„Žalgirio“ trofėjų lentynoje – dar viena Supertaurė

2016 02 28 19:10
Alinos Ožič (LŽ) nuotrauka

„Trakai“ savo pirmojo trofėjaus dar turės palaukti. Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai praleido įvartį, tačiau vėliau atsitiesė ir per papildomą laiką 4:1 (1:1) įveikė Valdo Urbono treniruojamus futbolininkus.

Tai – jau penktoji vilniečių Supertaurė, kuri tapo rekordine. Valdo Dambrausko kariauna aplenkė po keturis trofėjus iškovojusį Panevėžio „Ekraną“ ir FBK „Kauną“.

Nors pirmuosius išpuolius surengė „riteriai“, tačiau netrukus žalgiriečiai perėmė iniciatyvą ir įsitvirtino varžovų aikštės pusėje. Aktyviai rungtyniavo Saulius Mikoliūnas bei Vytautas Lukša. Būtent pastarasis futbolininkas buvo pirmojo smūgio į vartus plotą autorius.

Visgi 22-ąją minutę dvikovos svarstyklės kiek netikėtai pakrypo į kitą pusę. Po puikaus perdavimo iš gilumos į baudos aikštelę įkirtęs Nerijus Valskis prie savęs pritraukė Armantą Vitkauską ir netrukus perdavė kamuolį laisvam Davidui Aršakianui, kuriam jį beliko nukreipti į tuščius vartus.

Po praleisto įvarčio žalgiriečiai atrodė kiek pasimetę ir tik kėlinio pabaigoje sugrįžo į sau įprastą ritmą. V. Dambrauskas atliko rokiruotę – tiek S. Mikoliūnas, tiek V. Lukša pakeitė kraštus ir toliau kėlė rūpesčių varžovams.

Artėjant kėliniui į pabaigą, aikštėje netrūko emocijų. Po kilusio susistumdymo geltonas korteles prieš save pamatė Aleksandras Byčenokas ir V. Lukša. Tai nebuvo paskutiniai įvykiai pirmoje mačo dalyje – per teisėjo pridėtą laiką „Žalgiriui“ pavyko išlyginti rezultatą.

Po pakelto kampinio baudos aikštelėje oro dvikovą laimėjęs Mamadou Mbodjis pamušė kamuolį link Lino Pilibaičio, kuris galva iš arti smūgiavo tiksliai.

Vilniečiai po pertraukos į aikštę metė Elivelto, o dar vėliau ir Justą Lasicką. Būtent po pastarojo futbolininko smūgio „Žalgirio“ sirgaliams teko susiimti už galvų. Stipriai iš toli spirtą kamuolį tik paskutinę akimirką atmušė puikiai sužaidęs Marius Rapalis.

Netrukus savo įsitvirtinimą „Trakų“ aikštės pusėje žalgiriečiai vėl galėjo paversti įvarčiu. Klastingas Egidijaus Vaitkūno perdavimas sudrebino vartų konstrukciją, o dar kelios pavojingos atakų užuomazgos buvo numalšintos tik puikiai sužaidus Arūnui Klimavičiui arba kitam „riterių“ gynėjui.

„Trakai“ per pagrindinį laiką atliko vos vieną keitimą, tad mačo pabaigoje V. Urbono kariauna kiek pavargo. Vis dėlto šviežesniems vilniečiams akivaizdaus kamuolio kontrolės pranašumo pergalingu įvarčiu paversti nepavyko. Vienuolikėms teko sužaisti dar du kėlinius.

Per papildomą laiką išryškėjo daugiau jėgų išlaikiusių vilniečių persvara, tačiau įvartis buvo praleistas po vartininko klaidos. M. Rapalis nesėkmingai pirmuoju bandymu sugavo kamuolį, o antrasis šansas vartų sargui nebuvo suteiktas. Šalia buvęs V. Lukša netruko pasinaudoti susidariusia situacija ir pasiuntė kamuolį į savo buvo komandos vartus.

Antrosios penkiolika minučių buvo tik formalumas. „Trakų“ baterijos galutinai išsikrovė ir žalgiriečiai tuo pasinaudojo, pelnydami dar du įvarčius. Po keitimo pasirodęs Elivelto padėjo kamuolį tarsi ant lėkštutės Tautvydui Eliošiui, kuris jį pasiuntė į vartus.

Netrukus aktyviai žaidęs brazilas atitrūko nuo varžovo, įsiveržė į baudos aikštelę ir ten išprovokavo M. Rapalio pražangą. Vartininkas už šį epizodą gavo raudoną kortelę, o į kovą mestam Ignui Plūkui krikštas naujoje komandoje baigėsi praleistu įvarčiu. Baudinį sėkmingai realizavęs Mantas Kuklys padėjo galutinį tašką.

„Trakų“ ekipa, kuriai negalėjo padėti Jurijus Mamajevas, neturėjo daug ginklų, galėjusių sėkmingai pakilti nuo suolo. Savo ruožtu kiekvienas į žaidimą įsiliejęs žalgirietis svariai prisidėjo prie penktosios „Žalgirio“ iškovotos Supertaurės.