Airija patiesė Italijos rinktinę ir pateko į EURO 2016 aštuntfinalį

2016 06 22 23:53

Europos čempionate trečiadienio vakarą buvo užbaigtos grupių etapo varžybos. F grupėje Airijos rinktinė sugebėjo pateikti staigmeną ir mačo gale palaužė Italijos komandą 1–0. Tai garantavo Martino O'Neillo auklėtiniams kelialapį į aštuntfinalį.

Antonio Conte šiose rungtynėse ant suolo nusprendė palikti nė vieną įprastinį startinės sudėties žaidėją. Pailsinti buvo Giorgio Chiellini, Gianluigi Buffonas, Graziano Pelle, Emanuele Giaccherini, Ederas, Antonio Candreva ir Matteo Darmianas. Pirmosiomis minutėmis airiai pasirodė ne ką prastesni nei grupės lyderiai.

9 minutę Jeffas Hendrickas buvo arti tikslo, kai paleido stiprū smūgį šalia kairiojo virpsto. 21 minutę padirbėti teko italų vartininkui Salvatore Sirigu. Jo komandos draugai nesugebėjo sulaikyti Darylo Murphy, kuris smeigė pavojingą smūgį galva. Jį atmušė vartų sargas ir airiai kėlė kampinį. Italija toliau neatrodė užtikrintai ir darė klaidų bei leido Airijai būti kūrybingiems. Visgi žaidime daug pavojingų epizodų nebuvo užfiksuota.

43 minutę pirmą rimtą progą prie oponentų vartų turėjo Ciro Immobile. Jis suvaldė kamuolį prie baudos aikštelės prieigų ir stipriai smūgiavo į kairįjį kampą, bet kamuolys skriejo šalia virpsto, taip sukeldamas atodūsį tribūnose. Pirmajame kėlinyje kiek geriau atrodė airių komanda, o Italija nebuvo nusiteikusi aklai atakuoti varžovus. Į rūbines abi ekipos žengė rezultatui švieslentėje degant 0–0.

53 minutę arti įvarčio buvo Italijos komanda. Simone Zaza baudos aikštelės centre paleido pavojingą smūgį į vartų viršų, tačiau kamuolys prašovė kiek virš skersinio. Žaidime toliau išsiskiriančios komandos nebuvo. Italija savo favoritų statusą aikštėje įrodyti sekėsi sunkiai, o Airija dažnai jautėsi komfortabiliai kontroliuodama kamuolį. Italai visiškai negrasino S.Sirigu vartams. Kuo toliau, tuo labiau atrodė, jog šis mačas baigsis lygiosiomis.

77 minutę Airija per plauką išsigelbėjo nuo praleisto įvarčio. Lorenzo Insigne sėkmingai pasitaisė kamuolį ties viduriu ir nuo baudos aikštelės linijos stipriai smūgiavo kamuolį į dešinį virpstą. 84 minutę po keitimo išėjęs Wesas Hoolahanas neišnaudojo fantastiškos progos įmušti. Italai prarado kamuolį ir saugas smūgiavo tiesiai į vartininką. Visgi po minutės Airija išsiveržė į priekį. Po puikaus perdavimo iš krašto, Robbie Brady įveikė jį gynusį Leonardo Bonucci ir smeigė tikslų smūgį galva.

Rungtynėse daugiau nieko reikšmingo neįvyko ir airiai sugebėjo triumfuoti mače 1–0. Jie užėmė trečią vietą turnyrinėje lentelėje ir pateko tarp keturių geriausių trečią vietą užėmusių ekipų, kurioms atiteko kelialapis į aštuntfinalį.

Rezultatas: Italija 0 – 1 Airija

85“ [0 – 1] Robbie Brady