„Žalgiris“ užtikrintai įveikė „Stumbrą“

2015 10 26 21:55
Žalgiriečiai džiaugiasi pirmuoju rungtynių įvarčiu.  S. Čirbos nuotrauka

32-ajame „SMScredit.lt A lygos“ ture Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai LFF stadione priėmė Kauno „Stumbro“ ekipą, o po gan lengvos kovos juos įveikė ketvirtą kartą iš eilės. Šį kartą – rezultatu 4:0 (1:0) beitaip dar labiau sutvirtino savo galimybes tapti čempionais.

Rungtynės prasidėjo neįprasta tyla visose LFF stadiono tribūnose. Ištikimiausi Vilniaus „Žalgirio“ fanai „Pietų-IV“ tylos minute pagerbė prieš 10 metų spalio pabaigoje į tragišką autoavariją patekusius tris aistruolius.

Aktyviai rungtynes pradėję žalgiriečiai jau pirmųjų minučių metu priešininkams aiškiai parodė, kad šioje akistatoje sieks tik pergalės. Pirmąją progą pelnyti įvartį susikūrė Lietuvos čempionų kapitonas Deividas Šemberas, kuris tiesiog „supjaustė“ visą varžovų gynėjų grandį, tačiau jo smūgis į vartus buo per silpnas.

Vien per pirmąsias 15 žaidimo minučių žalgiriečiai sukūrė nemažai progų, kurios lengvai galėjo pavirsti įvarčiais, tačiau tiek Eliandro, tiek Darvydui Šernui ar Mantui Kukliui vis pritrūkdavo sėkmės, o kauniečius vis gelbėjo patikimai žaidęs „Stumbro“ vartininkas Giedrius Kvedaras.

Visgi patikima kauniečių gynyba sutrupėjo 24-ąją žaidimo minutę, kuomet Eliandro įveikė vartininko gynybą, tačiau jo smūgiui į tuščius vartus sutrukdė „Stumbro“ kapitonas Audrius Račkus, kuris numušė kamuolį ranka. Teisėjas nepagailėjo gynėjo ir ne tik iškart skyrė 11 metrų baudinį, bet ir parodė futbolininkui raudoną kortelę.

Situacija pasinaudojo prie 11 metrų žymos stojęs vienas rezultatyviausių „Žalgirio“ snaiperių D. Šernas, kuris neklysdamas pasiuntė kamuolį į vartus ir išvedė savo komandą į priekį – 1:0.

Vėliau kauniečiai perdavė iniciatyvą aikštės šeimininkams bei susitelkė savo vartų gynybai, o į kitą aikštės pusę retai pereidavo. Visgi, nors ir atakų surengta daug, bet žalgiriečiams sunkiai sekėsi visiškai palaužti tankią „Stumbro“ futbolininkų gynybą.

Ilgai gynęsi varžovai kėlinio pabaigoje ir patys pabandė užpulti žalgiriečius, o po puikaus skersavimo „Stumbro“ puolimo lyderis Artūras Rimkevičius palepino LFF stadione susirinkusius žiūrovus ir atliko itin akrobatišką smūgį ore, taip galingai sudrebindamas vartų konstrukciją.

Visgi, kėlinys baigėsi nepakitusiu rezultatu, o žalgiriečiai į persirengimo kambarį keliavo turėdami tą pačią vieno įvarčio persvarą.

Antrasis kėlinys ir vėl prasidėjo aktyviu žalgiriečių puolimu, o žiūrovus šį kartą lepino „Pietų-IV“ surengtas ugnies bei vėliavų šou.

Dar įspūdingiau atrodė antrasis žalgiriečių įvartis, kuris po beveik dešimties minučių tylos sudrebino LFF stadioną. Gavęs perdavimą Linas Pilibaitis ne tik spėjo susistabdyti kamuolį ir dar prisitaikyti, o jo įvartis gražuolis išvalė visus viršutiniame vartų kampe glūdėjusius voratinklius.

Vos po kelių minučių baudos aikštelėje perdavimo sulaukė ir V. Lukša, kuris ilgai nedvejojo bei tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus bei padidino žalgiriečių persvarą jau iki trijų įvarčių.

70-ąją žaidimo minutę D. Šernas turėjo puikią progą padvigubinti savo įvarčių sąskaitą, tačiau net ir po kaip ant lėkštės patiekto Serge“o Nyuiadzi perdavimo smūgiavo į vartininką, kuris eilinį kartą gelbėjo savo komandą nuo nepadoriu galėjusio tapti rezultato.

Abejonių dėl šių rungtynių laimėtojų nepaliko L. Pilibaitis, kuris sulaukė idealaus Lucaso Gaucho perdavimo ir antrą kartą šiose rungtynėse ir 15 kartą šiame sezone pasiuntė kamuolį į varžovų vartus – 4:0.

Rungtynės baigėsi užtikrinta žalgiriečių pergale, o ji dar labiau priartino prie išsvajoto trečio čempionų titulo iš eilės. Tam pasiekti žalgiriečiams liko įveikti tik dar vienus varžovus.

Vilniaus „Žalgiris“ – Kauno „Stumbras“ 4:0 (1:0)

25“ [1:0] Darvydas Šernas (11 m. baudinys)

56“ [2:0] Linas Pilibaitis

59“ [3:0] Vytautas Lukša

84“ [4:0] Linas Pilibaitis

Teisėjas: Edmundas Gaigalas

Įspėjimai: 64“ Deividas Šemberas, 66“ Georgas Freidgeimas („Žalgiris“); 64“ Rimvydas Sadauskas („Stumbras“).

Pašalintas: 24“ Audrius Račkus („Stumbras“).

Vilniaus „Žalgirio“ sudėtis: Armantas Vitkauskas, Andro Švrljuga (77“ Lucasas Gaucho), Semiras Kerla, Georgas Freidgeimas, Donovanas Slijngardas, Linas Pilibaitis, Mantas Kuklys, Deividas Šemberas (71“ Tautvydas Eliošius), Vytautas Lukša, Darvydas Šernas, Gonzaga Eliandro (60“ Serge“as Nyuiadzi).