A lygos naujokų dvikovoje stipresni pasirodė „Trakų“ futbolininkai

2014 03 10 20:26
Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Pirmadienio vakarą LFF stadione buvo sužaistos paskutinės pirmojo A lygos turo rungtynės, kuriose susitiko lygos naujokai – čempionai Klaipėdos „Granitas“ ir „Trakų“ komanda. Mače triumfavo pastarasis klubas, įveikęs varžovus rezultatu 2-0.

Jau nuo mačo pradžios abi komandos diktavo aukštą tempą žaidime. Nors neryškiais rungtynių favoritais buvo laikomi „Trakų“ futbolininkai, pirmos 20 minučių parodė, jog svečiai toli gražu neatvyko kovoti tik dėl lygiųjų - dažnai kamuoliai buvo siunčiami į priekį, kur adresato nepavykdavo rasti.

Vilniaus rajono komanda savo laimę dažnai bandė smūgiais iš toli, tačiau dažnai jie tiesiog būdavo blokuojami. 21 minutę pasižymėti galimybę turėjo „Granito“ saugas Dominykas Galkevičius, tačiau atsidūręs prieš vartininką Pauliaus Grybauską, jo nesugebėjo įveikti.

Vėliau tas pats D.Galkevičius po Jurijaus Mamajevo grubios pražangos sukniubo ant žolės ir ant neštuvų paliko aikštę. Pirmasis kėlinys pasibaigė rezultatu 0-0.

Antrajame kėlinyje ir toliau netrūko kovos aikštėje bei gražių atakų .Visgi, 69 minutę „Trakai“ įrodė savo pranašumą aikštėje – po sumaišties baudos aikštelėje, Nerijus Astrauskas pirmas suskubo prie kamuolio ir pasiuntė jį į Pauliaus Pociaus saugomus vartus.

„Granito“ gynyba tiesiog subyrėjo – vos po kelių minučių po puikaus perdavimo iš aikštės gilumos, Vytautas Lukša krutine susistabdė kamuolį ir galingu smūgiu pelnė antrąjį „Trakų“ įvartį.

Svečiai dar pabandė kabintis į mačą, kai George Alaverdashvilis gavęs perdavimą baudos aikštelėje jo nesugebėjo susistabdyti, o vėliau jo tolimą smūgį sulaikė P.Grybauskas. Tuo tarpu vėliau „Trakai“ turėjo dar vieną puikią galimybę – po preciziškai tikslaus V.Lukšos perdavimo, galva pasižymėjo Justinas Januševskij, bet buvo užfiksuota nuošalė.

Rezultatas taip ir nepakito ir „Trakai“ žengė į A lygą turėdami pirmąją pergalę kišenėje.

„Trakai“ 2 – 0 „Klaipėdos Granitas“

69‘ [1 – 0] Nerijus Astrauskas

71‘ [2 – 0] Vytautas Lukša