Aistras sunkiai valdęs „Bayern“ iš Ukrainos grįžo nieko nepešęs

2015 02 18 10:07

UEFA Čempionų lygoje tarpusavyje kovojo Vokietijos ir Ukrainos čempionai. Donecko „Šachtar“ klubas Lvovo mieste priėmė Miuncheno „Bayern“ klubą. Pirmasis šių klubų tarpusavio susitikimas istorijoje pasibaigė lygiosiomis 0-0.

„Bayern“ klubas pavojingą ataką surengė jau 2 mačo minutę. Po Arjeno Robbeno perdavimo gražų smūgį bandė atlikti Bastianas Schweinsteigeris, tačiau saugas smūgiavo šalia virpsto. Tačiau „Šachtar“ prie savo vartų užsidaryti net nebandė.

Komandos brazilai individualiais bandymais stengėsi pralaužti vokiečių gynybą, bet to mačo pradžioje nepavyko padaryti. Kitame aikštės gale pavojingai standartinę situaciją įžaidė „Bayern“ klubas, tačiau „Šachtar“ spėjo blokuoti A.Robbeno smūgį. 11 minutę „Bayern“ atakos smaigalyje vėl atsidūrė A.Robbenas, bet „Šachtar“ gynėjai neleido kamuoliui kirsti vartų linijos.

Po kelių minučių „Bayern“ surengė dar vieną pavojingą ataką, bet Ukrainos čempionams ir vėl pavyko apsiginti. 23 mačo minutę pirmąją geltoną kortelę gavo „Bayern“ krašto gynėjas Rafinha, kuris susistumdė su „Šachtar“ puolėju Luizu Adrianu.

Netrukus geltoną kortelę gavo ir Xabi Alonso. 31 minutę „Bayern“ turėjo dar vieną progą. Po F.Ribery perdavimo griūdamas smūgiavo Thomas Mulleris, tačiau puolėjas smūgiavo virš vartų. Iki kėlinio pabaigos itin pavojingų smūgių į vartų plotą taip ir nebuvo, todėl po pirmo kėlinio nei viena ekipa savo pranašumo įrodyti nesugebėjo.

Antrąjį kėlinį „Bayern“ vėl pradėjo pavojinga ataka, tačiau po to įsidrąsino ir Ukrainos ekipa, kuri surengė kelias gan pavojingas atakas. Per pirmąją antrojo kėlinio dalį Lvovo stadione smūgių į vartų plotą nebuvo, todėl rezultatas ilgą laiką nesikeitė. 65 mačo minutę „Bayern“ sulaukė nemalonios žinios – X.Alonso už greitos kontratakos sustabdymą gavo antrą geltoną kortelę, todėl svečiai iš Vokietijos liko mažumoje.

Dėl to „Bayern“ klubas aukojo puolimą ir T.Mullerį aikštėje pakeitė gynėjas Holgeris Badstuberis. „Šachtar“ bandė pasinaudoti kiekybine persvara, bet Vokietijos čempionai gynėsi sėkmingai ir daug šansų varžovams nesuteikė. 74 minutę „Bayern“ visgi išleido puolėją. Į aikštė žengė Robertas Lewandowskis, kuris pakeitė Mario Gotze. Aistras aikštėje sunkiai valdė ir „Bayern“ treneris Pepas Guardiola, kurį turėjo nuraminti ir mačo teisėjas.

Po to geltoną kortelę už grubią pražangą gavo Jerome Boatengas. Iki mačo pabaigos „Šachtar“ kiekybinės persvaros neišnaudojo, tačiau įvarčio neįmušė ir „Bayern“ klubas, todėl mačas ir pasibaigė nulinėmis lygiosiomis. Tai nėra prastas rezultatas „Bayern“ klubui, tačiau tokia rungtynių baigtis suteikia vilties ir „Šachtar“ ekipai.

Rezultatas: „Šachtar“ 0 – 0 „Bayern“ 65‘ Xabi Alonso („Bayern“) – raudona kortelė.