APIE FUTBOLĄ

2008 09 02 0:00
Per atkaklią "Rangers" (kairėje) ir "Celtic" kovą A.Velička buvo tik stebėtojas.

Lygiosios su čempionais.

Savaitgalį sužaistos pirmos Italijos aukščiausiosios futbolo lygos pirmojo turo rungtynės. Lietuvos rinktinės gynėjo Mariaus Stankevičiaus Genujos "Sampdoria" vienuolikė mačą namie su čempionės titulą ginančia Milano "Inter" komanda baigė lygiosiomis 1:1 (0:1). Po trejų metų pertraukos į Serie A sugrįžęs lietuvis rungtynes pradėjo startinėje sudėtyje ir žaidė iki 57-os minutės. Svečiai šiame mače pirmavo po Zlatano Ibrahimovičiaus įvarčio, o rezultatą išlygino Gennaro Delvecchio.

"Livorno" pergalė

Pergale Italijos antrojo futbolo diviziono 22 komandų turnyrą pradėjo Tomo Danilevičiaus "Livorno" klubas. Šeštadienį svečiuose "Livorno" futbolininkai, kurių gretose Lietuvos rinktinės kapitonas žaidė visą mačą, 3:1 (1:0) nugalėjo "Avellino" futbolininkus.

CSKA klubas - ketvirtas

Aštuntą pergalę Rusijos aukščiausiosios futbolo lygos XX turo rungtynėse iškovojo ir šešiolikos komandų turnyre į ketvirtąją vietą iš penktosios pakilo Deivido Šembero Maskvos CSKA (32 tšk.) klubas. Šeštadienį CSKA vienuolikė 2:0 (1:0) nugalėjo į dešimtąją poziciją nukritusius Maskvos "Lokomotiv" (25 tšk.) futbolininkus. Vienintelis iš visų Rusijos klubuose rungtyniaujančių lietuvių žaidęs D.Šemberas aikštėje buvo iki 82-os minutės. Lietuvos rinktinės gynėjas pirmojo kėlinio viduryje buvo įspėtas.

Pasižymėjo M.Žaliūkas

Trečią pergalę ketvirtose Škotijos aukščiausiosios lygos dvylikos komandų turnyro rungtynėse iškovojo ir į antrąją vietą iš penktosios pakilo lietuvių Edinburgo "Hearts" (9 tšk.) komanda. Ji svečiuose 2:1 (1:0) nugalėjo "Hamilton" futbolininkus. Pirmąjį įvartį nugalėtojams pelnė visą mačą žaidęs Marius Žaliūkas (18 min.), antrąjį - Andrew Driveris (59 min.).

Svečių gretose 77-ą minutę Audrius Kšanavičius pakeitė Davidą Oduą, o Deividas Česnauskis ir Saulius Mikoliūnas liko tarp atsarginių žaidėjų.

Turnyro lydere tapo irgi trečią pergalę iškovojusi Andriaus Veličkos Glazgo "Rangers" (10 tšk.) komanda, sekmadienį 4:2 (1:1) įveikusi ketvirtojoje pozicijoje esančią čempionę Glazgo "Celtic" (7 tšk.) vienuolikę. Traumą pirmajame ture patyręs Lietuvos rinktinės puolėjas šiam mačui nebuvo registruotas.