„Žalgiris“ artėja prie aukso

2015 09 18 6:00

Vilniaus "Žalgirio" futbolininkai tiesiausiu keliu veržiasi link trečiojo Lietuvos čempionų titulo iš eilės.

A lygos 27 turo rungtynėse "Žalgiris" Vilniuje 2:0 palaužė "Trakų" komandą, kuriai pavasarį buvo pralaimėjęs 1:2. Dabar šias ekipas turnyro lentelėje skiria 8 taškai.

Pirmame kėlinyje "Žalgirio" treneriui Valdui Dambrauskui teko atlikti du priverstinius keitimus. Traumas patyrė pagrindinės sudėties žaidėjai puolėjas Elivelto ir vartininkas Armantas Vitkauskas. Juos pakeitė Eliandro bei Saulius Klevinskas.

Iki pertraukos nė vienai komandai nepavyko sukurti gerų progų įvarčiui pelnyti.

Vaizdas aikštėje pasikeitė antro kėlinio pradžioje. 50 min. po Eliandro perdavimo "Žalgirio" saugas Mantas Kuklys nestabdydamas kamuolio pelnė gražų įvartį. Dar po 8 minučių rezultatą padvigubino "Žalgirio" legionierius iš Baltarusijos Jurijus Kendyšas. Jis pasižymėjo po bosnio Semiro Kerlos perdavimo.

Per likusį rungtynių laiką "Trakai" stengėsi atakuoti dažniau, tačiau žalgiriečiai gynėsi patikimai ir varžovams progų nesuteikė.

„Mūsų žaidėjai buvo šiek tiek įsitempę, nes šių rungtynių kaina – milžiniška. Pirmame kėlinyje buvome kažkiek susikaustę, ypač kontroliuodami kamuolį. Tačiau manau, kad su tokia pačia problema susidūrė abi komandos. Pirmame kėlinyje neleidome „Trakams“ kontroliuoti kamuolio, - sakė „Žalgirio“ treneris Valdas Dambrauskas. - Per pertrauką nusiraminome ir antrame kėlinyje įrodėme, kad šį kartą buvome geresni. Tiek pirmas, tiek antras įvarčiai buvo pelnyti atlikus gražias kombinacijas, o be atsipalaidavimo to greičiausiai nepavyktų padaryti.“

„Trakų“ treneris Valdas Urbonas po pralaimėjimo pripažino oponentų pranašumą: „Rungtynių pradžioje bandėme būti aktyvesni, ieškoti laimės prie „Žalgirio“ vartų, buvo pora situacijų, kai galėjome pelnyti įvartį. Vėliau nesugebėjome kontroliuoti kamuolio ir atidavėme varžovams iniciatyvą. Antrame kėlinyje pavyko uždengti varžovų vidurio saugus, tačiau staiga praleidome du įvarčius ir po jų neatsitiesėme.“

Nors iki čempionato pabaigos likus 9 rungtynėms "Žalgiris" turi 8 taškų pranašumą prieš persekiotojus, M. Kuklys komandos draugams siūlo neatsipalaiduoti. Futbolininkas prisiminė 2013 metų sezoną, kai rudenį žalgiriečiai išbarstė 11 taškų persvarą ir čempionų titulą užsitikrino tik paskutiniame ture.

„Visuomet prisiminsime gerą pamoką, gautą prieš dvejus metus. Privalome išlikti susikaupę ir užtikrintai baigti sezoną“, - sakė M. Kuklys.