „HB Torshavn“ komandą 4-1 (bendras rezultatas 7-1) ir įveikė pirmąjį atrankos barjerą.

Mačo pradžioje fareriečiai buvo agresyvus ir netgi grasino įmušti įvartį. 12 minutę Arnjbornas Hansenas privertė padirbėti Marių Rapalį ambicingu smūgiu, tačiau svečių vartininkas atrėmė kamuolį ir jį numušė į kampinį. Visgi vėliau žaidimas stabilizavosi, o Farerų Salų klubas susikūrė nereikalingų problemų, kai 21 minutę Rogvi Holmas nebespėdamas paskui varžovą nugriovė Ronaldą Solominą ir užsidirbo raudoną kortelę iš mačo arbitro.

„Trakams“ neilgai trukus pavyko atidaryti savo įvarčių sąskaitą. 30 minutę po Donato Šėgždos perdavimo sau erdvės susikūrė Davidas Aršakianas, kuris tiksliu smūgiu nuginklavo varžovų vartininką. Vėliau net būdami dešimtiese HB futbolininkai vėl sukūrė pavojingą situaciją, kurios epicentre buvo A.Hansenas, tačiau M.Rapalis dar kartą sužaidė užtikrintai meistriškai atremdamas smūgį. Po kelių minučių sekusioje atakoje „senosios sostinės riteriai“ nubaudė šiauriečius, kai puikiai tarpusavy sužaidė Vaidotas Šilėnas ir R.Solominas – pastarasis nesunkiu smūgiu užbaigė ataką.

Antrajame kėlinyje trakiškiams sunkiai sekėsi išnaudoti savo progas, bet galų gale jie išprovokavo mažumoje likusius Toršauno futbolininkus. 83 minutę Jogvanas Davidsenas pargriovė Roką Masenzovą ir arbitras nedvejodamas apdovanojus lietuvius vienuolikos metrų baudiniu. Jį realizavo Aleksandaras Byčanokas. Geriau nei pirmajame susitikime žaidusi „Torshavn“ sugebėjo sušvelninti rezultatą paskutinę pagrindinio laiko minutę, kai spragą „Trakų“ gynyboje išnaudojo Levi Hanssenas. Visgi visai netrukus J.Davidsenas dar kartą nespėjo paskui varžovą baudos aikštelėje ir buvo skirtas dar vienas vienuolikos metrų baudinys į šeimininkų vartus.

Savo uždirbtą baudinį realizavo D.Aršakianas. „Trakai“ šventė pergalę bendru rezultatu 7-1 ir užsitikrino kelialapį į kitą etapą.

Antrajame atrankos etape „Trakų“ lauks Limasolio „Apollon“ klubas, kuris eliminavo „Saxan“ ekipą bendru rezultatu 4-0.