A. Griezmannas išvedė prancūzus į EURO 2016 finalą

2016 07 07 23:54

Europos futbolo čempionato finale sekmadienį kausis Portugalijos ir Prancūzijos rinktinės. Tai paaiškėjo po antrųjų pusfinalio rungtynių, kuriose prancūzai efektingai naudojosi vokiečių klaidomis ir nugalėjo juos rezultatu 2:0.

ENERGIJA. Abi rinktinės rungtynes pradėjo su tokiu atkaklumu ir energija, tarsi tai būtų ne Europos čempionato pusfinalis, o draugiškas mačas. Abi komandos iš pradžių nuolat keitėsi atakomis. Pavojingiausią progą jau 7 min. sukūrė prancūzai, kai Antoine'as Griezmannas įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau nestiprų jo smūgį pažeme atrėmė Manuelis Neueris. Energiją išsaugojo ir vėliau iniciatyvą perėmė Vokietijos futbolininkai, o prancūzai stengėsi kontratakuoti pirmai progai pasitaikius.

RANKOS. Pirmame kėlinyje vokiečiai kamuolį valdė du trečdalius laiko, bet prieš pat pertrauką prisižaidė. 42 min. Olivier Giroud pabėgo į greitą ataką, tačiau jam pristigo greičio ir prancūzą pavijęs Benediktas Howedesas paskutinę akimirką spėjo išmušti kamuolį. 45 minutę Bastianas Schweinsteigeris kovodamas su Patrice'u Evra lietė kamuolį rankomis ir teisėjas Nicola Rizzoli skyrė 11 m baudinį. Situacija labai priminė Jerome'o Boatengo žaidimą ranka ketvirtfinalio mače prieš Italiją. Į dvikovą su M.Neueriu stojęs A.Griezmannas baudinį realizavo – 1:0.

LEMTINGA KLAIDA. Antrame kėlinyje vaizdas aikštėje nesikeitė. Prancūzai atsitraukė atgal o vokiečiai atakavo. Tačiau pralaužti oponentų gynybos jiems nesisekė. O 72 minutę vokiečiai padarė lemtingą klaidą gynyboje. Užsižaidę prie savų vartų, jie prarado kamuolį. Paulis Pogba atliko kelis klaidinamus judesius ir atliko perdavimą prie vartų, ten M.Neueris atmušė kamuolį tiesiai po kojomis A.Griezmannui ir šis šia dovanėle pasinaudojo – 2:0. Tai buvo jau 6-asis A.Griezmanno įvartis čempionate ir jis tapo pagrindiniu pretendentu tapti šio turnyro snaiperiu. Pagrindiniai jo konkurentai – Dimitri Payet, Olivier Giroud, Nani ir Cristiano Ronaldo yra įmušę po 3 kartus.

SPAUDIMAS. Po antrojo praleisto įvarčio vokiečiai dar labiau ėmė spausti varžovus. Joshua Kimmichas netrukus pataikė į Hugo Lloriso ginamų vartų virpstą. Vokiečių atakas atrėmę prancūzai skubėdavo į kontrpuolimą, kur toliau aktyvus buvo A.Griezmannas. Vokietijos rinktinės spaudimas tęsėsi toliau, vis tik rezultatas išliko nepakitęs ir „Les Bleus“ šventė pergalę 2:0.

NETEKTYS. Šiame mače Prancūzijos rinktinės treneris Didier Deschampsas galėjo remtis pajėgiausia sudėtimi, o jo oponentas Joachimas Lowas skaičiavo netektis. Gynėjas Matsas Hummelsas pusfinalį praleido dėl kortelių, saugas Sami Khedira ir puolėjas Mario Gomezas – dėl traumų. M.Hummelsą keitė Benediktas Howedesas, S.Khedirą – Emre Canas, o M.Gomezo vietą atakos smaigalyje užėmė Thomasas Mulleris. B.Howedesas gynybos viduryje žaidė patikimai, E.Canas atliko kelis smūgius, o Th.Mulleris aikštę ir vėl paliko be įvarčio.

ISTORIJA. Iki šios dvikovos Prancūzija oficialiose rungtynėse nebuvo įveikusi Vokietijos 58 metus – nuo 1958-ųjų pasaulio čempionato. Tiesa, tų oficialių dvikovų taip pat nebuvo daug – 1982, 1986 ir 2014 metų pasaulio čempionatuose. „Vokietija yra Vokietija. Tai geriausia komanda Europoje ir tikriausiai pasaulyje“, – prieš dvikovą komplimentus varžovams žarstė D.Deschampsas. Prancūzijos rinktinė ir A.Griezmannas Marselyje pasirūpino, kad ši nesėkminga serija būtų nutraukta ir vokiečiai netaptų geriausia komanda Europoje.

Vokietija – Prancūzija 0:2 (0:1)

Marselio „Stade Velodrome“ stadionas. Teisėjas – Nicola Rizzoli (Italija).

Įvarčiai – Antoine'as Griezmannas (45 iš 11 m, 72).

Įspėjimai – Emre Canas, Bastianas Schweinsteigeris, Mesutas Ozilas, Julianas Draxleris (Vokietija); Patrice'as Evra, N'Golo Kante (Prancūzija).