Aštuoniolikmečiai įveikė latvius

2014 01 17 15:10

Ruošdamasi tarptautiniam turnyrui Minske Lietuvos U-18 (gimę 1997 metais ir jaunesni žaidėjai) futbolo rinktinė kontrolinėje repeticijoje ketvirtadienį Marijampolėje 2:1 įveikė Latvijos futbolininkus.

Pirmieji šiame mače pasižymėjo svečiai iš Latvijos. 23 minutę po pakartotino smūgio į Luko Jurgėlo vartus kamuolį tiksliai nukreipė Deividas Dobrecovas.

Po praleisto įvarčio lietuviai po mažu perėmė iniciatyvą. Pirmąją realesnę progą pasižymėti lietuviai turėjo 28 minutę, kuomet po baudos smūgio Erlandas Juška smūgiavo tiesiai į vartininką. Dar vėliau Klaidas Janonis po prasiveržimo dešiniuoju kraštu atliko smūgį, kuris sudrebino latvių rinktinės virpstą.

Šimtaprocentinės progos lietuviai neišnaudojo 35 minutę, kai po Aurimo Jurgelevičiaus juvelyrinio perdavimo tiksliai smūgiavo K.Janonis, tačiau svečių komandą išgelbėjo jos vartininkas. Po 4 minučių K.Janonis sulaukė dar vieno šanso – jis buvo neleistinai sustabdytas baudos aikštelėje ir teisėjas į Latvijos rinktinės vartus skyrė 11 m. baudinį. Pats nukentėjusysis jį tiksliai realizavo – 1:1.

Po pertraukos lietuviai pratęsė sėkmingą žaidimą. 53 min. A.Jurgelevičius sulaukė tikslaus perdavimo iš K.Janonio ir nukreipė kamuolį į svečių vartus – 2:1. Rungtynių pabaigoje lietuviai persvarą galėjo įtvirtinti ir savo antrą įvartį pelnyti A.Jurgelevičius, tačiau jo smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į vartų virpstą.

Savaitgalį Lietuvos jaunieji futbolininkai iškeliauja į Baltarusiją. Sekmadienio ryte pirmose tarptautinio Minsko turnyro rungtynėse lietuviai susitiks su Kirgizijos atstovais. Pirmadienį mūsiškių oponentais bus ukrainiečiai, o nuo trečiadienio bus žaidžiamos rungtynės dėl vietų.

Rungtynių statistika

Lietuva U-18 – Latvija U-18 2:1 (1:1)

Marijampolės „Arvi” maniežas, 120 žiūrovų

Teisėjas: Egidijus Kriaučiūnas (Lietuva)

Įvarčiai: 40 min. Klaidas Janonis – iš 11 m.b., 53 min. Aurimas Jurgelevičius (Lietuva U-18); 23 min. Deivids Dobrecovs (Latvija U-18)

Įspėtas: 40 min. Bruno Berzins (Latvija U-18)

Lietuva U-18: Lukas Jurgėlas, Erlandas Juška, Villi Grigaitis, Domas Levišauskas, Arvydas Miklovis, Aurimas Jurgelevičius, Klaidas Janonis, Linas Mėgelaitis , Giedrius Matulevičius, Romualdas Blaževičius, Liutauras Rimkus.