„Žalgiris“ sutriuškino „Ekraną“

2013 05 30 9:48
"Facebook" nuotrauka

Vilniaus „Žalgiris“ truktelėjo į priekį „SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelės viršūnėje. Truktelėjo įspūdingai – sostinės komanda Panevėžyje 3:0 sutriuškino šalies čempioną „Ekraną“.

„Žalgiris“ griebė jautį už ragų nuo pirmųjų rungtynių akimirkų. Per pirmąsias dešimt minučių Kamilis Bilinskis turėjo dvi progas įmušti. Tadą Kaunecką vilniečiai pramušė 16-ąją min. – nuo „Ekrano“ kapitono Giedriaus Tomkevičiaus po dvikovos atšokusį kamuolį preciziškai tiksliai į apatinį vartų kampą nuo baudos aikštelės linijos padėjo Jakubas Wilkas.

Sostinės komanda visą pirmąjį kėlinį besąlygiškai kontroliavo situaciją. „Ekrano“ trenerių sprendimas išbandyti schemą, kurios dalis buvo penkių gynėjų linija, nepasiteisino, ir ją keisti panevėžiečiai buvo priversti keitimu jau pirmojo kėlinio pabaigoje.

Antrąjį įvartį „Žalgiris“ įmušė sužaidus pusvalandį. Po Manto Kuklio perdavimo K.Bilinskis pasinaudojo „Ekrano“ gynybos klaida, atsidūrė vienas prieš vartus ir pasiuntė kamuolį į tinklą.

Vienintelę realią progą sušvelninti skirtumą „Ekranas“ turėjo prieš pat pertrauką. Artūras Rimkevičius nepermetė kamuolio per vartininką Armantą Vitkauską, o antruoju bandymu į tuščius vartus nepataikė Aurimas Vertelis.

Antrąją rungtynių pusę panevėžiečiai pradėjo aktyviai, bet po Uchennos Umeh reido 52-ąją min. „Žalgiris“ apsigynė. Į visus klausimus buvo atsakyta 60-ąją min., kai kamuolį per vartininką į tinklą permetė M.Kuklys, gavęs puikų Pavelo Komolovo perdavimą.

Vėliau į „Žalgirio“ vartus porą kartų bandė iššauti Arsenijus Buinickis, į „Ekrano“ – Andro Švrljuga, tačiau rezultatas nebepasikeitė.

„Žalgiris“ (32 tšk.) po šios pergalės A lygos viršūnėje susikrovė 4 taškų pranašumą. Tiesa, antrą vietą užimantis Klaipėdos „Atlantas“ (28 tšk.) yra sužaidęs maču mažiau. „Ekranas“ (28 tšk.) – trečias.

"Ekranas" 0 - 3 "Žalgiris"

16' [0 - 1] J. Wilkas

34' [0 - 2] K. Bilinskis

61' [0 - 3] M. Kuklys

Geltonos kortelės: Uchenna Umeh (53 min.), Artūras Rimkevičius (70 min.), Edgaras Baranauskas (85 min.); Jakubas Wilkas (29 min.).

VMFD "Žalgiris": Armantas Vitkauskas, Egidijus Vaitkūnas, Luka Peričius, Andrius Skerla, Vaidotas Šilėnas, Artūras Žulpa, Andro Švrljuga, Pavelas Komolovas, Mantas Kuklys (86' Paulius Janušauskas), Jakubas Wilkas, Kamilis Bilinskis (66' Vedranas Gercas).

Panevėžio "Ekranas": Tadas Kauneckas, Edgaras Baranauskas, Fernando de Abreu (38' Tadas Markevičius), Oscar Reyes, Igors Kozlovs (46' Arsenijus Buinickis), Edvinas Girdvainis, Vaidas Slavickas, Aurimas Vertelis, Giedrius Tomkevičius (75' Dovydas Norvilas), Uchenna Umeh, Artūras Rimkevičius.