"Žalgiris" sutriuškino "Sūduvą"

2014 03 16 21:00
Alinos Ožič (LŽ) nuotrauka

Sekmadienio vakarą LFF stadione buvo pabaigtas žaisti antrasis Lietuvos A lygos čempionato turas, kurį vainikavo Vilniaus „Žalgirio“ ir Marijampolės „Sūduvos“ dvikova. Rungtynėse dominavę „žaliai balti“ nušlavę varžovus rezultatu 8-1.

Rungtynių pradžioje neatrodė, jog „Sūduva“ linkusi atiduoti lengvai tris taškus ir pati ėmėsi iniciatyvos – 8 minutę šeimininkai buvo netikėtai užklupti nepasiruošę, kai po Audriaus Broko perdavimo pasižymėjo Valentinas Baranovskis.

Visgi, Mareko Zubo auklėtiniai greitai sugebėjo periimti iniciatyvą ir pradėjo tiesiog talžyti varžovus. 17 minutę po puikaus Ramūno Radavičiaus perdavimo puikia proga pasinaudojo Serge'as Nyuiadzi.

„Žalgiris“ tiesiog bombardavo suvalkiečių vartus ir už kelių minučių Kristis Andreou išnaudojo savąją galimybę, kai po S.Nyuiadzi perdavimo, pasiuntė kamuolį į vartus. Tai buvo pirmasis jo oficialus įvartis vilkint vilniečių marškinėlius.

26 minutę Jakubas Wilkas taip pat gavo galimybę, kai prie baudos aikštelės prieigų pasinaudojo erdve ir pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą. Praėjus dar kelioms minutėms S. Nyuiadzi įmušė antrąjį savo įvartį, o 33 minutę Linas Pilibaitis tolimu smūgiu padarė rezultatą visiškai nepatogiu 5-1.

Antrajame kėlinyje „Sūduvai“ sunkiai sekėsi gintis nuo Lietuvos čempionų atakų ir sugebėjo atsilaikyti 25 minutes – 71 minutę po įspūdingo Jakubo Wilko perdavimo, kamuolį į vartus galva nukreipė ir Andro Švrljuga.

Praėjus mažiau nei dešimt minučių po pastarojo įvarčio, „Žalgiris“ dar kartą parodė savo galimybes išnaudoti progas – 81 minutę po keitimo į aikštę po keitimo išėjęs Paulius Janušauskas įmušė ir savąjį įvartį, o 86 minutę įvarčio autorius puikiai asistavo Ryčiui Leliūgai, kuris užbaigė „Sūduvos“ kančias aštuntu įvarčiu.

„Žalgiris“ 8-1 „Sūduva“

8' [0 – 1] Valentinas Baranovskij

17' [1 – 1] Serge Nyuiadzi

21' [2 – 1] Kristis Andreou

26' [3 – 1] Jakub Wilk

29' [4 – 1] Serge Nyuiadzi

33' [5 – 1] Linas Pilibaitis

71' [6 – 1] Andro Švrljuga

81' [7 – 1] Paulius Janušauskas

86' [8 – 1] Rytis Leliūga