„Žalgiris“ paskutinę minutę nuskandino „Atlantą“

2013 05 01 6:23
J.Petrulio /zalgiris-vilnius.lt nuotrauka

Vedrano Gerco įvartis paskutinę teisėjo pridėto laiko minutę išvedė Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkus į LFF taurės finalą. Taurės savininkai antradienį namuose dramatiškai 1:0 (0:0) įveikė A lygos lyderį Klaipėdos „Atlanto“ klubą.

Pirmosios poros rungtynės buvo pasibaigusios be įvarčių – 0:0.

Pralaimėjimas sudavė didelį smūgį „Atlanto“ viltims kitą sezoną žaisti UEFA Europos lygos turnyre. Klaipėdiečiai į jį dabar patektų tik sulaukę Panevėžio „Ekrano“ triumfo kitame LFF taurės pusfinalyje. Visgi jame, po pirmojo mačo, „Ekranas“ 1:2 atsilieka nuo „Šiaulių“. Be to, antrasis mačas trečiadienį vyks Šiauliuose.

Rungtynių eiga:

Skirtingai nei per pirmąsias pusfinalio rungtynes, „Žalgirio“ startinėje sudėtyje jokių ryškesnių eksperimentų nebuvo. Nors šiai dvikovai labiau motyvuotas buvo „Atlantas“ – patekimas į finalą jam būtų reiškęs galimybę kautis dėl kelialapio į UEFA Europos lygą – LFF stadione Vilniuje didžiąją dvikovos dalį pranašiau rungtyniavo aikštės šeimininkai.

34 min. jie turėjo šimtaprocentę progą, tačiau Kamilio Bilinskio smūgį iš dešimties metrų atrėmė vartininkas Mantas Galdikas, o pakartotinis Andro Švrljugos bandymas buvo nesėkmingas.

Dar arčiau tikslo „Žalgiris“ buvo antrojo kėlinio viduryje, kai po kampinio Andriaus Skerlos galva muštas kamuolys atsimušė į skersinį. 67 min. po gražios „Žalgirio“ atakos baudos aikštelėje į vartus nepataikė Mantas Kuklys.

Realiausią progą „Atlantas“ turėjo 73 minutę, tačiau po Evaldo Razulio smūgio galva nuostabiai sužaidė „Žalgirio“ vartų sargas Armantas Vitkauskas, kuriam pavyko atmušti į vartų kampą skriejusį kamuolį.

Kai jau atrodė, kad „Atlanto“ gynyba atsilaikys ir bus žaidžiamas pratęsimas, „Žalgiris“ nokautavo varžovus paskutinę pridėtinio laiko minutę. Po Jakubo Wilko perdavimo iš krašto galva tiksliai smūgiavo pasiuntė po keitimo aikštėje pasirodęs V.Gercas. Atsitiesti klaipėdiečiams tiesiog nebeliko laiko.