APIE FUTBOLĄ

2009 03 03 0:00
"Milan" gynėjas G.Zambrotta (guli) nesulaikė M.Stankevičiaus.

Parklupdė "Milan".

Aštuntą pergalę Italijos elitinės lygos Serie A futbolo pirmenybių 26 turo rungtynėse iškovojo 14-ąją vietą 10 komandų turnyre užimanti Genujos "Sampdoria" (32 tšk.) su Mariumi Stankevičiumi. Ji namie 2:1 (1:0) įveikė trečiojoje pozicijoje esantį garsųjį "Milan" (48 tšk.) klubą. Lietuvis žaidė nuo rungtynių pradžios iki 84-tos minutės. Po įvartį nugalėtojams pelnė Antonio Cassano (33 min.) ir Giampaolo Pazzini (51 min.), o svečių gretose pasižymėjo Alexandre'as Pato (80 min.).

Dvidešimties komandų turnyre pirmauja titulą ginantis Milano "Inter" klubas (60 tšk.), lenkiantis Turino "Juventus" (53).

Per debiutą - raudonoji kortelė.

Po žiemos pertraukos atsinaujinusio Lenkijos futbolo čempionato 18 turo mače penktą pergalę iškovojo ir į 12-ąją vietą 16 komandų turnyre pakilo Lodzės LKS (19 tšk.) klubas su dviem lietuviais. LKS svečiuose 1:0 (1:0) įveikė Silezijos Vodzislavo "Odra" ekipą su Deivydu Matulevičiumi. Nugalėtojų gretose visą mačą žaidė Nerijus Radžius ir Tadas Papečkys. Pastarasis, debiutavęs LKS komandoje, rungtynių pabaigoje (90 min.) po antro įspėjimo buvo pašalintas iš aikštės. Pergalingą įvartį svečiams 45-tą minutę pelnė Vahanas Gevorgianas.

D.Matulevičius aikštės šeimininkų gretose žaidė nuo 75-tos minutės.

Andriaus Skerlos Balstogės "Jagiellonia" (21 tšk.) komanda pirmenybėse užima 10-ąją vietą, o Mariaus Kižio klubas Zabžės "Gornik" (15 tšk.) - penkioliktas.

Lenkijos futbolo čempionato lydere po šio turo tapo Poznanės "Lech" (39 tšk.) ekipa, lenkianti Varšuvos "Legia" (37 tšk.) bei Varšuvos "Polonia" (36 tšk.).

R.Beniušis nesulaikomas

Su Slovakijos aukščiausiosios lygos Dunaiska Stredos "DAC 1904" klubu trumpalaikę sutartį pasirašęs puolėjas Ričardas Beniušis draugiškose rungtynėse pelnė jau ketvirtą įvartį.

Savaitgalį R.Beniušis pasiuntė kamuolį į Bratislavos "Inter" vartus, o "DAC 1904" nugalėjo rezultatu 3:2. Lietuvis pasižymėjo 10-tą minutę, o 70-tą minutę atliko rezultatyvų perdavimą, po kurio jo komanda pelnė trečią įvartį.

Čempionai skina trofėjus

Anglijos futbolo čempionas "Manchester United" klubas iškovojo šalies lygos taurę - finale po 11 m baudinių serijos 4:1 įveikė prizo savininkę Londono "Tottenham Hotspur" ekipą.

Per įprastą rungtynių laiką ir pratęsimą nugalėtojas neišaiškėjo - 0:0. Pergalingą įvartį baudinių serijoje pelnė Andersonas, o Londono komandoje netaikliai smūgiavo Jamie O'Hara bei Davidas Bentley.

Tai jau antras Anglijos futbolo čempionų šį sezoną iškovotas prizas po pergalės FIFA klubų pasaulio taurės turnyre Japonijoje.

Lyderiai atsidūrė duobėje

Trečią pralaimėjimą - ir antrą iš eilės - Ispanijos futbolo čempionato 25-ojo turo rungtynėse patyrė dvidešimties komandų turnyro lyderė "Barcelona". Ji svečiuose 3:4 (2:1) nusileido 5-ojoje pozicijoje esantiems Madrido "Atletico" (39 tšk.) futbolininkams. Du įvarčius į svečių vartus įmušė Thierry Henry (19 ir 73 min.), vieną - Lionelis Messi (30 min.). Nugalėtojų gretose po du sykius pasižymėjo Diego Forlanas (32 min. ir 80 min. iš 11 m baudinio) bei Sergio Aguero (56 ir 89 min.).

Po šios nesėkmės "Barcelona" vienuolikės sąskaitoje liko 60 taškų, o 2-ojoje vietoje esantis bei čempiono titulą ginantis Madrido "Real" klubas dabar atsilieka tik 4 taškais.