APIE FUTBOLĄ

2008 07 31 0:00

Šiandien - atsakomosios varžybos.

Du Lietuvos futbolo klubai šiandien išvykoje žais atsakomąsias UEFA taurės turnyro rungtynes. Lietuvos vicečempionė Marijampolės "Sūduva" susitiks su "The New Saints" (Velsas) ekipa, o Lietuvos futbolo taurės turnyro finalininkė Vilniaus "Vėtra" - su Stavangerio "Viking" (Norvegija). Pirmuosius mačus namie abi Lietuvos komandos laimėjo vienodu rezultatu - 1:0. Kad patektų į kitą etapą, Lietuvos ekipoms užtektų lygiųjų arba galima pralaimėti vieno įvarčio skirtumu. Tada galiotų išvykoje pelnyto įvarčio taisyklė ir į kitą etapą patektų komanda, pelniusi daugiau įvarčių varžovų aikštėje. Jei lietuviai išvykoje pralaimės rezultatu 0:1, bus žaidžiamas pratęsimas, o jei prireiks, vėliau bus mušami 11 metrų baudiniai.

M.Kalonas žais Airijoje

Pastarąjį pusmetį Latvijos "Rigos" klube rungtyniavęs Lietuvos rinktinės saugas Mindaugas Kalonas keliasi į Airiją. 24-erių futbolininkas pasirašė sutartį iki metų pabaigos su vienu pajėgiausių šios šalies klubų Dublino "Bohemians", skelbia interneto svetainė futbolas.lt. Airijos klubas M.Kalonu rimtai susidomėjo po UEFA Intertoto taurės varžybų, kuriose "Bohemians" susitiko su "Rigos" ekipa. Sėkmingai šiose varžybose pasirodęs ir latviams nugalėti padėjęs M.Kalonas vėliau sulaukė Dublino komandos pasiūlymo.

Antrajame Intertoto varžybų etape iš kovos pasitraukusiam "Bohemians" kur kas geriau sekasi Airijos čempionate. Per 18 varžybų 43 taškus surinkusi Dublino ekipa kol kas žengia pirma 12 komandų turnyre, ji sužaidė dvejomis rungtynėmis mažiau nei artimiausi persekiotojai.

Milžiniškas pelnas

2008 metų Europos futbolo čempionatas, birželio 7-29 dienomis vykęs Austrijoje ir Šveicarijoje, Europos futbolo asociacijų sąjungai (UEFA) atnešė rekordinį pelną - 250 mln. eurų. Gauti pinigai bus panaudoti jaunimo ir moterų futbolo programų plėtrai, teisėjams ir treneriams rengti bei administracinėms išlaidoms padengti.

Prieš ketverius metus Portugalijoje vykusiose Senojo žemyno pirmenybėse UEFA uždirbo 223 mln. eurų.

Organizatoriai nepamiršo paminėti ir pagrindinės problemos - bilietų perpardavinėjimo juodojoje rinkoje. Dėl galimų sąsajų su juodąja rinka net 1,7 mln. paraiškų įsigyti bilietus prieš turnyrą buvo atšauktos, dar 1300 bilietų čempionato metu buvo pripažinti negaliojančiais arba pavogti.

K.Ivaškevičiaus įvartis

Edinburgo "Hearts" atstovaujantis Kęstutis Ivaškevičius per draugiškas rungtynes su Vokietijos regioninės lygos "Wiesbaden" ekipa savo komandai pelnė įvartį. Tačiau tikslus lietuvio smūgis neišgelbėjo škotų klubo nuo dar vieno pralaimėjimo rezultatu 1:2.

Šiose draugiškose rungtynėse naujajam Škotijos futbolo sezonui Vokietijoje besirengiančios "Hearts" ekipos sudėtyje visas rungtynes žaidė gynėjas Marius Žaliūkas. Vienintelio įvarčio autorius K.Ivaškevičius aikštėje pasirodė 63 min., iš karto po to, kai vokiečiai pelnė savo antrąjį įvartį. Saugas rezultatą sušvelnino 78 minutę. Audrius Kšanavičius aikštėje pasirodė nuo antrojo kėlinio pradžios, o Saulius Mikoliūnas žaidė tik nuo 85 minutės.

Paskutines ikisezonines rungtynes "Hearts" žais rugpjūčio 2 dieną namie su į Anglijos "Premier" lygą šiemet prasimušusiu "Hull City" klubu.