"Žalgiris" vos nenuskendo purvo vonioje

2013 11 07 6:00
"Kruojos" (mėlyna apranga) ir "Žalgirio" futbolininkams vakar teko murkdytis balose. avgi.lt/zalgiris-vilnius.lt nuotrauka

Pastarųjų dviejų LFF Taurės turnyrų nugalėtojai Vilniaus "Žalgirio" futbolininkai vargais negalais pateko į šio sezono varžybų pusfinalį.

Abejas ketvirtfinalio rungtynes "Žalgiris" prieš Pakruojo "Kruoją" laimėjo rezultatu 2:1. Tačiau vakar Pakruojyje vykusioje atsakomojoje dvikovoje žalgiriečiai ilgai balansavo ant prarajos ribos.

Paskutinių keturių rungtynių Lietuvos čempionate nelaimėjęs "Žalgiris" turėjo daug vargo. Vilniaus komandai niekaip nesisekė įrodinėti savo pranašumo. Priešingai - favoritai pirmieji praleido įvartį, kai 59 minutę po kampinio galva tiksliai smūgiavo Robertas Vėževičius. Rezultatas 1:0 "Kruojos" komandai būtų atvėręs duris į pusfinalį.

Nuo lietaus permirkusi Pakruojo stadiono aikštė priminė purvo vonias. Tokiomis sąlygomis "Kruojos" žaidėjams geriau sekėsi kovoti su technišką futbolą mėgstančiais varžovais. Tačiau būtent tragiška aikštės būklė sutrukdė "Kruojai" pelnyti antrą įvartį ir sukurti sensaciją. 62 minutę Ričardas Beniušis pergudravo varžovų vartininką Aivarą Bražinską ir smūgiavo į vartus. Atrodo, kad įvartis neišvengiamas, tačiau kamuolys įstrigo prie vartų pūpsančioje didelėje baloje ir vilniečiai apsigynė.

Supratęs, kad su varžovais juokauti negalima, "Žalgirio" treneris vieną po kito į aikštę metė savo lyderius, kuriems buvo numatęs poilsio - Kamilį Bilinskį, Pavelą Komolovą ir Artūrą Žulpą. Nepaisant to, "Žalgirio" atakos atrodė padrikos ir niekaip įvarčio įmušti negalėję vilniečiai ėmė nervintis bei keiktis.

Vis dėlto, "Žalgirį" nuo fiasko išgelbėjo legionieriai. 89 minutę "Kruojos" gynėjas Davydas Arlauskis prie savų vartų nesugebėjo išmušti kamuolio ir tuo pasinaudojęs lenkas K.Bilinskis išlygino rezultatą. "Kruoja" per teisėjo pridėtą laiką metėsi į priekį bei netrukus buvo dar kartą nubausta - kontratakos metu pasižymėjo rusas P.Komolovas. Taip ant pusfinalio slenksčio buvusi Pakruojo komanda per kelias minutes dramatiškai buvo eliminuota iš varžybų.

Taurės varžybų pusfinalyje taip pat kovos I lygos nugalėtojai Klaipėdos "Granito" futbolininkai. Jie po lygiųjų svečiuose 1:1 su "Šiauliais" namie vakar sužaidė 0:0 ir tolyn žengė dėl svečiuose pelnyto įvarčio taisyklės. "Granitą" tenkino nulinės lygiosios, tačiau jie nusipelnė ir pergalės. Vien puolėjas Edgaras Mastianica kelis kartus buvo atsidūręs vienas prieš vartininką Paulių Pocių, bet puikiomis progomis nepasinaudodavo. Vidas Alunderis nerealizavo 11 m baudinio, o Aivaras Lukošius iš kelių metrų pataikė į skersinį. Vis tik šeimininkams viskas baigėsi laimingai.

Kitose atsakomosiose ketvirtfinalio rungtynėse vakar vakare susitiko Gargždų "Banga" ir Alytaus "Dainava" (I rungtynės - 1:2), bei Vilniaus MRU ir "Trakai" (0:3).