17-mečių lygiosios su italais

2013 10 22 13:29

Lietuvoje surengtų Europos jaunių (iki 17 metų) futbolo čempionato atrankos etapo keturių ekipų antrosios grupės varžybose pirmąjį tašką iškovojo Lietuvos rinktinė.Dariaus Butkaus ir Mariaus Skinderio treniruojami Lietuvos futbolininkai antrojo turo dvikovą su Senojo žemyno vicečempione Italijos vienuolike pirmadienį Alytuje baigė lygiosiomis 0:0.

Rungtynių pradžioje tiksliau žaidė italai, kurie keletą kartų patikrino lietuvių vartininko budrumą. Lietuvos komanda bandė atsakyti greitomis atakomis ir aštriais perdavimais iš aikštės krašto, bet paskutinėje atakos stadijoje lietuviams vis pritrūkdavo tikslumo.

32-ą minutę Klaudijaus Janonio smūgis skriejo virš skersinio ir ant kojų pakėlė stadione susirinkusius gerbėjus. Kėlinio pabaigoje italai po kampinio galėjo pelnyti įvartį, tačiau šeimininkų gynėjai sugebėjo neutralizuoti kelis iš eilės varžovų smūgius.

Antrąjį kėlinį Italijos rinktinė pradėjo susikaupusi, ir šeimininkams pagrasino atlikdama keletą pavojingų smūgių. Lietuviai nesutriko, 46 minutę Giedrius Matulevičius smūgiavo šalia vartų. Per kitą ataką italai patikrino mūsiškių vartų konstrukcijos tvirtumą. O 67-ą minutę puikiu šuoliu vartininkas Marius Adamonis atrėmė pavojingą italų baudos smūgį. Vėliau Simone Minelli smūgiuotas kamuolys praskriejo visai šalia virpsto. Teisėjo finalinis švilpukas paskelbė lygiąsias - 0:0.

"Tai - istorinis rezultatas. Ačiū vaikinams, kurie šiandien atidavė visas jėgas ir pademonstravo kovingumą. Jeigu būtume dar pelnę ir įvartį, būtų apskritai fantastiška, - po rungtynių sakė Lietuvos U-17 rinktinės treneris D.Butkus. - Lygiosios rungtynėse su italais mums prilygsta pergalei. Todėl esame patenkinti. Be abejo, oro sąlygos buvo ne idealios, tačiau jos buvo vienodos abiem komandoms. Šios lygiosios mums suteikia vilties. Paskutinėse rungtynėse su ukrainiečiais stengsimės pasiekti teigiamą rezultatą ir pakovoti dėl patekimo į kitą etapą."

Ketvirtadienį lietuvių laukia lemiama dvikova su ukrainiečiais. O pirmadienį įvyko tik vienas antrojo turo susitikimas - dėl per didelio kiekio vandens Marijampolės stadione rungtynės tarp Švedijos ir Ukrainos nukeltos į antradienį, jos vyks Kaune".

Į kitą Europos 17-mečių pirmenybių etapą pateks po dvi stipriausias trylikos atrankos grupių komandas ir absoliučiai geriausia trečiąją vietą užėmusi rinktinė.