APIE FUTBOLĄ

2009 05 02 0:00
Vokietijos klubo "Hamburg SV" džiaugsmas: vartininkas F.Rostas (kairėje) dėkoja P.Trochowskiui už pergalingą įvartį.

Vokietijos ir Ukrainos derbiai.

Ketvirtadienį sužaisti pirmieji UEFA taurės futbolo turnyro pusfinalio susitikimai, kuriuose šeimininkams nepavyko nudžiuginti savo žiūrovų. Vokietijos komandų derbyje pergalę svečiuose iškovojo "Hamburg SV" futbolininkai - jie Brėmene 1:0 (1:0) įveikė vietos "Werder" vienuolikę. Pergalingą įvartį pirmame kėlinyje įmušė Piotras Trochowskis (28 min.).

Ukrainos klubų derbyje nugalėtojo nebuvo - Kijevo "Dinamo" ir Donecko "Šachtar" mačas Kijeve baigėsi 1:1 (1:0). Ukrainos sostinėje abu kartus pasižymėjo svečiai: pirmame kėlinyje Dmitrijus Čygrynskis (22 min.) pasiuntė kamuolį į savo vartus ir išvedė šeimininkus į priekį, o antrame kėlinyje Fernandinho (68 min.) išlygino rezultatą.

Atsakomosios rungtynės po savaitės bus žaidžiamos Hamburge ir Donecke. O naujasis šio sezono UEFA taurės savininkas paaiškės gegužės 20-ąją Stambule.

A.Kšanavičių paleidžia

Lietuvos futbolo vicečempionas Kauno FBK "Kaunas" šalies antrosios lygos pirmenybėms neįregistravo 32 metų saugo Audriaus Kšanavičiaus. Šį mėnesį baigiasi futbolininko sutartis su Kauno klubu. Ji nebus pratęsta ir A.Kšanavičius taps laisvuoju agentu. Taip tvirtina Lietuvos futbolo vicečempionų svetainė internete.

"Naujų komandų neieškojau, nes buvo problemų dėl kojų. Dabar jau viskas gerai - pradėjau bėgioti. Bet prireiks laiko, kol įgysiu gerą sportinę formą", - sakė žaidėjas. Sezonui A.Kšanavičius pradėjo rengtis su "Kaunu" sausio mėnesį. Prieš tai jis nuo 2007 metų vasaros beveik pusantro sezono atstovavo Edinburgo "Hearts" (Škotija) klubui.

Grįžęs į Lietuvą žaidėjas gydėsi Achilo sausgyslės traumą.

Lietuviai muša įvarčius

Po įvartį Rusijos pirmosios futbolo lygos rungtynėse įmušė Robertas Poškus ir Arūnas Klimavičius, o jų Jekaterinburgo "Ural" klubas namie šventė pergalę prieš Nižnij Novgorodo ekipą "Nižnij Novgorod" - 3:1 (2:0). Iškovojęs trečią pergalę šeštosiose rungtynėse, "Ural" su 9 taškais 20 komandų turnyre pakilo į dešimtąją poziciją.

Jau 9 minutę įmušęs pirmą susitikimo įvartį R.Poškus žaidė tik pirmą kėlinį, o 25 minutę padvigubinęs rezultatą A.Klimavičius rungtyniavo visą mačą. Nugalėtojų gretose dar pasižymėjo Olegas Šatovas (74 min.), o garbės įvartį į šeimininkų vartus įmušė Ilja Borodinas (57 min.).

Antrą nesėkmę šeštosiose rungtynėse patyrė ir į vienuoliktąją poziciją smuktelėjo Novotroicko klubas "Nosta" (8 tšk.), kuriame žaidžia Mantaso Savėnas. "Nosta" svečiuose 2:4 (1:2) pralaimėjo Nižnij Novgorodo ekipai "Volga". M.Savėnas šį kartą nerungtyniavo, o abu įvarčius svečiams pelnė Vadimas Jančiukas (39 ir 57 min. - abu iš 11 m baudinio). Nugalėtojams po įvartį pelnė Dmitrijus Andrejevas (1 min.), Nikola Mitrovičius (33 min. iš 11 m baudinio), Antonas Chazovas (65 min.) ir Olegas Trifonovas (70 min. iš 11 m baudinio).

Beje, abi komandos rungtynes baigė nevisos sudėties: 76 minutę raudonosios kortelės parodytos Sergejui Raševskiui ("Volga") ir Vladimirui Levšinui ("Nosta"). Benjamino Zelkevičiaus treniruojamas Vladivostoko klubas "Luč-Energija" namie 1:0 (0:0) įveikė Lipecko "Metalurg" vienuolikę ir, iškovojęs pirmą pergalę šeštosiose rungtynėse, su 6 taškais pakilo į penkioliktąją vietą. Vienintelį įvartį įmušė Aleksandras Dancevas (73 min.). Rusijos pirmajame futbolo divizione pirmauja Belgorodo komanda "Saliut-Energija" (14 tšk.).