APIE FUTBOLĄ

2008 10 21 0:00
Su Lietuvos nacionaline komanda ne vieną įspūdingą pergalę šį sezoną iškovojusio M.Stankevičiaus (dešinėje) klubui "Sampdoria" Italijos čempionate ne taip gerai sekasi.

Šiaulietės stipriausios.

Po metų pertraukos Baltijos moterų futbolo lygos taurę vėl iškovojo Šiaulių "Gintra-Universitetas". Šiauliuose per atsakomąsias finalo rungtynes "Gintra-Universitetas" 2:0 (0:0) nugalėjo Talino "Levadia" vienuolikę. Po įvartį nugalėtojoms pelnė Rasa Imanalijeva (47 min.) ir Ana Alekperova (52 min.). Pirmąjį finalo serijos mačą Taline šiaulietės laimėjo 4:1

"Sampdoria" duobėje

Italijos elitinės lygos pirmenybių septintojo turo rungtynėse trečiąjį pralaimėjimą patyrė aštuonioliktoje vietoje esanti Genujos "Sampdoria" (4 tšk.) vienuolikė su Mariumi Stankevičiumi. "Sampdoria" sekmadienį svečiuose 0:3 (0:0) pralaimėjo į šeštąją poziciją pakilusiam "AC Milan" (13 tšk.) klubui. M.Stankevičius žaidė nuo 60-osios minutės. Du įvarčius nugalėtojams pelnė Ronaldinho (55 min. iš 11 m baudinio ir 66 min.), vieną - Filipo Inzaghi (90 min.).

Rungtynes "Sampdoria" futbolininkai baigė nepilnos sudėties - iš aikštės 54 min. buvo pašalintas Stefano Lucchinis.

Pergalės džiaugsmo dar nepatyrusi Genujos komanda po 7 rungtynių turi 4 taškus. Vienvaldžiu 20 komandų turnyro lyderiu tapo titulą ginantis Milano "Inter" klubas (16 tšk.), svečiuose 4:0 (1:0) sutriuškinęs "AS Roma" ekipą.

"Ventspils" apgynė titulą

Likus trims turams iki Latvijos pirmenybių pabaigos čempiono titulą apgynė "Ventspils" klubas. Dešimties komandų turnyro lyderiai Ventspilio futbolininkai svečiuose mačą su antrojoje vietoje esančia Edgaro Jankausko Rygos "Skonto" vienuolike baigė lygiosiomis 2:2 (0:1) ir, surinkę 57 taškus, išsaugojo 11-os taškų persvarą prieš "Skonto" ekipą. E.Jankauskas žaidė visas 90 minučių.

Du svarbius taškus prarado ir trečiojoje pozicijoje esantis Liepojos "Metalurgs" (44 tšk.) su trim lietuviais. Ši komanda išvykoje mačą su Daugpilio "Dinaburg" ekipa baigė lygiosiomis 0:0.

Svečių ekipoje Tomas Tamošauskas žaidė visas 90 minučių ir už nesportišką elgesį 78-ą minutę buvo įspėtas.

Darius Miceika rungtyniavo iki 33-iosios minutės, Ričardas Beniušis - nuo 60-osios.

CSKA išlaiko pozicijas

Po Rusijos aukščiausiosios lygos XXV turo rungtynių antrąją vietą išsaugojo Deivido Šembero Maskvos CSKA klubas, namie 4:1 (1:1) sutriuškinęs Permės "Amkar" ekipą. Lietuvis nežaidė.

Po šios pergalės CSKA turi 47 taškus ir trimis lenkia trečiojoje pozicijoje esančią Maskvos "Dinamo" su dviem lietuviais. Ši ekipa susitikimą su Grozno "Terek" svečiuose baigė lygiosiomis 0:0. Vartininkas Žydrūnas Karčemarskas žaidė visą susitikimą, o gynėjas Arūnas Klimavičius aikštėje nepasirodė.

Šešiolikos komandų turnyre pirmauja Kazanės "Rubin" klubas su 54 taškais. Svarbią pergalę sekmadienį iškovojo be Manto Samusiovo žaidusi Maskvos srities "Chimki" vienuolikė. Dėl vietos aukščiausioje lygoje kovojantys "Chimki" futbolininkai svečiuose 2:0 (1:0) nugalėjo Maskvos "Lokomotiv" ir su 20 taškų pakilo į 14 poziciją, apsaugančią nuo iškritimo į žemesnį divizioną.