Arčiau finalo - "Žalgiris"

2014 04 08 21:30
S.Nyuiadzis (žalia apranga) „Žalgiriui“ pelnė pergalingą įvartį. Alinos Ožič nuotrauka

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės pusfinalio pirmosios rungtynės tarp "Trakų" ir Vilniaus "Žalgirio" komandų baigėsi minimalia žalgiriečių pergale 1:0.

Rungtynių pradžioje aktyvesni buvo "Trakų" futbolininkai. Jie netgi pelnė įvartį (Jurijus Mamajevas) bet rungtynių arbitrai užfiksavo nuošalę. Vėliau iniciatyvą perėmė "Žalgiris". Pirmame kėlinyje komandos apsikeitė pavojingais smūgiais, bet įvarčių nebuvo pelnyta.

Antroje rungtynių dalyje žalgiriečiai persikraustė į varžovų aikštės pusę ir pamiršo apie savų vartų saugumą. 68 minutę "Trakų" komanda sukūrė geriausią progą įmušti. Povilas Krasnovskis atliko perdavimą Tadui Labukui, šis prasiveržė aikštės kraštu ir pasiuntė kamuolį baudos aikštelėje buvusiam komandos draugui Vytautui Lukšai. Jis liko vienas prieš vartininką Armantą Vitkauską, bet į vartus nepataikė.

Netrukus trakiškiai praleido įvartį. 76 minutę puikiai sužaidė "Žalgirio" legionierių tandemas. Po kipriečio Krisčio Andreou perdavimo pasižymėjo prancūzas Serge‘as Nyuiadzis.

Trakų komanda rungtynes baigė ne pilnos sudėties. 80 minutę už šiurkštų žaidimą raudona kortelė buvo parodyta Dariui Cibulskui.

"Nė viena komanda su "Žalgiriu" nežaidė tokio atakuojančio futbolo ir nesukūrė tiek progų, kiek mes. Nebandėme tik gintis, kaip kitos ekipos mėgsta žaidžiant su žalgiriečiais. Todėl esu patenkintas savo vyrais ir priekaištų jiems neturiu, - po rungtynių kalbėjo "Trakų" treneris Edgaras Jankauskas. - Tikriausiai niekas nebūtų nustebęs, jei rezultatas būtų atvirkštinis. Jau po pirmųjų dešimties minučių galėjome pirmauti 2:0, bet nepasinaudojome progomis. O "Žalgiris" yra ne ta komanda, kuri atleidžia klaidas ginantis. Tačiau tai dar ne pabaiga."

"Žalgirio" trenerį Mareką Zubą tokia dvikovos baigtis tenkino: "Buvo sunku. Mes turėjome žaisti pozicinį futbolą, kurti progas, ieškoti kelių link varžovų vartų. Varžovai žaidė susispaudę gynyboje ir laukė progos pabėgti į kontrataką. Jie turėjo puikią galimybę antrame kėlinyje, bet nepasinaudojo ja. Esu patenkintas rezultatu, nes vieno įvarčio pranašumas suteikia mums pranašumą prieš atsakomąsias rungtynes."

Balandžio 29 dieną Vilniuje komandos žais antrąsias pusfinalio rungtynes. Kitame pusfinalio mače kovos Gargždų "Banga" ir "Klaipėdos granitas". Pirmosios rungtynės - šį vakarą Gargžduose.