Andora kauniečių nenustebino

2008 07 17 0:00
Dvikovoje su "Santa Coloma" du svarbius įvarčius pelnė jaunasis "Kauno" saugas L.Pilibaitis.
LŽ archyvo nuotrauka

Įtikinamą pergalę per pirmas UEFA Čempionų lygos pirmojo kvalifikacinio etapo rungtynes iškovojo Lietuvos čempionas Kauno FBK "Kaunas", antradienį svečiuose net 4:1 (3:0) sutriuškinęs Andoros čempionę "Santa Colomą".

Prieš rungtynes su menkai pažįstamu varžovu gana atsargiai kalbėję kauniečiai pasistengė jau per pirmą dvikovą išspręsti visus klausimus dėl šios poros nugalėtojo.

Puikiai standartines situacijas išnaudoję kauniečiai dar pirmajame kėlinyje susikrovė trijų įvarčių persvarą. Jau rungtynių pradžioje po kampinio į šeimininkų vartus krito pirmasis įvartis, o antrąjį firminiu baudos smūgiu iš 20 metrų "įsuko" geriausiu mačo žaidėju pripažintas kauniečių legionierius iš Brazilijos R.Ledesma.

Tiesa, šeimininkai turėjo puikią galimybę sušvelninti rezultatą, kai po Mindaugo Bagužio pražangos baudos aikštelėje teisėjas skyrė 11 metrų baudinį. Tačiau kauniečių vartininkas Marianas Kello sugebėjo atremti "Santa Coloma" žaidėjo Juli Fernandezo smūgį. Beje, būtent šio Andoros rinktinės gynėjo įvartis praėjusiame sezone lėmė sensacingą jo ekipos pergalę prieš Tel Avivo "Macabi" ekipą.

Lengviau atsikvėpę "Kauno" žaidėjai likus penkioms minutėms iki pirmojo kėlinio pabaigos įmušė ir trečiąjį įvartį - Mindaugo Grigalevičiaus "uždirbtą" 11 metrų baudinį realizavo antrą kartą rungtynėse pasižymėjęs L.Pilibaitis.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėję šeimininkai sugebėjo įmušti įvartį į kauniečių vartus. "Kauno" gynėjas Irmantas Zelmikas baudos aikštelės krašte pargriovė šeimininkų žaidėją ir arbitras į kauniečių vartus paskyrė antrąjį 11 metrų baudinį. Šį kartą M.Kello savo komandos nuo įvarčio neišgelbėjo - Alexanderis Rodriguezas smūgiavo taikliai.

Tačiau užtikrintai rungtynes baigdami kauniečiai sugebėjo atstatyti trijų įvarčių santykį. Likus dešimčiai minučių iki mačo pabaigos R.Ledesma permetė kamuolį per "Santa Coloma" ekipos vartininką ir galva įmušė į tuščius vartus.

Liepos 22 dieną "Kaunas" priims "Santa Coloma" ekipą namuose. Įveikę pirmąjį etapą, kauniečiai antrajame, liepos 30 ir rugpjūčio 5 dienomis, žaistų su Glazgo "Rangers".

STATISTIKA

"Santa Coloma" - "Kaunas" 1:4 (0:3).58 min. Alexanderis Rodriguezas (iš 11 m baudinio); 12 ir 42 min. (iš 11 m.) Linas PIlibaitis, 27 ir 80 min. Rafaelis Ledesma. 33 min. Juli Fernandezas ("Santa Coloma") nerealizavo 11 m baudinio.

Kiti UEFA Čempionų lygos pirmojo kvalifikacinio etapo rezultatai: Borisovo BATE (Baltarusija) - Reikjaviko "Valur" (Islandija) 2:0 (0:0), Baku "Inter" (Azerbaidžanas) - "FK Rabotnicki" (Makedonija) 0:0, "Tampere United" (Suomija) - "Budučnost" (Juodkalnija) 2:1 (1:0), Famagustos "Anorthosis" (Kipras) - Jerevano "Piunik" (Armėn) 1:0 (0:0), "F91 Dudelange" (Liuksemburgas) - "NK Domžale" (Slovėnija) 0:1 (0:0), "Llanelli AFC" (Velsas) - "Ventspils" (Latvija) 1:0 (1:0), Tiranos "Dinamo" (Albanija) - "FK Modriča" (Bosnija) 0:2 (0:0), "Valletta FC" (Malta) - Petržalkos "Artmedia" (Slovakija) 0:2 (0:0), "S.S. Murata" (San Marinas) - "IFK Goteborg" (Švedija) 0:5 (0:3).