Albanija šventė istorinę pergalę ir išspyrė Rumuniją iš EURO 2016

2016 06 20 0:00

Europos futbolo čempionate sekmadienį užbaigtos A grupės varžybos. Albanijos rinktinė griebėsi šiaudo – turnyro debiutantė iškovojo pirmąją pergalę didžiajame turnyre 1–0 palauždama Rumunijos komandą, kuriai varžybos jau baigėsi.

Rungtynių pradžioje Rumunijos rinktinė bandė primesti savo žaidimą ir kelis kartus išbandė vartininko Etrito Berishos budrumą. Iš pradžių Nicolae Stanciu smūgiavo po puikaus perdavimo, bet paleido šūvį virš vartų, o Ovidiu Hobano bandymą vartų sargas krūtine sulaikė ir spėjo sugraibyti prieš save atšokusį kamuolį. Žaidime rumunai didesnį laiko tarpą kontroliavo kamuolį, bet daugiau aikštėje matėme kietos kovos, kurią arbitras dažniau traktavo kaip įprastą žaidimo elementą, o ne vertą pražangos. 23 minutę neįtikėtinos progos neišnaudojo Ermiras Lenjani.

Albanija surengė įspūdingą išpuolį, o paskutinį perdavimą priešais vartus gavęs E.Lenjani šovė kamuolį virš skersinio. Tiesa, arbitro pakelta vėliavėlė parodė, jog žaidėjas buvo nuošalėje. 35 minutę albanai vėl sukūrė pavojų prie važrovų vartų. Ledianas Memushajus prasiveržė baudos aikštelės dešinėje iki galinės linijos, bet jo smūgį iš aštraus kampo atrėmė vartų sargas. Iš karto po to pakeltas kampinis taip pat parodė, jog Albanija gerai atiko namų darbus, bet nieko netrukdomas Migjenas Basha atliko smūgį virš vartų. Albanijai galų gale pavyko pralaužti ledus prieš pat kėlinio pabaigą.

Po perdavimo iš dešiniojo krašto Armando Sadiku prie tolimojo virpsto galva nuginklavo Ciprianą Tatarusanu, kuris liejo pyktį ant savo gynėjo Vlado Chiricheso, nesugebėjusio sustabdyti varžovo. Tai buvo debiutinis albanų įvartis pirmajame Europos čempionate.

Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 1–0 albanų naudai.

Antrojo kėlinio pradžia rumunams buvo karti. Pagrindinis puolėjas Denisas Alibecas po susidūrimo su varžovu nesugebėjo pakilti nuo vejos ir jį pakeitė Gabrielis Torje. Tuo tarpu istorinio albanų įvarčio autorių A.Sadiku pakeitė Bekimas Balajus. 63 minutę C.Tatarusanu vėl teko padirbėti, kad išgelbėtų Rumunijos vartus. Šį kartą L.Memushajus ties baudos aikštelės linija surado vietos smūgiui iš dešiniojo krašto, bet vartininkas atmušė kamuolį ir jį saugiai paėmė į savo rankas. Rumunija savo spaudimą didino ir vis dažniau teko į darbą įsijungti Albanijos gynybos linijai.

72 minutę Bogdanas Stancu po kontakto su oponentu krito baudos aikštelėje ir reikalavo arbitro skirti vienuolikos metrų baudinį, bet teisėjas traktavo tai kaip žaidybinį epizodą. 76 minutę Rumunija turėjo realiausią progą išplėšti įvartį. Florinas Andone gavo perdavimą dešiniajame baudos aikštelės krašte ir nepaisant gynėjo priežiūros, smeigė stiprų smūgį į vartus. Visgi kamuolys atsimušė nuo skersinio ir rumunai liko nieko nepešę. Rungtynėms einant į pabaigą Rumunijos gynyboje atsivėrė skylių po to, kai ši metė beveik visas pajėgas puolime. Amiras Abrasi stipriai smūgiavo į vartus iš patogios pozicijos, bet smūgį blokavo gynėjas, vėliau Andi Lila po kampinio šovė šalia dešiniojo virpsto. Iki mačo pabaigos Rumunijai nepavyko pasiekti išlyginamojo įvarčio. Albanija triumfavo 1–0 ir įsirašė pirmuosius tris taškus bei užsitikrino trečią vietą. Dabar ji lauks rezultatų iš kitų grupių ir tikėsis, jog pateks tarp keturių geriausių trečiąsias vietas užėmusių ekipų. Rumunija su 1 tašku liko paskutiniai grupėje.

Rezultatas: Rumunija 0 – 1 Albanija

43“ [0 – 1] Armando Sadiku.