Anglai nupūtė "Vėtrą"

2009 07 31 0:00
Anglijos "Premier" lygoje septintąją vietą užėmę "Fulham" futbolininkai Vilniuje pergalingai pradėjo savo oficialų sezoną.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

UEFA Europos lygos trečiojo atrankos etapo pirmąsias rungtynes Vilniaus "Vėtra" namie 0:3 pralaimėjo Londono "Fulham" ekipai.

Atsakomasis šių ekipų susitikimas - ateinantį ketvirtadienį Londone, "Craven Cottage" stadione, kuriame telpa 27 tūkst. žiūrovų.

Vakar sausakimšame "Vėtros" stadione tik prasidėjus rungtynėms šeimininkai sukūrė neįtikėtiną progą - po kampinio Gediminas Paulauskas galva smūgiavo į vartus ir "Fulham" vartininkas Markas Schwarzeris sustabdė kamuolį ant linijos. Iniciatyvą perėmę svečiai vis dažniau pradėjo grasinti vilniečiams. Įvartį į "Vėtros" vartus paskutinę pirmo kėlinio minutę įmušė pavojingiausias Londono komandos puolėjas Bobby Zamora. Jis, gavęs kamuolį baudos aikštelėje, iš maždaug 15 metrų tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į tinklą.

Atsidūrusiems besivejančiųjų vaidmenyje "Vėtros" futbolininkams antrame kėlinyje reikėjo lyginti rezultatą, tačiau 57 minutę jie gavo antrą smūgį. Už pernelyg aktyvią gynybą baudos aikštelėje prieš R.Zamorą rungtynių arbitras parodė geltoną kortelę Algiui Jankauskui ir į "Vėtros" vartus skyrė 11 metrų baudinį. Jį neatremiamu smūgiu į vartų kampą realizavo Danny Murphy. Per likusią antro kėlinio dalį porąkart pavojingai į svečių vartus spyrė Tomas Ražanauskas, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

Tašką svečiai padėjo 85 minutę. Suklaidinęs gynėją ir laisvas baudos aikštelėje atsidūręs Seolas Ki-Hyeonas pasiuntė kamuolį į vartus - 3:0.

Priminsime, kad pirmajame atrankos turnyro etape vilniečiai bendru rezultatu 6:0 nugalėjo "Grevenmacher" (Liuksemburgas), o antrajame 3:2 - Helsinkio HJK (Suomija) klubą.

Vilniaus "Vėtra" - Londono "Fulham" 0:3 (0:1). "Vėtros" stadionas, 5900 žiūrovų. B.Zamora 45, D.Murphy 57 - 11 m, S.Ki-Hyeonas 85.