Anglus išgelbėjo pasisekę keitimai

2016 06 17 6:00
Anglo Danielio Sturridge'o triumfas įmušus pergalingą įvartį. AFP/Scanpix nuotrauka

Europos futbolo čempionato B grupės varžybas vakar papuošė dviejų britų salyno rinktinių dvikova, kurioje Anglijos futbolininkai 2:1 išplėšė pergalę iš Velso komandos.

Anglai pergalingą įvartį įmušė tik per teisėjo pridėtą laiką, o šias rungtynes pradėjo vangiai ir niekaip negalėjo rasti kelio link varžovų vartų. Maža to, prieš pat pertrauką Velsas išsiveržė į priekį, kai tolimu baudos smūgiu iš 30 metrų pasižymėjo Garethas Bale'as. Jo smūgiuotą kamuolį anglų vartininkas Joe Hartas lietė, bet atmušė tiesiai į savų vartų tinklą.

Po pertraukos Anglijos rinktinės treneris Roy Hodgsonas į kovą metė du savo slaptuosius ginklus – Jamie Vardy ir Danielį Sturridge'ą. Abu žaidėjai nulėmė dvikovos baigtį.

56 min. J. Vardy pasinaudojo varžovų gynėjų klaida ir smūgiu iš arti išlygino rezultatą. Anglai atakavo toliau ir jau per teisėjo pridėtą laiką D. Sturridge'as įsiveržė į baudos aikštelę bei įmušė pergalingą įvartį.

„Esu tikras, kad buvome pranašesni už Velso rinktinę. Žaidėme paprastai, vykdėme trenerio nurodymus ir iki pat pabaigos tikėjome, kad pavyks įmušti“, – sakė J. Vardy.

R. Hodgsono pasirinkimą šiame mače gyrė buvęs Anglijos rinktinės žaidėjas Rio Ferdinandas: „Dažnai kritikuojame trenerį dėl jo keitimų, tačiau šį kartą jis pataikė. R. Hodgsonas drąsiai į aikštę metė net penkis atakuojančius žaidėjus, jie užgulė varžovų baudos aikštelę ir šis spaudimas padėjo išplėšti pergalę.“

Po šių rungtynių situacija B grupėje tapo itin paini. Tik anglai gali būti ramūs, kad nenukris žemiau trečiosios vietos. Trečiame ture pirmadienį kovos Slovakija ir Anglija bei Rusija ir Velsas.

B grupės statistika

Anglija – Velsas 2:1 (0:1). Lansas, 34 033 žiūrovai. Teisėjas – F. Brychas (Vokietija). Įvarčiai – J. Vardy (56), D. Sturridge'as (90+2); G. Bale'as (42). Įspėtas – Benas Daviesas (Velsas).