„Žalgiriui“ prireiks šaltų nervų

2016 07 20 6:00
Žalgiriečiai įsitikinę,kad jau atėjo laikas mušti įvarčius Europos turnyruose. Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Prieš savaitę įvarčio neįmušę, bet ir nepraleidę Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai šiandien Kazachstano sostinėje Astanoje per dvikovą su klubu „Astana“ stengsis išnaudoti menkiausią galimybę pelnyti įvartį ir prasibrauti į UEFA Čempionų lygos atrankos trečią etapą. Dvikovos pradžia – 17 valandą.

Lietuvos čempionų treneris Valdas Dambrauskas įsitikinęs, kad Kazachstane jo auklėtiniai gali rezultatyviai baigti bent vieną ataką. Jo manymu, visi tuo įsitikino stebėdami pirmą akistatą Vilniuje, kai šeimininkai sukūrė ne vieną progą pasižymėti, tačiau susitikimas baigėsi 0:0. O tokių puikių galimybių mušti įvarčius pastaraisiais metais žalgiriečiai neturėjo Europos turnyruose žaisdami nei su Zagrebo „Dinamo“, nei su švedų „Malmo“.

„Kada nors juk pelnysime įvartį. Negali ši serija tęstis amžinai, – prieš atsakomąją dvikovą pozityviai buvo nusiteikęs V. Dambrauskas. – Todėl ir toliau dirbdami šia linkme jau dabar galime užuosti įvarčius. Jie artėja. Astanoje mums reikės išlaikyti šaltus nervus, ir tada viskas pavyks.“

„Žalgirio“ saugas Saulius Mikoliūnas įsitikinęs, kad Astanoje komanda vėl turės laikytis drausmės ir laukti savo progos. „Išvykoje privalėsime tokias progas ne tik sukurti, bet ir realizuoti“, – sakė žaidėjas.

Dvejų vienodų rungtynių nebūna. Tai suprasdami žalgiriečiai neabejoja, kad šeimininkai savų žiūrovų akivaizdoje šiandien bandys kuo greičiau įmušti įvartį ir taip atsikratyti spaudimo.

Statistika rodo, kad namie rungtyniaujanti komanda laimi bent 60 proc. rungtynių. Todėl vilniečiai puikiai suvokia, jog „Astana“ savo aikštėje žais geriau.

„Mes taip pat turėsime savo žaidimo planą, pagal jį ir rengėmės šiai dvikovai, – pabrėžė Lietuvos čempionų treneris. – Aikštėje žaidžia ne pinigai, todėl pajėgumą išsiaiškinsime būtent per atsakomąsias rungtynes. Žaisime 90 minučių, o gal net ir daugiau, bet namie pasiektas rezultatas mums suteikia geras galimybes žengti toliau.“

„Žalgiriui“ kelią į kitą etapą atvertų pergalė arba lygiosios, išskyrus 0:0. Jeigu šio vakaro rungtynės baigsis 0:0, bus pratęsimas. Jei per jį komandoms nepavyks pasižymėti, teks mušti 11 metrų baudinius.

„Žalgiriui“ jau senokai teko mušti 11 metrų baudinius, o ir dauguma žaidėjų, kurie tai darė, yra pasikeitę, – kalbėjo treneris V. Dambrauskas. – Tačiau šį sezoną jau du kartus žaidėme pratęsimą ir abu kartus jį laimėjome. Todėl esame tam pasirengę.“

Šios poros nugalėtojas trečiame UEFA Čempionų lygos atrankos etape žais su Glazgo „Celtic“ (Škotija) arba „Lincoln“ (Gibraltaras) ekipa.

Pirmą šių klubų dvikovą sensacingai 1:0 laimėjo namie žaidžiantys Gibraltaro atstovai.

Šiandienos rungtynėms teisėjaus šveicaras Sandro Schareris. Šiam 28-erių arbitrui tai bus pirmos tokio lygio rungtynės. Iki šiol jis yra teisėjavęs trejoms UEFA Europos lygos atrankos rungtynėms.

Po rungtynių Vilniuje „Astana“ dar spėjo sužaisti ir savo šalies čempionate. Savaitgalį Kazachstano čempionė namie 2:1 nugalėjo klubą „Atyrau“. „Astana“ pirmoji praleido įvartį jau 7 minutę, bet dar iki pertraukos sugebėjo įsiveržti į priekį: 20 minutę po kontratakos rezultatą išlygino Azatas Nurgalijevas, o 39-ąją minėtas žaidėjas įmušė ir pergalingą įvartį. Tiesa, pavojingasis A. Nurgalijevas šiandien savo komandai negalės padėti.