A lyga: čempionai padidino atotrūkį

2007 05 28 0:00

Per Lietuvą užplūdusius gegužei nebūdingus karščius šeštadienį vyko šalies futbolo čempionato XII turas, o po jo savo lyderio poziciją sutvirtino čempiono titulą ginantis "Kauno" klubas. Dabar A lygoje dėl dvejų artėjančių Lietuvos rinktinės Europos čempionato atrankos rungtynių paskelbta dviejų savaičių pertrauka.

Kauniečiai per principinį mačą 1:0 įveikė antrąją vietą užimantį "Vilnių", šis per antrą iš eilės turą liko be taškų. Dabar "Kaunas" šią sostinės ekipą lenkia penkiais taškais. Tiesa, "Vilniaus" futbolininkai yra žaidę vienomis rungtynėmis mažiau.

5-ą minutę po "Kauno" kapitono ir rezultatyviausio čempionato žaidėjo Ričardo Beniušio smūgio kamuolys pataikė į vilniečių vartų virpstą. Pirmo kėlinio viduryje R.Beniušis patyrė nesunkią traumą, bet tęsti varžybų negalėjo. Jį pakeitęs Mindaugas Grigalevičius tapo rungtynių didvyriu - 63-ią minutę taikliai smūgiavo galva. Šis įvartis buvo lemtingas.

Skelbiama, kad iš Edinburgo "Hearts" klubo į "Kauną" grįš lenkų puolėjas Arkadiuszas Klimekas ir galbūt dar kai kurie į Škotiją išvykę žaidėjai.

Turo netikėtumas - Klaipėdos "Atlanto" pergalė 2:1 Panevėžyje prieš "Ekraną", kuriam tai buvo pirmas namie patirtas pralaimėjimas. Nesėkmingai sezoną pradėjęs uostamiesčio klubas šventė pergalę per antrą turą iš eilės. "Atlantui" pergalingą įvartį 82-ą minutę po kontratakos įmušė puolėjas iš Kroatijos Luka Aničičius, kuris meistriškumu išsiskiria iš daugelio šį sezoną Lietuvoje rungtyniaujančių legionierių.

Birželio pradžioje į peržiūrą "Ekrane" atvyks keli žaidėjai iš užsienio. Panevėžiečių vyriausiasis treneris Saulius Širmelis tikisi, kad pavyks sustiprinti kai kurias komandos pozicijas.

Dar du taškus prarado Vilniaus "Vėtra", kuri mačą su Marijampolės "Sūduva" baigė be įvarčių. Vilniečiai turėjo iniciatyvą, atakavo kiek pavojingiau už varžovus, bet stigo žaidėjo, gebančio komandos pastangas "įforminti" įvarčiu.

"Vėtros" strategas Aleksandras Tarchanovas komandos nesėkmes sieja su atsiradusiomis finansinėmis problemomis. Klubo savininkai iš Rusijos veda derybas su šios šalies didele investicine bendrove "Metropol", galinčia perimti komandos kontrolinį akcijų paketą ir turinčia labai rimtų planų.

Į trečiąją lentelės poziciją grįžo Vilniaus "Žalgiris". Jis lengvai 2:0 laimėjo prieš "Šilutę", kurioje dirba buvęs "Kauno" treneris Eugenijus Riabovas. Per šias rungtynes "Žalgiris" pelnė savo 1000-ąjį įvartį Lietuvos čempionatuose. Tai buvo Eimanto Poderio įmuštas 11 metrų baudinys.

XII turo statistika

KAUNAS - VILNIUS 1:0 (0:0). Įvartis: 1:0 Grigalevičius (63). Įspėti: Mrowiecas, Kvarachelija, Mendy, Ledesma (visi - "Kaunas"), Mulleris, Kleyras (abu - "Vilnius"). Teisėjas - Žuta (Klaipėda). 2000 žiūrovų.

EKRANAS - ATLANTAS 1:2 (0:1). Įvarčiai: 0:1 Daunoravičius (35), 1:1 Lukšys (70), 1:2 Aničičius (82). Įspėti: Stefanovičius ("Ekranas"), Gnedojus, Noreika (abu - "Atlantas"). Teisėjas - Vasiliauskas (Telšiai). 1290 žiūrovų.

ŽALGIRIS - ŠILUTĖ 2:0 (1:0). Įvarčiai: 1:0 Poderis (31 iš 11 m), 2:0 Morinas (62). Įspėtas: Ostapas ("Žalgiris"), Chubutija, Stinga, Valskis, Vaikasas (visi - "Šilutė"). Teisėjas - Gaigalas (Klaipėda). 300 žiūrovų.

VĖTRA - SŪDUVA 0:0. Įspėti: Panka, Šernas (abu - "Sūduva"). Teisėjas - Atmanavičius (Klaipėda). 1080 žiūrovų.

INTERAS - ŠIAULIAI 1:4 (0:0). Įvarčiai: 0:1 Raskovas (48), 0:2 Šilėnas (49), 0:3 Kuklys (64), 0:4 Raskovas (72), 1:4 Astrauskas (87). Įspėti: Jeršovas, Pašinas, Slepakovas (visi - "Interas"), Šilėnas ("Šiauliai"). Teisėjas - Grigaravičius (Klaipėda). 70 žiūrovų.

10. Šilutė 12 1 2 9 5:30 5

Rezultatyviausi žaidėjai: Beniušis (Kaunas) - 14 įvarčių, Kleyras (Vilnius), Raskovas (Šiauliai) - po 8.