Argentina išvengė gėdos

2014 07 01 21:47
Lionelis Messi (dešinėje) vakar neįmušė, bet atliko rezultatyvų perdavimą. AFP/Scanpix nuotraukos

Viena pasaulio futbolo čempionato favoričių Argentinos rinktinė tik po dramatiškos kovos prasiskynė kelią į ketvirtfinalį.

Aštuntfinalio rungtynėse Argentinos ekipa vakar po pratęsimo 1:0 palaužė Šveicarijos komandą.

Šveicarijos futbolininkai sugebėjo neutralizuoti Argentinos rinktinės žvaigždę Lionelį Messi, grupės varžybų etape per 3 rungtynes įmušusį 4 įvarčius. Kai tik L. Messi gaudavo kamuolį, prieš jį iš karto išdygdavo du varžovų gynėjai. Sutankinta šveicarų gynyba vertė argentiniečius imtis nestandartinių veiksmų ir kelti kamuolį į baudos aikštelę iš aikštės kraštų. Bet tokius išpuolius nesunkiai nutraukdavo gynėjai ir vartininkas Diego Benaglio. Argentiniečiai visų rungtynių metu turėjo iniciatyvą, tačiau žaidė lėtai, atakose stokojo kūrybiškumo.

Patys šveicarai pasitaikius progai stengėsi pavojingai kontratakuoti. Progų pasižymėti turėjo Granitas Xhaka ir Josipas Drmičius, bet jiems pristigo tikslumo.

Ottmaras Hitzfeldas pasitraukė iš didžiojo futbolo.

Kai žiūrovai jau rengėsi 11 m baudinių serijai, likus 2 minutėms iki pratęsimo pabaigos argentiniečiams pavyko pelnyti pergalingą įvartį. Keli šveicarai nusivijo L. Messi ir paliko be priežiūros Angelį Di Marią. Po akimirkos A. Di Maria sulaukė L. Messi perdavimo ir pasiuntė kamuolį į vartus. Netrukus Blerimas Dzemali galėjo išlyginti rezultatą, bet iš arti pataikė į virpstą.

Tai buvo paskutinės karjeros rungtynės Šveicarijos rinktinės treneriui iš Vokietijos Ottmarui Hitzfeldui. 65 metų specialistas nusprendė po šio čempionato išeiti į pensiją.

"Priėmiau sunkiausią sprendimą savo karjeroje. Bet vieną dieną supratau, kad po 30 metų, praleistų aukščiausio lygio futbole, atėjo metas sustoti", - sakė O. Hitzfeldas.

Argentina - Šveicarija 1:0 (0:0) po pratęsimo. San Paulas, 63 255 žiūrovai. Teisėjas - J. Erikssonas (Švedija). Įvartis - A. Di Maria (118). Įspėti - M. Rojo, A. Di Maria. E. Garay (Argentina); G. Xhaka, G. Fernandesas (Šveicarija).