APIE FUTBOLĄ

2008 03 17 0:00

S.Mikoliūno įvartis.

37-ąjį tašką Škotijos futbolo pirmenybių XXX turo mače iškovojo septintąją vietą užimantis lietuvių Edinburgo "Hearts" klubas, šeštadienį rungtynes išvykoje su vienuoliktojoje pozicijoje esančia "St Mirren" (28 tšk.) ekipa baigęs lygiosiomis 1:1 (0:0).

Aikštės šeimininkai pirmavo po Jimo Hamiltono (59 min.) įvarčio, o rezultatą išlygino visą mačą žaidęs Saulius Mikoliūnas (87 min.). Nuo 39-os minutės rungtyniavo Deividas Česnauskis, nuo 67-os -

Ričardas Beniušis, o Marius Žaliūkas ir Audrius Kšanavičius buvo tarp atsarginių svečių komandos žaidėjų.

E.Jankausko ekipa - šešta

Du taškus Portugalijos futbolo čempionato XXIII turo rungtynėse prarado šeštąją vietą šešiolikos komandų turnyre užimantis Edgaro Jankausko Lisabonos "Belenenses" (33 tšk.) klubas. Jis šeštadienį mačą svečiuose su dvyliktoje pozicijoje esančia "Academica" (23 tšk.) baigė lygiosiomis. Lietuvis šiame mače žaidė nuo 74-os minutės. Beje, svečiai rungtynes baigė ne visos sudėties - po antrojo įspėjimo iš aikštės buvo pašalintas Candido Alvesas Moreira da Costa (60 min.). Portugalijos čempionate pirmauja "Porto" (57 tšk.) klubas, lenkiantis Gimarainso "Vitorios" (41 tšk.) ir Lisabonos "Benficos" (40 taškų) ekipas.

D.Šembero klubo lygiosios

Šeštadienį pirmąsias 2008 metų Rusijos futbolo čempionato rungtynes praėjusio sezono bronzos medalininkas Deivido Šembero Maskvos CSKA klubas namie su Jaroslavlio "Šinnik" vienuolike baigė lygiosiomis 1:1 (0:0). Lietuvis žaidė visą mačą.

Chuligano išpuolis

Šeštadienį Ispanijos čempionate buvo sužaistos trejos rungtynės, o ketvirtą dvikovą, žaidžiant antrą kėlinį, nutraukė chuliganiškas sirgalių elgesys. Sevilijos "Real Betis" ir Bilbao "Athletic" vienuolikių susitikimą 72 minutę sustabdė vietos aistruolių mestas mineralinio vandens buteliukas, pataikęs į svečių vartininką Armando. Nedidelę žaizdą ant futbolininko veido teko siūti, o arbitras rungtynes nusprendė nutraukti. Tą akimirką Bilbao vienuolikė pirmavo rezultatu 2:1, tad beveik neabejojama, kad pergalė jai ir bus įskaityta.

Sensacingą pralaimėjimą patyrė Madrido "Real" ekipa, kai išvykoje 1:0 nusileido tarp autsaiderių žengiančiai, tačiau pastaruoju metu gerus rezultatus demonstruojančiai La Korunijos "Deportivo" komandai.

Vienintelis įvartis į Ispanijos čempionų vartus krito 57 minutę - Felipe kairiajame krašte suklaidino gynėją Miguelį Torresą ir perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur jį netyčia į vartus keliu nukreipė "Real" gynėjas Pepe.

Sostinės komanda ir toliau tvirtai pirmauja pirmenybėse, artimiausią persekiotoją - "Barcelonos" klubą lenkdama 8 taškais, tačiau katalonai yra sužaidę rungtynėmis mažiau.